Aktualności

Rodzinne sadzenie drzew na skwerze przy ul. Czystej w Tychach - na zdjęciu uczestnicy akcji
Posadź drzewo dla swojego dziecka
21 maja 2024 10:09
Tyszanie, którym urodziło się dziecko w 2023 roku, mogą uczcić ten moment sadząc drzewo na jednym z wybranych terenów zielonych w Tychach. Wydarzenie odbędzie się na początku czerwca (od 3 do 6 czerwca), a zgłoszenia do akcji można wysyłać już dziś.
Od Magdziorza do inż. Borysa, czyli spacerując po Wilkowyjach z Muzeum Miejskim w Tychach
Od Magdziorza do inż. Borysa, czyli spacerując po Wilkowyjach z Muzeum Miejskim w Tychach
21 maja 2024 9:14
Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza w sobotę 25 maja o godzinie 15.00 na historyczny spacer po Wilkowyjach. Spacer poprowadzi dr Wojciech Schäffer – historyk, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach, badacz i znawca lokalnej historii.
Konkurs z okazji Światowego Dnia Konsumenta
Konkurs z okazji Światowego Dnia Konsumenta
21 maja 2024 7:00
W ubiegłym roku działania edukacyjne Miejski Rzecznik Konsumenta skierował głównie do seniorów, organizując dla nich spotkania w domach i klubach seniora, ale i nietypowych miejscach jak Sklep Społeczny w Tychach. W tym zaproszono do udziału w akcji młodszych konsumentów. W konkursie dla uczniów tyskich podstawówek pod hasłem "Mądre zakupy to moja supermoc". Wzięło w nim udział blisko 30 osób.
"Mam kota na punkcie Cukierka!"
"Mam kota na punkcie Cukierka!"
20 maja 2024 11:43
2 czerwca, w godzinach 12.00-15.00, w tyskiej Mediatece odbędzie się ogólnopolska prapremiera kolejnej książki o przygodach kota Cukierka pt.: „Posłuchaj Cukierku”. Zapraszamy wszystkich fanów niesfornego kociaka na wydarzenie pod nazwą: „Mam kota na punkcie Cukierka”, wraz z bliskimi, rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. To dobra okazja na wspólne świętowanie z książką i z ulubionym bohaterem serii o kocie Cukierku.
Ścieżki rowerowe jak nowe
Ścieżki rowerowe jak nowe
20 maja 2024 10:51
W Tychach zmodernizowanych zostanie kilka kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Miasto, na początku kwietnia, otrzymało na ten cel finansowe wsparcie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. We wtorek, 14 maja podpisana została umowa na przebudowę ul. Harcerskiej, a w kilku innych lokalizacjach prace ruszą w ciągu najbliższych dni.
XIII Tyski Festiwal Performance  - ReProdukcje ReKonstrukcje
XIII Tyski Festiwal Performance - ReProdukcje ReKonstrukcje
20 maja 2024 10:37
XIII Tyski Festiwal Performance zaprasza do Tychów miłośniczki i miłośników sztuki performance oraz wszystkich tych, którzy są otwarci na niestandardowe formy ekspresji scenicznej, podejmujące często ważne i aktualne tematy. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 30 maja do 1 czerwca 2024 r. pod hasłem ReProdukcje ReKonstrukcje, a artyści poproszeni są o nawiązanie do dowolnie istniejącego już dzieła, sztuki, filmu itd., dając im drugie życie, znaczenie, jakość. Wstęp wolny – ze względu na swój charakter, performansy są przeznaczone dla widzów pełnoletnich.
Panele solarne na dachu
Projekt OZE w Tychach - komunikat
20 maja 2024 9:46
W związku z pojawiającymi się sygnałami od mieszkańców o otrzymywanych ofertach od firm w zakresie zlecania opracowania audytów energetycznych do uruchamianego przez Gminę Miasta Tychy projektu grantowego dotyczącego OZE prosimy o rozwagę i niezlecanie opracowywania żadnych dokumentów (projektów, audytów energetycznych, itp.), dotyczących planowanych instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii.
Warsztaty
„Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto”
20 maja 2024 9:42
Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na architektoniczne warsztaty rodzinne „Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto” towarzyszące wystawie „Stella – niezaistniałe osiedle przyszłości“. Warsztaty odbędą się w czwartek 23 maja o godzinie 17.30. Obowiązują zapisy.
Letnie kino plenerowe 2024
Letnie kino plenerowe 2024
16 maja 2024 11:30
Dwie lokalizacje, dziesięć filmów i ponad tysiąc minut kina czeka na miłośników seansów pod chmurką organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach. Kolejna edycja Kina FreeLove rusza już 25 maja 2024 roku o 21.00 w ogrodzie organizatora, ale pokazy odbędą się także dwukrotnie w tyskim Parku Górniczym na osiedlu A. W tym sezonie zaplanowano filmowe piątki i soboty w plenerze – warto zapoznać się z programem już dziś. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
15 maja 2024 9:33
13 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Od tego dnia ósmoklasiści mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 w szkołach publicznych w Tychach w czerwcu VIII klasę ukończy 636 uczniów. Przed nimi ważny wybór dalszej drogi kształcenia.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.