Miasto

Jesienne nasadzenia

22.10.21

Tyski Zakład Usług Komunalnych zakończył obsadzanie jesiennych rabat sezonowych. W sumie posadzono 8 tysięcy roślin: kompozycje z kapust ozdobnych, wrzosów, chryzantem oraz jarmużu ozdobnego.

Mecz polskiej reprezentacji na Stadionie Miejskim Tychy

21.10.21

We wtorek 26 października na murawie Stadionu Miejskiego Tychy rozegrany zostanie mecz polskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej. W eliminacjach do Mistrzostw Świata Polki zmierzą się z reprezentacją Albanii. Początek spotkania o godzinie 19.45.

Stypendia Miasta Tychy: TYSKIE ORŁY i LIDER ZAWODU przyznane

20.10.21

Prezydent Miasta Tychy przyznał stypendia „Tyskie Orły” dla uzdolnionych uczniów tyskich szkół na rok szkolny 2021/2022 za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i osiągnięcia sportowe uzyskane w ubiegłym roku szkolnym.

Dowody osobiste z odciskami palców

20.10.21

Od 8 listopada 2021 r. Polacy, którzy ukończyli 12 lat, będą mogli składać wnioski o wydanie dowodu osobistego z drugą cechą biometryczną – odciskami palców. Będą one zamieszczane w warstwie elektronicznej dowodu.

Trwają prace nad "Uniwersalnymi Standardami utrzymania terenów zieleni w miastach"

20.10.21

Pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych biorą udział w warsztatach "Uniwersalne Standardy utrzymania terenów zieleni w miastach" organizowanych przez Fundację Sendzimira. Wypracowane zasady mają być wdrożone w procesach zarządzania miejską zielenią.

PAKIETY DLA SENIORÓW

20.10.21

Miasto Tychy zostało partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia!” Kampania ma na celu wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu i nie nadużywaniu leków.

Warsztaty z doradztwa zawodowego w tyskich szkołach

18.10.21

Od października uczniowie klas VIII tyskich szkół podstawowych biorą udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego finansowanych ze środków budżetu miasta.

Zastępcza komunikacja autobusowa S4 na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko

18.10.21

W związku z pracami przy remontowanym wiadukcie na ul. Gen. Grota-Roweckiego w dniach 19-21 października oraz 26-28 października wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku kolejowym Tychy - Tychy Lodowisko.

Z Cassino do Tychów

15.10.21

Delegacja z włoskiego Cassino w środę, 13 października odwiedziła Tychy. Członkowie Stowarzyszenia Cassino Citta per la Pace Onlus czyli Stowarzyszenia Cassino Miasto dla Pokoju gościli m.in. w Zespole Szkół nr 1 im. Gustawa Morcinka.

Tydzień Mediacji w Tychach

15.10.21

Na 21 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. Z tej okazji od 18 do 22 października w Tychach będzie można skorzystać nieodpłatnych porad w tym zakresie. Porady będą świadczone osobiście i zdalnie.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×