Aktualności

Zdjęcie wykonane z drona, ukazyjące Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie niebawem ruszy gruntowny remont.
Plac Konstytucji w nowej odsłonie
18 stycznia 2023 10:32
Nowe miejsca parkingowe, chodniki oraz droga rowerowa, a do tego dużo zieleni i elementy małej architektury. Plac Konstytucji 3 Maja w Tychach czeka gruntowny remont. Prace ruszą niebawem.
Osoby stojące na scenie z mikrofonami i śpiewające szanty.
Szanty w zimowej aurze
17 stycznia 2023 13:39
W najbliższą niedzielę 22 stycznia Mediatekę wypełnią dźwięki morskich opowieści. Szantowy festiwal Port Pieśni Pracy w wersji zimowej po raz kolejny odbędzie się w Tychach. Widownia tyskiej Mediateki wypełni się do ostatniego miejsca.
Zdjęcie wykonane z drona, ukazujące plac po byłym parkingu przy ul. Dąbrowskiego, w którym ma powstać nowa strefa rekreacji.
Powstanie nowa strefa rekreacji
17 stycznia 2023 12:25
W tyskim magistracie ogłoszono przetarg na budowę miejsca rekreacyjnego na terenie byłego parkingu strzeżonego przy ul. Dąbrowskiego. Obecnie teren jest niezagospodarowany, co wkrótce ma się zmienić.
Lodowisko pod Żyrafą w Tychach - ujęcie z drona
Ferie 2023 w Tychach
13 stycznia 2023 13:28
Tegoroczne, dwutygodniowe ferie zimowe rozpoczynają się 16 stycznia. Sprawdźcie, jakie propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowano w Tychach.
Nowy obiekt na „dzikiej plaży”
Nowy obiekt na „dzikiej plaży”
13 stycznia 2023 13:27
Nad Jeziorem Paprocańskim powstanie nowy, całoroczny obiekt gastronomiczny. Projekt zakłada także budowę toalet publicznych, strefy wypoczynku oraz miejsc postojowych dla rowerów.
Termomodernizacja zabytku zakończona
Termomodernizacja zabytku zakończona
13 stycznia 2023 13:25
Pod koniec ubiegłego roku Miejski Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach zakończył termomodernizację wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Katowickiej 145. Obiekt wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.
Fizjoterapeuta  i kolano pacjenta
Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców województwa śląskiego
13 stycznia 2023 13:20
Trwa rekrutacja 155 osób do programu bezpłatnej rehabilitacji leczniczej w chorobach przewlekłych układu kostno-stawowego i mięśniowego w 3 powiatach województwa śląskiego zgodnie z Regionalnym Programem Zdrowotnym.
Zdjęcie przedstawiające budowę rurociągu.
Decyzja o budowie gazociągu
12 stycznia 2023 9:42
Wojewoda Śląski wydał obwieszczenie z decyzją o pozwoleniu na budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Racibórz - Oświęcim, który będzie przebiegał m.in. przez tyskie Cielmice.
Niecka basenu w Wodnym Parku Tychy.
Druga godzina gratis w Wodnym Parku Tychy
12 stycznia 2023 8:21
Od 2 stycznia 2023 roku beneficjenci programu "Aktywni60plus" mogą skorzystać z promocji "Druga godzina gratis" w Wodnym Parku Tychy. Promocja obowiązuje w poniedziałek, środę oraz piątek w godzinach 10.00-15.00
mLegitymacja emeryta-rencisty
mLegitymacja emeryta-rencisty
11 stycznia 2023 13:38
Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Jest ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. ZUS wystawi mLegitymację wszystkim emerytom i rencistom automatycznie.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.