Aktualności

Stacja tyskiego roweru
Rowery miejskie wracają na tyskie ulice
28 marca 2023 9:53
60 rowerów z kompletnym wyposażeniem, siedem stacji rowerowych oraz 84 stojaki. Z początkiem kwietnia w Tychach ruszy kolejny sezon z samoobsługową wypożyczalnią rowerów.
zdjęcie mammobusu
Bezpłatna mammografia w Tychach
27 marca 2023 11:02
Zapraszamy tyszanki w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej, które odbędą się 17 kwietnia 2023 roku przy markecie Auchan (al. Bielska 107).
Zdjęcie wykonane z drona, ukazujące plac po byłym parkingu przy ul. Dąbrowskiego, w którym ma powstać nowa strefa rekreacji.
Nowe miejsce rekreacyjne przy ul. Dąbrowskiego
27 marca 2023 8:54
W piątek 24 marca podpisano umowę na budowę nowego miejsca rekreacyjnego na terenie parkingu przy ul. Dąbrowskiego. Teren starego parkingu zmieni się w nową przestrzeń z placem zabaw, zielenią i małą architekturą.
stacja napraw rowerów w Tychach
Stacje napraw rowerów wracają po zimowej przerwie
24 marca 2023 12:41
Do 6 kwietnia w mieście zamontowane zostaną stacje przeznaczone do samodzielnej naprawy rowerów. Rok temu było ich 20, w tym roku będzie 21, ponieważ dodatkowy punkt naprawczy pojawi się w dzielnicy Wilkowyje przy ul. Wilczej (Skwer Wilczy Kąt).
Peron w Tychach
Miejskie "metro" w Tychach
23 marca 2023 14:53
Od soboty 1 kwietnia dostępne będą bilety kolejowe za złotówkę, dzięki którym pasażer będzie mógł przejechać jedną stację np. z Tychy Lodowisko do Tychy Grota-Roweckiego. Koleje Śląskie uruchomią pilotażowy program „metro” w Tychach na trzy miesiące i nie wykluczają rozszerzenia projektu na inne miasta.
Szkolenie z pierwszej pomocy  - zdjęcie ilustracyjne (osoba siedząca z notesem, w tle fantom)
II edycja Miejskiej Eskulapiady w Tychach
23 marca 2023 14:21
W poniedziałek 3 kwietnia w Zespole Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach (ZDZ w Katowicach ) odbędzie się II Miejska Eskulapiada. Do wydarzenia zgłaszać się mogą 3-osobowe drużyny mieszane - przedstawiciele 7 i 8 klas podstawowych.
Grafika promująca akcję Godzina dla Ziemi - element graficzny kuli ziemskiej, w tle panorama Tychów ze stadionem miejskim.
Godzina dla Ziemi w Tychach
23 marca 2023 12:38
W sobotę 25 marca w Tychach zgasną światła. Po raz kolejny miasto bierze udział w symbolicznej akcji WWF i gasi podświetlenie niektórych obiektów miejskich. W tym roku w godz. 20:30 - 21.30 wyłączone zostanie podświetlenie Stadionu Miejskiego oraz napisu "TYCHY" przy al. Niepodległości.
Przystanek autobusowy przy Urzędzie Miasta Tychy - citylighty z plakatem informującym o kampanii Miejskiego Rzecznika Konsumentów.
W marcu #kupujęzgłową
23 marca 2023 11:43
W marcu trwa kampania edukacyjna Miejskiego Rzecznika Konsumentów pn. #kupujęzgłową. Przez cały miesiąc w sieci publikowane będą porady dotyczące cyberbezpieczeństwa, Miejski Rzecznik Konsumentów spotka się z seniorami, będzie można również wziąć udział w konkursach.
Kot
Bezpłatna sterylizacja/kastracja i znakowanie kotów i psów w Tychach
22 marca 2023 12:19
Tyszanie będący właścicielami psów lub/i kotów mogą skorzystać z bezpłatnej ich sterylizacji/kastracji, a także elektronicznego znakowania swoich pupili.
Niebieskie niebo ze słońcem
Program CZYSTE POWIETRZE w Tychach
21 marca 2023 14:27
W ramach Programu Czyste Powietrze w Urzędzie Miasta Tychy został uruchomiony punkt konsultacyjno-informacyjny, w którym zainteresowani mieszkańcy mogą uzyskać informacje o zasadach Programu oraz materiały informacyjne, a także pomoc w złożeniu wniosków o dofinansowanie.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.