Aktualności

Trwa kampania - „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”
Trwa kampania - „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”
11 kwietnia 2023 7:00
W marcu rozpoczęła się kampania edukacyjna dot. profilaktyki chorób odkleszczowych pod hasłem „Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy”. Kampania realizowana jest przy współpracy z Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi z woj. śląskiego i warmińsko-mazurskiego.
Życzenia Wielkanocne
Życzenia Wielkanocne
8 kwietnia 2023 16:00
Wielkanoc to czas nowego początku i nadziei.
„Zaproś Miłość”- ruszyła kolejna edycja kampanii
„Zaproś Miłość”- ruszyła kolejna edycja kampanii
7 kwietnia 2023 12:07
W Tychach brakuje rodzin zastępczych. Jest ich tak mało, że dzieci potrzebujące opieki trafiają do placówek w innych miastach. Kolejna odsłona kampanii „Zaproś miłość” przypomina o możliwości zapewnienia im opieki w tych najtrudniejszych dla nich chwilach.
Widok na os. C i E - ujęcie z drona
Europejska Stolica Kultury 2029 dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - konsultacje w Tychach
7 kwietnia 2023 10:36
Miasta należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, czyli 41 gmin, wspólnie ubiegają się o prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Przygotowaniem wniosku aplikacyjnego, który ma powstać do 15 września 2023 roku, zajmuje się Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Pomogą temu spotkania konsultacyjne w podregionach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Spotkanie dla podregionu tyskiego odbędzie się Muzeum Miejskim w Tychach 17 kwietnia o godzinie 17.00.
GKS Tychy z nowym większościowym akcjonariuszem klubu
GKS Tychy z nowym większościowym akcjonariuszem klubu
6 kwietnia 2023 17:21
Dziś doszło do podpisania umowy inwestycyjnej, w ramach której międzynarodowy koncern Pacific Media Group został właścicielem 60% akcji klubu, a docelowo w najbliższym czasie będzie w posiadaniu 75% akcji.
Katowice Specjalna Strefa Ekonomiczna - Podstrefa Tyska
Seminarium "Business Mixer KSSE w każdej gminie"
6 kwietnia 2023 17:01
W czwartek 20 kwietnia w sali konferencyjnej Galerii StrefArt przy KSSE w Tychach odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców - Seminarium "Business Mixer KSSE w każdej gminie"
Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące
Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące
6 kwietnia 2023 15:31
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Tychów z dnia 6.04.2023 r. informujące o możliwości pojawienia się zjawiska opadów marznących.
Dłonie kobiety wypełniającej formularz.
Świadectwo energetyczne w praktyce
6 kwietnia 2023 15:13
28 kwietnia 2023 r. wchodzą w życie nowe przepisy wynikające ze zmiany ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków w zakresie m.in. świadectw charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku (lokalu mieszkalnego).
miejski autobus
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Świąt Wielkanocnych
5 kwietnia 2023 9:02
Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje o zasadach funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Świąt Wielkanocnych i wiosennej przerwy świątecznej w szkołach.
Pięść kobieca
Kurs samoobrony dla kobiet
4 kwietnia 2023 8:50
Straż Miejska Miasta Tychy organizuje kolejny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia rozpoczną się 15 kwietnia i odbywać się będą przez 10 kolejnych sobót w sali gimnastycznej klubu GWARDIA przy ul. Wejchertów 20.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.