Miasto

Od lewej: Ewelina Lasota (Dział Fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach), współkuratorka wystawy i współredaktorka katalogu „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983” Aleksandra Matuszczyk, dyrektorka Muzeum Miejskiego w Tychach Joanna Bojczuk, Członek Zarządu Województwa Śląskiego
Tyskie muzeum z wyróżnieniami Marszałka Województwa Śląskiego
24 czerwca 2024 15:02
Wystawa czasowa i katalog „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983” otrzymały wyróżnienia Marszałka Województwa Śląskiego za wydarzenie muzealne roku 2023 w kategoriach „wystawy” i „publikacje książkowe”. Wyróżnienia odebrały Aleksandra Matuszczyk, dyrektorka Muzeum Miejskiego w Tychach, i Ewelina Lasota z Działu Fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, współkuratorka wystawy i współredaktorka publikacji (wspólnie z Michałem Łuczakiem) podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 17 czerwca 2024 roku w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.
Potańcówki na Paprach
Potańcówki na Paprach
24 czerwca 2024 13:00
Pod koniec czerwca Miejskie Centrum Kultury rozpoczyna nowy cykl wakacyjnych imprez plenerowych pn. "Potańcówki na Paprach". Organizatorzy przygotowali cztery taneczne wieczory, każdy w innym stylu muzycznym, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Pierwsze spotkanie już 29 czerwca w rytmach latynoskiej fiesty.
Święto GZM w Tychach
Święto GZM w Tychach
24 czerwca 2024 12:37
Tychy po raz trzeci biorą udział w Święcie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 28-30 czerwca. Specjalnie na tę okazję przygotowano trzy wyjątkowe wycieczki. Zapraszamy do Tychów na 7. urodziny GZM.
Jezioro Paprocańskie
Bezpieczne wakacje 2024
24 czerwca 2024 9:28
Wraz z zakończeniem roku szkolnego 21 czerwca na terenie województwa śląskiego rozpoczęły się działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2024", które potrwają do 1 września 2024 r.
Nocna burza nad tyskim osiedlem
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
21 czerwca 2024 11:30
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 3 stopnia dotyczące gwałtownych burz, które mogą pojawić się na terenie województwa śląskiego od godzin popołudniowych (16.00) w piątek 21 czerwca.
Tychy na lato pełne wydarzeń
Tychy na lato pełne wydarzeń
21 czerwca 2024 10:49
Koncerty, kino pod chmurką, zajęcia sportowe i kreatywne, festyny, potańcówki w plenerze - miejskie instytucje przygotowały bogaty program wydarzeń na lato. W pierwszy wakacyjny weekend zapraszamy na IV Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“. Najlepsze ekipy balonowe z Polski oraz Europy startować będą w Tychach i Pszczynie. Tyska odsłona wydarzenia będzie miała miejsce 22 czerwca w Parku Miejskim Solidarności. Oprócz podniebnych zmagań dla uczestników przygotowano także animacje w strefie rodzinnej i strefie NGO, a na scenie pod "Żyrafą" występi Marcin Daniec oraz zespoły takie jak Leepy, Bluszcz oraz Big Cyc.
Szkolna klasa
Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!
21 czerwca 2024 10:02
Ponad 14,2 tys. uczniów tyskich szkół publicznych 21 czerwca rozpoczyna wakacje. Najwięcej – ponad 9,2 tys. w szkołach podstawowych.
Sesja Rady Miasta Tychy 20 czerwca 2024
Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Tychów
20 czerwca 2024 16:34
Dzisiaj podczas sesji Rady Miasta Tychy Maciej Gramatyka - prezydent Tychów przedstawił "Raport o stanie miasta za 2023 rok". Podczas obrad radni udzielili prezydentowi wotum zaufania i absolutorium za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 r.
I lot konkursowy - III Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego „In the Silesian Sky”
IV Zawody Balonowe „In The Silesian Sky“ ponownie w Tychach
20 czerwca 2024 10:31
IV Zawody Balonowe o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi „In The Silesian Sky“ ponownie zagoszczą w Tychach. W pierwszy weekend wakacji w Parku Miejskim Solidarności tyszanie będą świadkami zmagań zawodników sterujących balonami na ogrzane powietrze. Oprócz zawodów dla mieszkańców przygotowano koncerty m.in. Leepy, Big Cyc, występ Marcina Dańca, animacje i liczne atrakcje rodzin.
Nocna burza nad tyskim osiedlem
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze
19 czerwca 2024 13:49
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed burzami, które mogą występować na terenie województwa śląskiego w środę 19 czerwca od godziny 18.00 do 20 czerwca (do godziny 02.00)
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.