Aktualności

Kręć bezpiecznie – Rowerowa Stolica Polski 2023 czas start!
Kręć bezpiecznie – Rowerowa Stolica Polski 2023 czas start!
7 czerwca 2023 14:31
Lubisz jeździć na rowerze, jeździsz dla zdrowia, jest to twoje hobby czy wykorzystujesz rower jak środek transportu? Dołącz do tegorocznej Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja ruszyła 1 czerwca i potrwa do końca miesiąca. O puchar walczą 62 miasta i 87 gmin.
Fortepian plenerowy – Dominik Strycharski i Grzegorz Tarwid
Fortepian plenerowy – Dominik Strycharski i Grzegorz Tarwid
7 czerwca 2023 12:49
W niedzielę 11 czerwca o godzinie 11.00 w ramach koncertów plenerowych na Placu Baczyńskiego wystąpi duet: Dominik Strycharski i Grzegorz Tarwid.
AUKSO świętuje 25-lecie
AUKSO świętuje 25-lecie
7 czerwca 2023 11:59
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie i niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce świętuje w tym roku 25-lecie. 24 czerwca na scenie w Parku Miejskim Solidarności w Tychach odbędzie się jubileuszowy koncert pn. "AUKSO i przyjaciele", podczas którego usłyszymy Kasię Moś, Sebastiana Riedla, Grzegorza Turnaua, Wojciecha Waglewskiego i Marcina Wyrostka.
Fotograf robiący zdjęcia grupie ludzi - festiwal performance
XII Tyski Festiwal Performance - nowe media
5 czerwca 2023 12:53
Od 8 do 11 czerwca w Tychach odbędzie się XII Tyski Festiwal Performance. Podczas tegorocznej, dwunastej edycji, zobaczymy 25 wizji artystycznych w wykonaniu 40 artystów i artystek z kraju i zagranicy – Francji, Czech, Ukrainy i Niemiec.
AUKSO i Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej Katapetasma - koncert z okazji Roku Jerzego Nowosielskiego
AUKSO i Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej Katapetasma - koncert z okazji Roku Jerzego Nowosielskiego
5 czerwca 2023 10:17
Patronem 2023 roku jest jeden z najwybitniejszych malarzy polskich XX wieku, autor polichromii do wnętrza kościoła pw. Ducha Świętego w Tychach. W niedzielę 11 czerwca o g. 19.30, w kościele pw. Ducha św. w Tychach odbędzie się koncert jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie i 9-osobowego chóru czerpiącego z najstarszych tradycji śpiewu cerkiewnego.
Roboty drogowe
Remont ul. Tischnera
5 czerwca 2023 8:01
5 czerwca rozpoczyna się remont ulicy Księdza Tischnera w Tychach. Frezowana będzie jezdnia na całej długości drogi: od ul. Marszałka Piłsudskiego do ul. Sikorskiego.
Piknik Edukacyjny BĄDŹ BEZPIECZNY
Piknik Edukacyjny BĄDŹ BEZPIECZNY
2 czerwca 2023 11:00
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach zaprasza na Piknik Edukacyjny Bądź Bezpieczny, który odbędzie się we wtorek, 6 czerwca 2023 roku w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. W programie zaplanowano liczne atrakcje dla całych rodzin, które zaciekawią zarówno kilkuletnich miłośników straży pożarnej, ale ci nieco starsi - rodzice, czy dziadkowie znajdą coś dla siebie.
Perły samorządu 2023 - laureaci, wśród nagrodzonych Urszula Dryka - Skarbnik Miasta Tychy
Tychy perłą samorządu
2 czerwca 2023 8:42
Podczas Kongresu Perły Samorządu, który odbywa się w Gdyni poznaliśmy laureatów konkursu organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną. Urszula Dryka została Skarbnikiem Samorządu 2023. Tychy zajęły także 1. miejsce w Konkursie Samorządowy Lider komunikacji i promocji za realizowany w urzędzie miasta projekt „Urzędowo, ale zrozumiale!”.
Kacper Ogórek i Andrzej Dziuba
Nowy prezydent Tychów - Dzień Dziecka 2023
1 czerwca 2023 16:15
W Dzień Dziecka, na fotelu prezydenta Tychów zasiadł Kacper Ogórek - uczeń szóstej klasy Szkoły Podstawowej nr 40 im. gen. Jerzego Ziętka. Towarzyszył mu Łukasz Noras - uczeń siódmej klasy Szkoły Podstawowej nr 24 im. Himalaistów Polskich. Laureaci konkursu pn. "Gdybym był prezydentem Tychów" mieli okazję poznać zadania prezydenta miasta "od kuchni".
Healthy Cities 2023 - dołącz do wyzwania
Healthy Cities 2023 - dołącz do wyzwania
1 czerwca 2023 12:29
Tychy przystąpiły do wyzwania Healthy Cities 2023. W sportowej rywalizacji bierze udział 66 miast na prawach powiatu. Akcja ma zmotywować mieszkańców Tychów do regularnej aktywności fizycznej, którą da się przeliczyć na kroki w trosce o lepsze zdrowie, poprawę kondycji oraz dbanie o przyszłość planety. Oficjalny start wyzwania to 1 czerwca.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.