15 listopada 2019, 10:48:30

Jak organizować przestrzeń miejską, by była ona przyjazna mieszkańcom i środowisku naturalnemu? Jak włączać przestrzenie publiczne w układy przyrodnicze miasta wspomagając retencję, bioróżnorodność? Zasady te zostały określone w strategii zieleni, która wdrażana będzie w Tychach od 2020 r.

Paprocany

Dokument pn.: "System zarządzania publicznymi terenami zieleni dla miasta Tychy" został opracowany przez ekspertów i urzędników.

Opracowanie jest podstawą dla określenia spójnej, planowej i długoterminowej polityki rozwoju przestrzeni publicznych w naszym mieście, zawierający standardy utrzymania zieleni.  

Zapisy dokumentu są zgodne ze strategicznym celem Polityki Miejskiej tj. wzmocnieniem zdolności miast i obszarów zurbanizowanych do zrównoważonego rozwoju poprzez dążenie do:

  • ładu przestrzennego,
  • budowanie miasta zielonego,
  • przejścia do gospodarki niskoemisyjnej,
  • zwiększenia efektywności energetycznej,
  • ochrony środowiska,
  • adaptacji do zmian klimatu.

ZARZĄDZENIE NR 0050/420/19 PREZYDENTA MIASTA TYCHY z 24 grudnia 2019 r. w sprawie wprowadzenia  "Systemu zarządzania publicznymi terenami zieleni dla miasta Tychy". 

Publicznymi terenami zieleni w Tychach zajmuje się Tyski Zakład Usług Komunalnych. 

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×