Aktualności

Urząd Miasta Tychy widok z drona
Przystąpienie do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego
21 lutego 2024 14:28
Gmina Miasta Tychy przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Harcerskiej, Jaśkowickiej i linii kolejowej nr 139 w Tychach.
Koty
Konsultacje społeczne - Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi
20 lutego 2024 9:06
Do 4 marca 2024 roku trwają konsultacje w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Tychy na rok 2024.
Park Łabędzi - staw
Konsultacje społeczne - projekt uchwały ustanawiającej pomniki przyrody
20 lutego 2024 8:56
Od 20 lutego do 5 marca trwają konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie ustanowienia pomników przyrody. Projekt uchwały zakłada ustanowienie 4 pomników przyrody - dębów - w Parku Łabędzim oraz Parku Północnym.
Świetlikowo
Pływackie wyzwanie dla Świetlikowa
19 lutego 2024 10:34
Już w ostatni weekend lutego, w Wodnym Parku w Tychach, odbędzie się sportowo-charytatywny projekt pływacki, podczas którego tyski sportowiec ekstremalny Andrzej Kowalczyk podejmie wyzwanie przepłynięcia jak największej liczby kilometrów w ciągu 24-godzin. Wydarzenie jest dedykowane Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo, a cel to uzbieranie 250 000 zł na jej dalsze funkcjonowanie.
Wizualizacja projektu rozszczelnienia Placu Baczyńskiego
Więcej zieleni na Placu Baczyńskiego
16 lutego 2024 18:55
Jeszcze w tym roku zostanie wykonane „rozszczelnienie” Placu Baczyńskiego w Tychach. Projekt zakłada usunięcie nawierzchni nieprzepuszczalnej placu, wprowadzenie większej ilości zieleni m.in. drzew oraz zieleni niskiej, a także odbrukowanie fragmentów bruku bezpośrednio pod drzewami istniejącymi, aby zwiększyć dla nich przestrzeń wegetacyjną i umożliwić dalszy rozwój.
Rekrutacja do oddziałów sportowych i klas dwujęzycznych
Rekrutacja do oddziałów sportowych i klas dwujęzycznych
15 lutego 2024 12:07
Od 19 lutego 2024 r. rozpoczyna się postępowanie rekrutacyjne do oddziałów klas IV sportowych oraz oddziałów klas VII dwujęzycznych w publicznych szkołach podstawowych w Tychach na rok szkolny 2024/2025.
Biblioteka w Tychach - czytnik kart bibliotecznych
Tyszanie czytają coraz więcej!
15 lutego 2024 9:51
2 901 797 odwiedzin, 514 056 wypożyczeń i 28 162 czytelników. Miejska Biblioteka Publiczna podsumowała 2023 rok. Z zebranych danych wynika, że tyszanie coraz chętniej korzystają z oferty tyskiej biblioteki. Wzrosty odnotowano we wszystkich badanych parametrach - liczbie zapisanych czytelników, odwiedzinach czy wypożyczeniach. Zwiększyła się również liczba uczestników wydarzeń organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Tychach
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Tychach
13 lutego 2024 12:24
We wtorek, 13 lutego, pracę rozpoczęła Powiatowa Komisja Lekarska dla miasta Tychy, która będzie określać (orzekać) o zdolności do służby wojskowej. Przebadane osoby otrzymają jedną z czterech kategorii do służby wojskowej: A, B, D lub E. Powiatowa Komisja Lekarska ma swoją siedzibę przy ul. Ciasnej 3 i będzie pracowała do 18 marca. W tym roku do kwalifikacji zostało wezwane ponad 580 osób.
Okno na kulturę w Gemini Park Tychy - witryna
Pomysły tyszan w Oknie na Kulturę w Gemini Park Tychy
13 lutego 2024 10:08
Od 16 lutego w tyskim Oknie na Kulturę w Gemini Park Tychy oglądać będziemy efekty prac tyszan realizujących swoje pomysły w ramach programu Tyski Bank Kultury. Będzie multidyscyplinarnie: od fotografii, przez książki i muzykę do ceramiki w stylu self-care.
Podpisanie porozumienia w sprawie rozbudowy ulicy Oświęcimskiej i budowy trasy rowerowej z Tychów do Bierunia.
Rowerem z Tychów do Bierunia - podpisano porozumienie
12 lutego 2024 14:02
Dzisiaj w Urzędzie Miasta Tychy Maciej Gramatyka pełniący funkcję prezydenta Tychów i Krystian Grzesica - burmistrz Bierunia podpisali porozumienie w sprawie rozbudowy ulicy Oświęcimskiej i budowy trasy rowerowej z Tychów do Bierunia. W spotkaniu uczestniczył także Andrzej Dziuba - Senator RP - jeden z inicjatorów powstania rowerowego połączenia z Bieruniem.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.