Aktualności

Projekt HUB-u Zielonej Gospodarki gotowy
Projekt HUB-u Zielonej Gospodarki gotowy
4 października 2023 13:59
Tyski HUB powstanie przy ul. Piłsudskiego, w środkowej, niezagospodarowanej dotąd części budynku Zespołu Szkół Municypalnych, pomiędzy Mediateką, a Halą Sportową. Miejsce będzie przeznaczone dla przedsiębiorstw zajmujących się szeroko pojętą ekologią i „zielonymi” technologiami. Gotowy jest projekt obiektu. Miasto zgłosiło także wniosek na ponad 100 milionów złotych o dofinansowanie na realizacje tej inwestycji.
Muzeum Miejskie zbiera wspomnienia
Muzeum Miejskie zbiera wspomnienia
3 października 2023 12:09
Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia i przedmioty osób związanych z dawną tyską FSM i obecnym Fiat Auto Poland/Stellantis/FCA Poland.
Festiwal Auksodrone 2023
Festiwal Auksodrone 2023
3 października 2023 11:19
Od 6 do 8 października w tyskiej Mediatece odbędzie się kolejna edycja festiwalu Auksodrone. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, który jest projektem orkiestrowym z najwybitniejszymi artystami sceny klasycznej, jazzowej i elektronicznej, usłyszymy takie nazwiska jak: Krauze, Pękala, Pospieszalski, Szamburski, Wicha, Strycharski.
Dzień Zdrowia w Tychach
Dzień Zdrowia w Tychach
2 października 2023 13:58
7 października 2023 r. w godzinach od 9.00 do 15.00 zapraszamy do Gemini Park Tychy na miejski Dzień Zdrowia. W programie bezpłatne badania, konsultacje, wykłady prozdrowotne, pokazy ratownictwa medycznego oraz atrakcje dla dzieci.
Urząd Miasta Tychy i al. Niepodległości kadr z drona
Wybory 2023: sobotni dyżur w tyskim magistracie
2 października 2023 13:27
Urząd Miasta w Tychach wyjątkowo będzie czynny w sobotę, 7 października w godzinach 9.00-12.00. W tym dniu w Biurze Obsługi Klienta będzie możliwość pobrania zaświadczenia o prawie do głosowania oraz dopisania się do spisu wyborców.
Mama, Tata, Dziecko praca i trudności w rozwoju - rodzicu, przyjdź na spotkanie
Mama, Tata, Dziecko praca i trudności w rozwoju - rodzicu, przyjdź na spotkanie
2 października 2023 11:00
We wtorek 10 października zapraszamy na drugie spotkanie z serii pn. „Mama, Tata, Dziecko praca. Jak to ogarnąć?”. Tym razem uczestnicy będą mieli okazję porozmawiać o trudnościach rozwojowych dzieci. W programie konsultacje z ekspertkami poświęcone zaburzeniom emocjonalnym, mutyzmowi czy dysleksji rozwojowej.
Niskoenergetyczne budynki użyteczności publicznej - zdjęcie budynku II LO
II Liceum Ogólnokształcące Szkołą Patronacką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
29 września 2023 9:36
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach 20 września oficjalnie otrzymało certyfikat Szkoły Patronackiej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W ramach współpracy przewidziano m.in. zajęcia laboratoryjne na uczelni dla uczniów oraz zajęcia z anatomii dla klas o profilu biologiczno-chemicznym, organizację konferencji naukowej, której towarzyszyć będą spotkania i wykłady naukowe pracowników Uniwersytetu.
Dzieci będą miały gdzie ćwiczyć
Dzieci będą miały gdzie ćwiczyć
Miasto Tychy pozyskało ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania, dzięki czemu przy Szkole Podstawowej nr 21 w Tychach powstanie nowe boisko wielofunkcyjne wraz z zadaszeniem. To odpowiedź na stale rosnącą liczbę uczniów oraz niewielkich rozmiarów obecną salę sportową.
15 października wybory parlamentarne
15 października wybory parlamentarne
28 września 2023 10:31
Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz referendum ogólnokrajowe odbędą się 15 października 2023 roku. Na stronie umtychy.pl/wybory2023 przedstawiamy ważne informacje i terminy, o których należy pamiętać.
Transport GZM zastępuje system ŚKUP
Transport GZM zastępuje system ŚKUP
28 września 2023 9:04
28 września kończy działanie system ŚKUP. Znajdujące się w nim dane zostaną przeniesione do systemu Transport GZM. Żadne bilety ani środki pieniężne z systemu ŚKUP nie „przepadną”. Będzie można z nich korzystać w systemie Transport GZM.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.