Aktualności

Rusza Metrorower - największy system miejskich wypożyczalni rowerów w Polsce
Rusza Metrorower - największy system miejskich wypożyczalni rowerów w Polsce
23 lutego 2024 13:34
W niedzielę 25 lutego, w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uruchomiony zostanie, największy w kraju i trzeci w Europie, system miejskich wypożyczalni rowerów. Metrorower zastąpi dotychczasowy system roweru miejskiego.
Rewitalizacja Czułów - kwietniki
Realizacja Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy do roku 2023 - ankieta dla mieszkańców
22 lutego 2024 17:12
W minionym roku w Tychach zakończyła się realizacja 7-letniego Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy do 2023 roku. W ramach projektu zrealizowano wiele działań inwestycyjnych oraz społecznych, m.in. Bazę Rozwoju Rodziny, Bazę Aktywnych Seniorów, dzień sąsiada na os. N i O czy potańcówki na os. A. Czas na podsumowanie programu - zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety.
Rozbiórka wiaduktu południowego na DK 44
Rozbiórka wiaduktu południowego na DK 44
22 lutego 2024 14:27
Trwa rozbiórka wiaduktu południowego w ramach prowadzonej inwestycji w ciągu ulicy Mikołowskiej. Minionej nocy zdemontowane zostało ostatnie - zachodnie przęsło konstrukcji stalowej.
Silesia Incognita
Finał konkursu Silesia Incognita 2024
22 lutego 2024 12:50
W najbliższą sobotę 24 lutego, o godz. 11.00 w Tyskiej Galerii Sportu, oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach odbędzie się finał konkursu Silesia Incognita 2024. Zwyciężczynie i zwycięzcy, dzięki patronowi honorowemu – Łukaszowi Kohutowi, Posłowi do Parlamentu Europejskiego IX kadencji – pojadą do Parlamentu Europejskiego.
Nowa trasa przejazdu na trolejbusowej linii D
Nowa trasa przejazdu na trolejbusowej linii D
21 lutego 2024 15:36
Od 4 marca trolejbusy linii D kursowały będą po nowej trasie przejazdu, obejmującej ulice Cielmicką, Strefową i Serdeczną, czyli tę część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której trolejbusy do tej pory nie obsługiwały.
Zdjęcie przedstawiające Urząd Miasta w Tychach.
Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
21 lutego 2024 15:21
Gmina Miasta Tychy przystąpiła do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie Osiedli H i Ł pomiędzy ulicami: Stoczniowców’70, Harcerską, Żwakowską, al. Bielską oraz Parkiem Jaworek w Tychach.
Urząd Miasta Tychy widok z drona
Przystąpienie do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego
21 lutego 2024 14:28
Gmina Miasta Tychy przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Harcerskiej, Jaśkowickiej i linii kolejowej nr 139 w Tychach.
Koty
Konsultacje społeczne - Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi
20 lutego 2024 9:06
Do 4 marca 2024 roku trwają konsultacje w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Tychy na rok 2024.
Konsultacje społeczne - projekt uchwały ustanawiającej pomniki przyrody
Konsultacje społeczne - projekt uchwały ustanawiającej pomniki przyrody
20 lutego 2024 8:56
Od 20 lutego do 5 marca trwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie ustanowienia pomników przyrody. Projekt uchwały zakłada ustanowienie 4 pomników przyrody - dębów - w Parku Łabędzim oraz Parku Północnym.
Świetlikowo
Pływackie wyzwanie dla Świetlikowa
19 lutego 2024 10:34
Już w ostatni weekend lutego, w Wodnym Parku w Tychach, odbędzie się sportowo-charytatywny projekt pływacki, podczas którego tyski sportowiec ekstremalny Andrzej Kowalczyk podejmie wyzwanie przepłynięcia jak największej liczby kilometrów w ciągu 24-godzin. Wydarzenie jest dedykowane Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, a cel to uzbieranie 250 000 zł na jej dalsze funkcjonowanie.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.