Aktualności

 Nie daj spłonąć Paprocanom!
Nie daj spłonąć Paprocanom!
18 czerwca 2024 10:34
Wiosna i dobra pogoda sprawiły, że w ostatnich tygodniach coraz więcej osób korzysta z Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. Niestety dochodzi też do częstszych dewastacji oraz rozpalania ognisk w miejscach do tego nie przeznaczonych. Może to mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Dlatego urząd miasta razem z MOSIR-em, Policją, Strażą Pożarną, Strażą Miejską i Nadleśnictwem Kobiór przygotował kampanię informacyjną dotyczącą obowiązujących zasad bezpieczeństwa na terenie ośrodka.
Widok z lotu ptaka na Tychy
Nowelizacja ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy
18 czerwca 2024 8:33
W piątek, 7 czerwca br., prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw. Projektowana ustawa przedłuża legalność pobytu obywateli Ukrainy do 30 września 2025 r. i wprowadza szereg zmian w zakresie narzędzi wsparcia uchodźców.
Jezioro Paprocańskie
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał
17 czerwca 2024 15:22
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla naszego regionu, w tym dla Tychów, ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach i temperaturach sięgających nawet do 32 stopni Celcjusza.
Święto GZM w Tychach
Święto GZM w Tychach
17 czerwca 2024 14:56
Tychy po raz trzeci biorą udział w Święcie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 28-30 czerwca. Specjalnie na tę okazję przygotowano trzy wyjątkowe wycieczki. Zapraszamy do Tychów na 7. urodziny GZM.
I lot konkursowy - III Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „In the Silesian Sky”
IV Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“ ponownie w Tychach
17 czerwca 2024 14:56
IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi „In The Silesian Sky“ ponownie zagoszczą w Tychach. W pierwszy weekend wakacji w Parku Miejskim Solidarności tyszanie będą świadkami zmagań zawodników sterujących balonami na ogrzane powietrze. Oprócz zawodów dla mieszkańców przygotowano koncerty m.in. Leepy, Big Cyc, występ Marcina Dańca, animacje i liczne atrakcje rodzin.
Węzeł Wartogłowiec
Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania
17 czerwca 2024 14:29
Urząd Miasta Tychy przystępuje do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Beskidzkiej, Imbirowej i Oświęcimskiej w Tychach. Każdy zainteresowany tym projektem planu miejscowego, może składać wnioski w terminie do 10 lipca 2024 r.
mammografia
Bezpłatna mammografia w Tychach
17 czerwca 2024 9:25
Zapraszamy tyszanki w wieku 45 – 74 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej, które odbędą się 5 lipca w mammobusie przy al. Bielskiej 107 obok marketu Auchan.
Potańcówki na Paprach
Potańcówki na Paprach
17 czerwca 2024 7:00
Pod koniec czerwca Miejskie Centrum Kultury rozpoczyna nowy cykl wakacyjnych imprez plenerowych pn. "Potańcówki na Paprach". Organizatorzy przygotowali cztery taneczne wieczory, każdy w innym stylu muzycznym, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwsze spotkanie już 29 czerwca w rytmach latynoskiej fiesty.
Katalog wystawy „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983” z wyróżnieniem
Katalog wystawy „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983” z wyróżnieniem
14 czerwca 2024 12:25
Katalog wystawy „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983”, wydany przez Muzeum Miejskie w Tychach, uzyskał wyróżnienie w konkursie „Fotograficzna Publikacja Roku 2024” jako jedna z najciekawszych polskich publikacji z dziedziny fotografii wydanych w 2023 roku. Tytuł Fotograficznej Publikacji Roku i Nagrodę Główną im. Krzyśka Makowskiego oraz wyróżnienia przyznano 13 czerwca 2024 roku podczas otwarcia Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Wystawę pokonkursową można oglądać do 23 czerwca 2024 roku.
"Dla Tych zagrają" - koncert finałowy
"Dla Tych zagrają" - koncert finałowy
13 czerwca 2024 16:14
W sobotę 15 czerwca w Pubie pod Browarem przy ul. Katowickiej 9 odbędzie się koncert finałowy konkursowego przeglądu zespołów „Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień”.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.