Aktualności

Tychy wyróżnione podczas Samorządowego Forum Kapitału
Tychy wyróżnione podczas Samorządowego Forum Kapitału
12 października 2023 16:38
Miasto TYCHY zdobyło IV miejsce w Rankingu „Sukces Kadencji 2017–2023 PODSUMOWANIE”. Wyróżnienie odebrał 12 października prezydent Tychów Andrzej Dziuba, podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Miasto zostało dodatkowo laureatem Rankingu „Wydatki Inwestycyjne Samorządów” – zajmując VII miejsce wśród miast na prawach powiatu w Polsce.
Dzień Edukacji Narodowej w Tychach
Dzień Edukacji Narodowej w Tychach
11 października 2023 15:12
Dziś (11 października) w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach odbyły się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Tychy dla 53 wyróżniających się nauczycieli i dyrektorów tyskich publicznych szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.
Urząd Miasta Tychy panorama z powietrza
Konsultacje społeczne
11 października 2023 12:26
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach prowadzi konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia gminnego programu osłonowego w zakresie dożywiania na lata 2024-2028. Konsultacje trwają od 10 października do 24 października 2023 r.
Nagroda i dyplom Słoneczniki 2023
Słoneczniki 2023 dla MDK nr 1
11 października 2023 8:56
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków zwycięzcą w konkursie Słoneczniki 2023 na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci na Śląsku. Gala rozdania nagród odbyła się 7 października w sali katowickiego NOSPR-u.
Nowy budynek wielorodzinny przy Spacerowej
Nowy budynek wielorodzinny przy Spacerowej
10 października 2023 17:58
W Tychach wybudowany zostanie nowy budynek wielorodzinny, w którym powstaną 32 lokale mieszkalne. Inwestycję zrealizuje Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Obiekt powstanie przy ulicy Spacerowej.
Skrzyżowanie - ul. Begonii i Budowlanych - Hotelowiec (z drona)
Jazda na wybory! Bezpłatny transport zbiorowy 15 października
10 października 2023 14:58
W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu RP. Aby ułatwić mieszkańcom Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oddanie swojego głosu, tego dnia będzie można bezpłatnie podróżować autobusami, tramwajami i trolejbusami Transportu GZM.
Tychy os. C al. Bielska lata 60 XX wieku
„Pierwsze osiedla nowego miasta: Osiedle C” - spacer
9 października 2023 15:19
W sobotę 14 października Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na trzecią część spacerów architektonicznych poświęconych początkom wznoszenia nowego miasta Tychy. W trakcie spaceru omówione zostaną m. in. źródła koncepcji projektowej i proces budowy osiedla, jego układ przestrzenny i charakterystyczne obiekty, a także zastosowane po raz pierwszy w Tychach systemy budownictwa prefabrykowanego.
Znamy wyniki X edycji Budżetu Obywatelskiego w Tychach
Znamy wyniki X edycji Budżetu Obywatelskiego w Tychach
9 października 2023 11:30
Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do tyskiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Do realizacji w roku 2024 przeszło 98 zadań.
Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach
Nowa siedziba Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach
9 października 2023 10:05
W budynku Szpitala Wojewódzkiego powstaje nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, która do tej pory funkcjonowała na osiedlu A. To odpowiedź na rosnące zapotrzebowania na pomoc psychologiczną i psychiatryczną.
Park Łabędzi - koncepcja gotowa
Park Łabędzi - koncepcja gotowa
9 października 2023 10:00
Koncepcja rewitalizacji Parku Łabędzi jest już gotowa. Cały proces poprzedzały konsultacje społeczne z mieszkańcami przeprowadzone w formie spacerów badawczych w kwietniu.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.