Aktualności

Tychy os. C
Mieszkania w Tychach
W jaki sposób otrzymać przydział do mieszkania komunalnego? Kto ma szansę na mieszkanie w Tyskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego? Zachęcamy do lektury tekstu.
Kot
Bezpłatna sterylizacja/kastracja i znakowanie kotów i psów w Tychach
22 marca 2023 12:19
Tyszanie będący właścicielami psów lub/i kotów mogą skorzystać z bezpłatnej ich sterylizacji/kastracji, a także elektronicznego znakowania swoich pupili.
Niebieskie niebo ze słońcem
Program CZYSTE POWIETRZE w Tychach
21 marca 2023 14:27
W ramach Programu Czyste Powietrze w Urzędzie Miasta Tychy został uruchomiony punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym zainteresowani mieszkańcy mogą uzyskać informacje o zasadach Programu oraz materiały informacyjne, a także pomoc w złożeniu wniosków o dofinansowanie.
Czapki absolwentów na tle nieba.
Trwa rekrutacja w 20. jubileuszowej edycji Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu
21 marca 2023 11:39
Od 1 marca 2023 r. studenci mogą zgłaszać się na staże w ramach 20. jubileuszowej edycji Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu – największego tego typu programu stażowego dla studentów i absolwentów w Polsce. W tym roku 34 firmy przygotowały ponad 100 ofert w 14 miastach – m.in. w metropolii Górnośląskiej – dla studentów i absolwentów różnych kierunków i specjalizacji.
Remonty miejskich lokali mieszkaniowych dofinansowane
Remonty miejskich lokali mieszkaniowych dofinansowane
20 marca 2023 9:08
Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych pozyskał ponad 680 tysięcy złotych dofinansowania na przeprowadzenie remontów 25 lokali mieszkalnych będących w zasobach miasta Tychy. Dofinansowanie udzielane jest w ramach Rządowego Programu Bezzwrotnego Wsparcia Budownictwa z Funduszu Dopłat.
Sportowe Wyróżnienia Prezydenta Miasta Tychy
Sportowe Wyróżnienia Prezydenta Miasta Tychy
17 marca 2023 10:44
Jesteś pod wrażeniem dokonań sportowca z naszego miasta lub doceniasz wysiłek wkładany w działalność sportową tyskiego trenera lub działacza?
Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień | vol. 7
Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień | vol. 7
17 marca 2023 8:17
Rusza kolejna edycja przeglądu kapel z atrakcyjnymi nagrodami pn. "Dla Tych zagrają". Na najlepszych czekają ciekawe nagrody umożliwiające muzyczny rozwój zwycięzców, a w Jury zasiądzie Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, Katarzyna „Kasai” Piszek, Magdalena Mleczko z Antyradia i Piotr Kumor z MCK. Zgłoszenia przyjmowane są do środy 12 kwietnia 2023 roku, a drugi, finałowy etap w formie koncertu z gwiazdami odbędzie się 23 czerwca w Parku Miejskim Solidarności.
Roboty drogowe
Remont DK 44 - będą utrudnienia na ul. Oświęcimskiej
15 marca 2023 13:43
W piątek, 17 marca ruszy kolejny etap remontu Drogi Krajowej Nr 44 - odcinek ul. Oświęcimskiej od skrzyżowania z ulicą Marzanny do węzła Wartogłowiec.
Obcokrajowcy w Wydziale Komunikacji
Obcokrajowcy w Wydziale Komunikacji
15 marca 2023 13:33
Coraz więcej obcokrajowców składa w Tychach wniosek o wydanie karty upoważniającej do wykonywania pracy w zawodzie kierowcy autobusu czy ciężarówki. Wzrosła również liczba założonych profili kandydatów na kierowcę oraz wydanych lub wymienionych praw jazdy przez osoby z zagranicy.
zdjęcie przestawiające ręce nad stołem z dokumentami w przestrzeni biurowej
„Środki pomocowe UE na lata 2021-27. Nowe otwarcie dla przedsiębiorców” - seminarium
15 marca 2023 11:50
29 marca Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wspólnie z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną SA organizują seminarium pn. „Środki pomocowe UE na lata 2021-27. Nowe otwarcie dla przedsiębiorców”
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.