NIEMAPA TYCHY to ilustrowany przewodnik po mieście przeznaczony dla mieszkańców i przez nich tworzony. Odkrywanie ciekawostek na rodzinnych spacerach, nieoczywiste miejsca, miejskie zakamarki, kreatywne wyzwania, a przede wszystkim piękne ilustracje - to specjalność serii NIEMAPA.

NIEMAPA zaprasza zarówno w miejsca bardzo znane, jak i te z dala od turystycznych szlaków. Warto docenić wyjątkową architekturę Tychów, dlatego przewodnik zachęca do tworzenia katalogu rzeźb w przestrzeni miejskiej, pyta o ulubiony plac czy zwraca uwagę na ciekawe budownictwo sakralne lub mozaiki. Rowerzystom przypomina o ciekawych szlakach i pumptracku a miłośnicy hokeja znajdą infografikę związaną ze strojem hokeistów. Rodzinne spacery to dobra okazja do tego, żeby pokazywać dzieciakom historię Tychów i łączyć ją z rodzinnymi opowieściami - NIEMAPA pokazuje jak zacząć tworzenie rodzinno-miejskiego albumu pełnego wspomnień i ciekawostek.

- Burzliwa historia rozwoju Tychów  spowodowała, że są one bardzo wyjątkowe. Tyszanie, z którymi pracowałyśmy nad przewodnikiem dostrzegają tę niezwykłość i mamy nadzieję, że udało nam się pokazać miasto w sposób zachęcający do odkrywania go na nowo. - mówią autorki serii NIEMAPA, Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska z kolektywu Mamy Projekt.

NIEMAPA pozwala przedstawić miasto w nowej perspektywie i dostrzec to, czego czasami już nie zauważamy w codziennych wędrówkach utartymi szlakami. 

Poręczny format i specjalny papier a także kolorowe ilustracje studia “Ładne Halo” zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania, a dołączona do wydawnictwa pocztówka zachęca do wysyłania pozdrowień z Tychów.

Wydawnictwo jest rozdawane bezpłatnie przez Urząd Miasta, przewodnik jest dostępny także w Mediatece. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.