Pan Władysław świadczy usługi jubilerskie od ponad czterech dekad. Swój zakład otworzył w 1981 roku.

Dziś zagląda do niego coraz rzadziej, interes przejął jego syn Patryk. Kiedy oboje siadają przy stole i zaczynają pracę, w oczach obydwu złotników widać ten sam żar. Pan Władysław pokazuje stare maszyny i wspomina czasy, kiedy z nich korzystał. Opowiada, jak wtedy wyglądała jego praca. O wykonanych w jego zakładzie pozłacanych blaszek ze srebra, które zdobią drogę krzyżową w kościele św. Marii Magdaleny czy o srebrnych breloczkach do kluczyków pierwszych wyprodukowanych w Tychach modeli Fiata 500.

Patryk rozpościera przed sobą wizję nowoczesności. Pracuje na coraz nowocześniejszym sprzęcie i projektuje własną biżuterię, m.in. stylowe sygnety czy łańcuchy dla mężczyzn, których brakuje na rynku. W planach ma zakup drukarki 3d, dzięki której będzie mógł projektować i wykonywać biżuterię w 100% samemu. Oprócz tego naprawia, graweruje, realizuje własne pomysły. Obaj panowie to fantastyczne połączenie wieloletniego doświadczenia z wizją nowoczesności.

Dane teleadresowe: Zakład  Złotniczy | Władysław Ejankowski

TYSKA BAZA RZEMIEŚLNIKÓW - powrót do strony głównej>>

Tyska Baza Rzemieślników - lista obiektów

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.