Sztuka i nauka

Informacje

Od 1994 roku pan Marek Zientarski wraz z żoną prowadzili w Tychach popularny sklep Papirus, w którym przed laty zaopatrywali się m.in. plastycy czy malarze, a także można było zakupić materiały biurowe i szkolne. Na początku produkował sztalugi i podobrazia.

– W pewnym momencie zauważyłem także potrzebę wprowadzenia usługi oprawiania obrazów, a przygotowanie akademickie pozwoliło mi na rozszerzenie działalności również o renowację i konserwację obrazów – opowiada pan Marek.

Dziś Papirusu już nie ma, ale obrazy (i nie tylko) pan Marek oprawia do dzisiaj. - Nadaję wykończenie artystyczne i estetyczne obrazom na płótnie, wszelkim pracom graficznym i zdjęciom. Oprawiam także lustra i hafty. Dysponuję dużym wyborem ram oraz wyborem materiałów do wykonania passe – part out – wyjaśnia.

Pan Marek wypracował indywidualną metodę oprawy obrazów. Przez lata pracy przygotowywał wiele krajowych i zagranicznych wystaw, współtworzył oprawę graficzną premiery filmy „Skazany na bluesa”, a także współtworzył wystroje pokoi hotelowych, szkół czy pomieszczeń reprezentacyjnych przedsiębiorstw.
– Czasami zdarza mi się także oprawa bardzo cennych dzieł znanych współczesnych i dawnych malarzy – dodaje.

Godziny otwarcia: 8.00 - 18.00.


Obiekt znajduje się w Tyskiej Bazie Rzemieślników>>

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.