Aktualności

Rusza trzecia edycja Nagrody Korczaka
Rusza trzecia edycja Nagrody Korczaka
5 marca 2024 11:14
Znamy już harmonogram tegorocznej Nagrody Korczaka organizowanej przez Uczelnię Korczaka w Warszawie i wręczanej osobom i instytucjom, które dbają o wzmacnianie praw dzieci i młodzieży, działając w edukacji, systemie zdrowia i opieki społecznej, organizacjach pozarządowych i lokalnych społecznościach. Kryształowe serca, które są symbolem Nagrody trafią w ręce laureatów 17 maja w Muzeum Polin w Warszawie. Kandydatki i kandydatów do Nagrody można zgłaszać do 10 kwietnia.
Zgłoś swojego kandydata do nagrody prezydenta miasta w dziedzinie sportu
Zgłoś swojego kandydata do nagrody prezydenta miasta w dziedzinie sportu
29 lutego 2024 14:57
Do 12 marca 2024 roku trwa nabór wniosków do nagrody prezydenta miasta w dziedzinie sportu. Przyjmowane są zgłoszenia kandydatów, którzy wyróżnili się wybitnymi osiągnięciami sportowymi, szczególną aktywnością sportową w minionym roku lub za całokształt dokonań w dziedzinie sportu.
Metrorower w Tychach
Rusza Metrorower - największy system miejskich wypożyczalni rowerów w Polsce
28 lutego 2024 8:44
W niedzielę 25 lutego, w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii uruchomiony został największy w kraju i trzeci w Europie, system miejskich wypożyczalni rowerów. Metrorower zastąpi dotychczasowy system roweru miejskiego.
tychy panorama
Sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
27 lutego 2024 11:07
Gmina Miasta Tychy przystępuje do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Miodowej, Pasterskiej, Samochodowej i Dworskiej w Tychach.
Rondo Polonia
Konsultacje społeczne w sprawie zmiany planu zagospodarowania przestrzennego
27 lutego 2024 10:05
Do 13 marca trwają konsultacje w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie Osiedli H i Ł.
Trolejbus D
Nowa trasa przejazdu na trolejbusowej linii D
27 lutego 2024 0:00
Od 4 marca trolejbusy linii D kursowały będą po nowej trasie przejazdu, obejmującej ulice Cielmicką, Strefową i Serdeczną, czyli tę część Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, której trolejbusy do tej pory nie obsługiwały.
Rewitalizacja Czułów - kwietniki
Realizacja Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy do roku 2023 - ankieta dla mieszkańców
22 lutego 2024 17:12
W minionym roku w Tychach zakończyła się realizacja 7-letniego Programu Rewitalizacji dla miasta Tychy do 2023 roku. W ramach projektu zrealizowano wiele działań inwestycyjnych oraz społecznych, m.in. Bazę Rozwoju Rodziny, Bazę Aktywnych Seniorów, dzień sąsiada na os. N i O czy potańcówki na os. A. Czas na podsumowanie programu - zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety.
Wiadukt DK 44
Rozbiórka wiaduktu południowego na DK 44
22 lutego 2024 14:27
Trwa rozbiórka wiaduktu południowego w ramach prowadzonej inwestycji w ciągu ulicy Mikołowskiej. Minionej nocy zdemontowane zostało ostatnie - zachodnie przęsło konstrukcji stalowej.
Silesia Incognita
Finał konkursu Silesia Incognita 2024
22 lutego 2024 12:50
W najbliższą sobotę 24 lutego, o godz. 11.00 w Tyskiej Galerii Sportu, oddziale Muzeum Miejskiego w Tychach odbędzie się finał konkursu Silesia Incognita 2024. Zwyciężczynie i zwycięzcy, dzięki patronowi honorowemu – Łukaszowi Kohutowi, Posłowi do Parlamentu Europejskiego IX kadencji – pojadą do Parlamentu Europejskiego.
Zdjęcie przedstawiające Urząd Miasta w Tychach.
Zmiana miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
21 lutego 2024 15:21
Gmina Miasta Tychy przystąpiła do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie Osiedli H i Ł pomiędzy ulicami: Stoczniowców’70, Harcerską, Żwakowską, al. Bielską oraz Parkiem Jaworek w Tychach.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.