Aktualności

Plan Transportowy GZM

22.03.21

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje o przyjęciu Planu Transportowego przez Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Bez przeszkód – pierwszy taki projekt dla osób niepełnosprawnych w Tychach

22.03.21

Centrum Integracji Społecznej w Tychach w ramach projektu pn. „Bez przeszkód” zapewnia wsparcie osobom niepełnosprawnym, które są nieaktywne zawodowo. To nowa propozycja dla osób z Tychów i województwa śląskiego, chcących wrócić na rynek pracy.

Tychy jednym z miast - lokomotyw rozwoju rynków lokalnych

19.03.21

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował kolejny raport związany z projektem monitoringu i analizy kondycji gospodarczo-społecznej średnich miast. Wśród wyróżnionych miast m.in. Tychy, Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry czy Gdynia.

Rusza wiosenny trening miast - Rowerowa Stolica Polski 2021

19.03.21

Lubisz rowerowe wyprawy, jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Dołącz do wiosennego treningu miast i przygotuj się do kolejnej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

Bezzwrotne dotacje na rozpoczęcie działalności i szkolenia zawodowe

18.03.21

Straciłeś pracę lub jesteś zagrożony zwolnieniem? Planujesz odejść z rolnictwa? Chcesz rozpocząć własną działalność gospodarczą i szukasz dotacji lub jesteś zainteresowany podniesieniem kwalifikacji? Weź udział w projekcie.

Działasz społecznie? Dołącz do FRES!

18.03.21

FRES Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej zaprasza miejskich społeczników do współpracy.

Koronawirus - powrót do restrykcji

17.03.21

Od 20 marca w całym kraju wprowadzone zostają restrykcje. Wraca nauka zdalna w klasach 1-3, w całym kraju zamknięte będą hotele, galerie, muzea, kina, teatry, baseny i obiekty sportowe. Działalność galerii handlowych zostaje ograniczona.

30 dni na zgłoszenie zbycia i nabycia pojazdu

17.03.21

W marcu ubiegłego roku, z powodu pandemii, ustawodawca wydłużył termin na zgłoszenie zbycia i nabycia oraz rejestracji pojazdu z zagranicy do 180 dni. W styczniu 2021 r. przywrócono 30-dniowy termin.

Remonty na tyskich drogach

17.03.21

Miejski Zarząd Ulic i Mostów stopniowo rozpoczyna wiosenne remonty nawierzchni ulic w Tychach. Lista dróg, na których za chwilę rozpoczną się prace jest długa.

XIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF Tychy 2021

17.03.21

Festiwal rusza 23 marca. Jak mówią jego twórcy: powstał z potrzeby rozbudzenia aktywności twórczej i wrażliwości u aktorów i młodzieży pasjonującej się teatrem i scenicznymi formami ekspresji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×