Aktualności

mammografia
Bezpłatna mammografia w Tychach
20 listopada 2023 10:53
Od 1 listopada 2023 roku więcej Polek ma możliwość skorzystania z mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ. Przedział wiekowy Pań uprawnionych do badania w programie został poszerzony o 10 lat. Najbliższe badanie w Tychach odbędzie się 27 listopada w mobilnej pracowni mammograficznej przy markecie Auchan, Aleja Bielska 107.
O familokach i mieszkańcach ceglanych domów w Muzeum Miejskim
O familokach i mieszkańcach ceglanych domów w Muzeum Miejskim
17 listopada 2023 8:00
W czwartek 23 listopada Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z Kamilem Iwanickim, autorem książki „Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów” towarzyszące wystawie „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983”.
Casting do spektaklu "PIES, który jeździł koleją"
Casting do spektaklu "PIES, który jeździł koleją"
16 listopada 2023 16:38
Teatr Mały w Tychach ogłosił casting do spektaklu „PIES, który jeździł koleją” opartego na opowiadaniu Romana Pisarskiego. Poszukiwani są performerzy i performerki, również Ci ze szczególnymi potrzebami, powyżej 25 roku życia, otwarci na pracę z ciałem i słowem, posiadających doświadczenie w pracy ruchowej opartej o improwizację. Mile widziani studenci/absolwenci wydziałów tańca.
Tychy grają w kolory
Tychy grają w kolory
16 listopada 2023 13:23
Autorski, edukacyjny spektakl dla dzieci tyskich przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych oraz kampania informacyjna w przestrzeni miasta to kolejne działania w kampanii „Gramy w kolory” SegreAguj.
Śląski Prometeusz 2023 - Tychy z wyróżnieniem
Śląski Prometeusz 2023 - Tychy z wyróżnieniem
16 listopada 2023 11:11
15 listopada podczas uroczystej gali w Filharmonii Śląskiej rozstrzygnięto konkurs Śląski Prometeusz 2023, organizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego. Tychy otrzymały wyróżnienie w kategorii "Samorząd z otwartym sercem", za zaangażowanie w realizację lokalnej polityki społecznej na rzecz rozwoju społecznego województwa śląskiego.
Tychy w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego
Tychy w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego
16 listopada 2023 9:12
W środę 15 listopada podczas uroczystej gali w sali Sejmu Śląskiego rozstrzygnięto tegoroczny Ranking Gmin Województwa Śląskiego. Wśród laureatów znalazły się Tychy, które zajęły 4. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrała Hanna Skoczylas - Dyrektorka Biura ds. Zrównoważonego Rozwoju.
Spektakl - zdjęcie aktorów
XLIX Tyskie Spotkania Teatralne
15 listopada 2023 15:02
Od 21 do 26 listopada w Tychach odbywać się będą 49. Tyskie Spotkania Teatralne. W programie 4 spektakle mistrzowskie, 7 prezentacji konkursowych oraz wydarzenia towarzyszące. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest relacja "dziecko-rodzic".
Uczniowie uczyli się biznesu
Uczniowie uczyli się biznesu
15 listopada 2023 14:15
Miasto Tychy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach przeprowadzili rozgrywki miejskiej ekonomicznej gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”, w której udział wzięli uczniowie tyskich szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Znak drogowy - uszkodzony wiadukt, ograniczenie tonażu do 42 t
Przebudowa wiaduktów na DK 44 – ważne informacje dla kierowców samochodów ciężarowych
15 listopada 2023 8:12
Apelujemy do kierowców samochodów ciężarowych o bezwzględnie przestrzeganie ograniczenia tonażowego (42t) na modernizowanych wiaduktach drogowych w ciągu ul. Mikołowskiej w Tychach. Przejazd przeciążonym samochodem ciężarowym grozi poważnymi konsekwencjami.
Dłonie ludzi, konsultacja
Dzień Otwarty Notariatu
14 listopada 2023 15:07
W sobotę 18 listopada odbędzie się 14. edycja Dnia Otwartego Notariatu. Notariusze w 19 miastach w Polsce będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie w wyznaczonych lokalizacjach, telefonicznie, na czacie oraz w trakcie streamingu na żywo.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.