Kultura

Dzień Dziecka w Tychach
Dzień Dziecka w Tychach
30 maja 2023 7:00
Spektakle, kino plenerowe, festyny - sprawdź, co będzie się działo w najbliższych dniach w Tychach w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka.
AUKSO świętuje 25-lecie
AUKSO świętuje 25-lecie
26 maja 2023 12:00
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie i niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce świętuje w tym roku 25-lecie. 24 czerwca na scenie w Parku Miejskim Solidarności w Tychach odbędzie się jubileuszowy koncert pn. "AUKSO i przyjaciele", podczas którego usłyszymy Kasię Moś, Sebastiana Riedla, Grzegorza Turnaua, Wojciecha Waglewskiego i Marcina Wyrostka.
Rusza cykl plenerowych koncertów fortepianowych na Placu Baczyńskiego
Rusza cykl plenerowych koncertów fortepianowych na Placu Baczyńskiego
25 maja 2023 14:09
W niedzielę 28 maja odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów na fortepianie plenerowym na Placu Baczyńskiego. W ramach spotkań pod nazwą "Poznaj różne oblicza fortepianu" zaplanowano siedem koncertów, które odbywać się będą w niedzielne popołudnia od maja do końca sierpnia.
Trwa nabór do konkursu Tychy Press Photo 2023
Trwa nabór do konkursu Tychy Press Photo 2023
18 maja 2023 9:10
Do 24 maja można zgłaszać swoje prace fotograficzne do konkursu Tychy Press Photo 2023. W konkursie mogą brać udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracowały w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z miastem, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów.
Tyska Noc Muzeów 2023
Tyska Noc Muzeów 2023
12 maja 2023 8:34
Już w sobotę, 13 maja 2023 roku, wielkie święto muzealników i ich przyjaciół – wyjątkowy czas, pozwalający zerkać do miejsc zazwyczaj niedostępnych. Także i Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze swoim oddziałem, Tyską Galerią Sportu, przygotowało pięć propozycji, zapraszając na tyską odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów.
Święto Konstytucji 3 maja w Tychach
Święto Konstytucji 3 maja w Tychach
2 maja 2023 14:19
Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 maja w Tychach rozpocznie tradycyjnie msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Uroczystości potrwają do wieczora i zakończy je plenerowy koncert "Norwid Kameralnie" w wykonaniu tyskiego Sonos Kwartetu i gości specjalnych – Gaby Kulki i Miłosza Wośko.
Tyska Gala Kultury 2023
Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury przyznane
20 kwietnia 2023 13:31
Wczoraj, podczas Tyskiej Gali Kultury w sali koncertowej Mediateki przyznano coroczne Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury.
dzieci
X edycja T jak Talent
20 kwietnia 2023 8:43
Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy i Rozwoju Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach "Piątka Dzieciom" we współpracy z Miejskim Centrum Kultury organizuje już po raz kolejny konkurs dla dzieci i młodzieży „T jak Talent”. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja.
Muzeum Miejskie w Tychach
Warsztaty dla dzieci i młodzieży: „Na co komu papier?“
18 kwietnia 2023 9:25
Czym jest papier i jak powstaje? Jakie formy może przybrać? Po co nam wielkie maszyny do jego produkcji? I dlaczego do jego wytworzenia potrzebna jest woda? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą uczestniczki i uczestnicy warsztatów towarzyszących wystawie, na której prezentowane są wątki dotyczące historii Czułowa i Fabryki Celulozy i Papieru. Na wydarzenie zapraszamy 22 kwietnia o godzinie 12.00.
Tyska Gala Kultury 2023
Tyska Gala Kultury 2023
14 kwietnia 2023 8:55
19 kwietnia o godzinie 18.00 w sali koncertowej Mediateki w Tychach odbędzie się Tyska Gala Kultury, czyli coroczne wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury. Wyróżnienia zostaną przyznane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w Tychach. Wydarzenie uświetni koncert Agnieszki Łapki – wokalistki bluesowo-jazzowej, urodzonej i mieszkającej w Tychach.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.