Aktualności

miejski autobus
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Świąt Wielkanocnych
5 kwietnia 2023 9:02
Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje o zasadach funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Świąt Wielkanocnych i wiosennej przerwy świątecznej w szkołach.
Pięść kobieca
Kurs samoobrony dla kobiet
4 kwietnia 2023 8:50
Straż Miejska Miasta Tychy organizuje kolejny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia rozpoczną się 15 kwietnia i odbywać się będą przez 10 kolejnych sobót w sali gimnastycznej klubu GWARDIA przy ul. Wejchertów 20.
Spacery badawcze z mieszkańcami w Parku Łabędzi
Spacery badawcze z mieszkańcami w Parku Łabędzi
3 kwietnia 2023 10:54
Tyski Zakład Usług Komunalnych przygotowuje się do projektu rewitalizacji i zagospodarowania Parku Łabędzi w Tychach. W dniach 16 i 18 kwietnia odbędą się spacery badawcze z mieszkańcami, podczas których tyszanie będą mogli opowiedzieć o swoich oczekiwaniach i propozycjach dot. przebudowy tego parku.
Dla Tych zagrają - koncert na Dzikiej Plaży
Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień | vol. 7
3 kwietnia 2023 9:30
Rusza kolejna edycja przeglądu kapel z atrakcyjnymi nagrodami pn. "Dla Tych zagrają". Na najlepszych czekają ciekawe nagrody umożliwiające muzyczny rozwój zwycięzców, a w Jury zasiądzie Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, Katarzyna „Kasai” Piszek, Magdalena Mleczko z Antyradia i Piotr Kumor z MCK. Zgłoszenia przyjmowane są do środy 12 kwietnia 2023 roku, a drugi, finałowy etap w formie koncertu z gwiazdami odbędzie się 23 czerwca w Parku Miejskim Solidarności.
Tężnia w Rodzinnym Parku bł. Karoliny w Tychach - ujęcie z drona
Tyska tężnia wraca po zimowej przerwie
31 marca 2023 7:00
Na 1 kwietnia planowane jest uruchomienie tężni solankowej w Rodzinnym Parku bł. Karoliny w Tychach. W tym sezonie tyszanie będą mogli korzystać z leczniczych właściwości solanek z Zabłocia.
Bratki w Tychach
Trwają wiosenne nasadzenia
30 marca 2023 12:09
W Tychach trwają wiosenne nasadzenia na miejskich rabatach. W sumie zostanie posadzonych 19 291 sztuk bratków w różnych kolorach. Pojawią się kompozycje z kolorem żółtym, pomarańczowym, fioletowym, niebieskim i białym.
Znaki drogowe informujące o pracach.
Zamknięcie tunelu PKP w ciągu ul. Browarowej
30 marca 2023 11:16
W poniedziałek, 3 kwietnia rusza remont nawierzchni ul. Browarowej i ul. Damrota. W związku z tym tunel pod torami PKP, w ciągu ulicy Browarowej będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Zakończenie robót planowane jest na 6 kwietnia
Boiska przy ul. Darwina - ujęcie foto z drona
Modernizacja boiska przy ul. Darwina
29 marca 2023 14:30
W piątek 24 marca Urząd Miasta Tychy podpisał umowę na modernizację boiska przy ul. Darwina. Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu zgłoszonego do tyskiego Budżetu Obywatelskiego.
"Ludzie ludziom zgotowali ten los" - rozstrzygnięcie XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
"Ludzie ludziom zgotowali ten los" - rozstrzygnięcie XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
29 marca 2023 14:15
We wtorek 28 marca w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka. Konkurs organizowany jest co roku przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Ostrzeżenie meteorologiczne
Ostrzeżenie meteorologiczne
28 marca 2023 14:42
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Tychów z dnia 28.03.2023 r. informujące o możliwości pojawienia się zjawiska oblodzenia.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.