Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach

12.10.21

Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej, Andrzej Dziuba – prezydent Tychów oraz Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych wręczyli nagrody i wyróżnienia dyrektorom i nauczycielom placówek oświatowych działających w Tychach.

Pierwszy taki przystanek w Tychach

12.10.21

Na przystanku Tychy Tęcza trwa montaż pierwszego „zielonego przystanku” w mieście. Dzięki nowej aranżacji okolica, w której do tej pory brakowało roślinności, już na wiosnę zyska więcej zieleni. Zamontowane zostaną m.in. metalowe konstrukcje na pnącza czy donica na kwiaty.

Prace nad regulaminem do kolejnej edycji BO

12.10.21

Zapraszamy Państwa do włączenia się w pracę nad tworzeniem regulaminu 9. edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 25 października czekamy na Państwa propozycje zmian do kolejnej edycji BO.

Pomoc w kryzysie

08.10.21

W dzisiejszym świecie coraz więcej osób boryka się z problemami psychicznymi i nie potrafi bez pomocy i wsparcia funkcjonować we współczesnym świecie. Miasto Tychy przygotowało specjalny Informator: Pomoc osobom dotkniętym kryzysem psychicznym.

Znamy wyniki VIII edycji Budżetu Obywatelskiego 2022

08.10.21

Znamy już wyniki głosowania na projekty zgłoszone do tyskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Do realizacji w roku 2022 przeszło 75 zadań.

Promocja regionu - katalog Made inSielsia

07.10.21

Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (ŚCOIE) zamierza wydać katalog pn. Made inSilesia, stanowiący spis produktów eksportowych województwa śląskiego. Zachęcamy Przedsiębiorców z województwa śląskiego do przesyłania zgłoszeń.

Kolejny etap konsultacji społecznych na os. C

07.10.21

W ramach trwających konsultacji na os. C, w czwartek 7 października zapraszamy na warsztaty online. Dzięki nim wspólnie z mieszkańcami przygotujemy wytyczne do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Tychy inwestują w czyste powietrze

06.10.21

Do 7 października br. można jeszcze składać wnioski do programu „Czysta decyzja -ETAP II”. To kolejny program w mieście, w ramach którego mieszkańcy mogą otrzymać dofinansowanie do wymiany „kopciuchów”. Od 2016 roku w ramach realizowanych przez miasto programów wymieniono ponad 2200 starych pieców.

II Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego w Tychach

06.10.21

Fundacja Internationaler Bund Polska zaprasza już po raz drugi do udziału w wyjątkowym wydarzeniu lokalnym jakim jest Międzypokoleniowy Konkurs Tańca Amatorskiego.

Opieka w demencji – szkolenia

04.10.21

Miasto Tychy po raz drugi organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×