Kultura

Europejski Tydzień Mobilności w Tychach
Europejski Tydzień Mobilności w Tychach
21 września 2023 10:15
Od 16 do 22 września Tychy aktywnie włączą się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przygotowano wiele atrakcji m.in. konkurs plastyczny, spacery, rajdy rowerowe oraz grę miejską. W ostatnim dniu 22 września odbędzie się impreza specjalna - Dzień bez Samochodu przy urzędzie miasta.
IX Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych - Andromedon
IX Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych - Andromedon
6 września 2023 9:59
Od 7 do 10 września odbywać się będzie 9. już edycja Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon. Czterodniowe święto teatrów ulicznych zagości w kilku różnych przestrzeniach w mieście: w Gemini Park, Klubie MCK Wilkowyje, Galerii na Wolności, pubie Underground i tradycyjnie - na Placu Baczyńskiego.
Teatr Mały
13. Noc Teatrów GZM w Tychach
5 września 2023 11:40
W sobotę 9 września odbędzie się 13. Noc Teatrów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tyska odsłona wydarzenia odbywać się będzie w Pasażu Kultury Andromeda oraz sali koncertowej tyskiej Mediateki, a w programie przygotowano dwa spektakle oraz warsztaty teatralno-plastyczne.
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
AUKSO - start sezonu 9.0
30 sierpnia 2023 13:07
Już w najbliższą niedzielę 3 września w sali koncertowej Mediateki rozpoczęcie nowego sezonu koncertowego AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Będzie to także prolog festiwalu AUKSODRONE - specjalnie dla dzieci i rodziców AUKSO przygotowało operę "Album rodzinny” autorstwa Jerzego Kornowicza do tekstów Michała Rusinka.
Koncert Dżem w ramach Rock na Plaży 2022
Rock na Plaży 2023
30 sierpnia 2023 13:07
W sobotę 2 września wyjątkowo nie na tytułowej plaży, a pod "Żyrafą", czyli w Parku Miejskim Solidarności odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Rock na Plaży. W tym roku usłyszymy między innymi zespoły w przeglądzie konkursowym - Sad Smiles, WASABI, Tosię Lazar oraz w części koncertowej Ornette, Sławka Wierzcholskiego i Nocną Zmianę Bluesa, Cree i Dżem.
Konkurs Słoneczniki 2023 - zagłosuj na tyskie instytucje!
Konkurs Słoneczniki 2023 - zagłosuj na tyskie instytucje!
30 sierpnia 2023 13:07
Poznaliśmy nominowanych w konkursie Słoneczniki 2023. O edukacyjne Oscary za najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci na Śląsku konkurują w tym roku trzy tyskie instytucje: Muzeum Miejskie, Miejskie Centrum Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach. Równolegle do nagród jury (statuetka Złotego Słonecznika), zostaną też wręczone Nagrody Rodziców - głosowanie trwa do 3 września.
Grafika promująca wydarzenie Miedzianka w drodze
Miedzianka po Drodze w Tychach
23 sierpnia 2023 13:12
Ostatniego dnia sierpnia w Tychach zagości Miedzianka Po Drodze, czyli wędrowny festiwal literacki, pod wodzą Filipa Springera i Mariusza Szczygła. To mocny punkt na mapie Koalicji Letnich Festiwali Literackich – drugi rok w zmienionej formule (wcześniej jako MiedziankaFest). Miasto Tychy jest jednym z sześciu miast Metropolii GZM (obok Gliwic, Rudy Śląskiej, Bytomia, Zabrza i Dąbrowy Górniczej), gdzie zawita w tym roku festiwalowa ekipa, by tym razem opowiedzieć o kawałku Śląska (i Zagłębia). Pierwszym przystankiem jest Miedzianka (26 sierpnia 2023 roku), a ostatnim – Zawiercie (2 września 2023 roku).
Mozaika na budynku dawnego ZEG-u
„Drukowane obrazy: od rysunku do betonu" - warsztaty artystyczne w Tychach
23 sierpnia 2023 9:21
W sobotę 26 sierpnia Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na warsztaty artystyczne towarzyszące wystawie „Vinicius Libardoni: Memento".
Mozaika na budynku dawnego Zakładu Elektroniki Górniczej w Tychach, projekt i realizacja: Franciszek Wyleżuch, ok. 1969, fot. Patryk Oczko 2015
„Zabawa w mozaikę” - rodzinne warsztaty plastyczne w Muzeum Miejskim w Tychach
21 lipca 2023 10:00
W środę 26 lipca o godzinie 11.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na warsztaty plastyczne towarzyszące wystawie „Vinicius Libardoni: Memento”. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów stworzą mozaikę.
Muzyczne wieczory nad jeziorem: Guzik & Chołomiej Jazz Quintetu
Muzyczne wieczory nad jeziorem: Guzik & Chołomiej Jazz Quintetu
13 lipca 2023 11:20
Zapraszamy na muzyczne wieczory nad jeziorem Paprocany. Już jutro 14 lipca o godzinie 20.00 królować będzie jazz i folk w wykonaniu Guzik & Chołomiej Jazz Quintetu. Z pewnością będzie to energetyczne rozpoczęcie weekendu.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.