Tyska Baza Rzemieślników

„Tyska Baza Rzemieślników” to projekt mający na celu stworzenie internetowej bazy zakładów z tradycją, dotarcie do osób które w swojej codziennej pracy oferują nam produkty i usługi będące dziełem ich rąk i talentu.

Chcemy tym projektem wesprzeć lokalnych rzemieślników, którzy nie zawsze mają możliwości promowania swojej działalności czy produktów. Mamy nadzieję, że dzięki bazie, ułatwimy mieszkańcom naszego miasta znalezienie rzemieślników, którzy m.in. wykonają/naprawią nasze obuwie, zrobią poprawki krawieckie, zauroczą nas swoimi wyrobami. 

Liczymy, że Program ten przyczyni się do promocji i ochrony cennych zawodów rzemieślniczych i jeszcze większej rozpoznawalności firm prowadzonych przez rzemieślników, ich zakładów i warsztatów działających na terenie naszego miasta.

MAPA RZEMIEŚLNIKÓW

Obiekty z Tyskiej Bazy Rzemieślników znajdziecie na poniższej mapie. Wpisy można filtrować - w tym momencie w bazie istnieje 17 podkategorii (fryzjerstwo, introligatorstwo, jubilerstwo, kaletnictwo, kominiarstwo, krawiectwo, renowacja i stylizacja mebli, serwis maszyn do szycia, ślusarstwo, szewstwo, szklarstwo, tapicerstwo, zegarmistrzostwo). 

ZOBACZ LISTĘ OBIEKTÓW W TYSKIEJ BAZIE RZEMIEŚLNIKÓW>>


JAK DOŁĄCZYĆ DO BAZY

Niezależnie od wykonywanego fachu rzemieślników łączy wiedza, wielopokoleniowa tradycja, zależy nam by promować i chronić cenne i poszukiwane specjalności rzemieślnicze. Zapraszamy do udziału w Programie wszystkich wykonujących zawody rzemieślnicze, m.in. cukierników, florystów, fotografów, piekarzy czy zegarmistrzów. 

Jeżeli chcesz dołączyć do „Tyskiej Bazie Rzemieślników”, zachęcamy do złożenia wniosku. Prosimy o zawarcie w nim opisu swojej działalności, a także informacji od kiedy zakład istnieje.

WNIOSEK O WPIS DO "TYSKIEJ BAZY RZEMIEŚLNIKÓW"

Wniosek można złożyć wypełniając formularza elektronicznie,  przesłać listownie, mailowo na adres: działalnosc@umtychy.pl, lub złożyć w Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy (pok.103, I piętro).

W przypadku złożenia wniosku mailowo, listownie lub elektronicznie, konieczna jest wizyta w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta i podpisanie złożonego wniosku.

1. Nazwa zakładu/firmy

Pytanie jest obowiązkowe

2. Adres zakładu/firmy

Pytanie jest obowiązkowe

3. NIP

Pytanie jest obowiązkowe

4. Numer telefonu do kontaktowego do zakładu/firmy

Pytanie jest obowiązkowe

5. Rok założenia

Pytanie jest obowiązkowe

6. Godziny otwarcia zakładu/firmy

Pytanie jest obowiązkowe

7. Adres e-mail

Pytanie jest obowiązkowe

8. Strona www

Maksimum 1 odpowiedź(i)

9. Adresy kont w mediach społecznościowych (np. Facebook, Instagram, Youtube etc.)

Maksimum 1 odpowiedź(i)

10. Kategoria świadczonych usług (zawód rzemieślniczy)

Pytanie jest obowiązkowe

11. Opis prowadzonej działalności (Stanowiący wizytówkę zakładu/firmy, opisujący historię. Powinien zawierać informacje o prowadzonej działalności, świadczonych usługach lub wytwarzanych produktach.)

Pytanie jest obowiązkowe

12. Posiadam tytuł Mistrza rzemiosła, nadano mi tytuł honorowy „Mistrz Rzemiosł Artystycznych” (wypełniają tylko rzemieślnicy posiadający taki tytuł(y)/należy wpisać)

Maksimum 1 odpowiedź(i)

13. Opis przebiegu działalności w zakresie rzemiosła i dorobku zawodowego (dotyczy tylko rzemieślników, którzy wypełnili punkt 11 wniosku i posiadają tytuł(y).

Maksimum 1 odpowiedź(i)
  • Oświadczam, że Jestem rzemieślnikiem w myśl art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 22 marca 1989 r. o rzemiośle (t. j. Dz. U. z 2020 r., poz. 2159 z późn. zm.)  Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

  • Oświadczam, że zapoznałem/am się z Regulaminem Programu „Tyska Baza Rzemieślników” i akceptuję jego postanowienia.

  • Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych oraz oświadczam, że zapoznałem/-am się z zasadami i celem ich przetwarzania, zawartymi w Regulaminie Programu.

  • Wyrażam zgodę na wykorzystanie wizerunku w związku z promocją Programu, tj. wykorzystanie wizerunku na stronie internetowej Urzędu Miasta Tychy oraz profilach społecznościowych Urzędu Miasta Tychy a także materiałach promocyjnych wydawanych przez Organizatora w związku z promocją Programu. Niniejszą zgodą objęte są zdjęcia oraz materiały audio i wideo, które nie naruszają dóbr osobistych osób znajdujących się na materiałach promocyjnych.

Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy

Al. Niepodległości 49

43- 100 Tychy

tel. 32 776 31 03

TYSKIE RZEMIOSŁO - HISTORIE

Tyska Baza Rzemieślników - lista obiektów

Plakat promujący projekt "Tyska Baza Rzemieślników"

Plakat promujący projekt "Tyska Baza Rzemieślników"

 

Ulotka promująca projekt "Tyska Baza Rzemieślników"

 

 

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.