Aktualności

Wyznaczone miejsce parkingowe dla hulajnogi elektrycznej
Parkingi dla hulajnóg
1 grudnia 2022 10:21
Miejski Zarząd Ulic i Mostów wyznaczył pierwsze miejsca parkingowe dla hulajnóg w Tychach. To próba uporządkowania przestrzeni miejskiej i upowszechnienia prawidłowego parkowania hulajnóg w mieście.
Dwie osoby na tafli lodowiska sezonowego w Tychach
Sezonowe lodowiska
1 grudnia 2022 7:30
W sobotę 3 grudnia rozpoczynają działalność sezonowe lodowiska w Tychach przy ul. Brzozowej oraz w Parku Miejskim Solidarności (przy Żyrafie). Dwa dni później (5 grudnia) otwarte zostanie sezonowe lodowisko na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.
Urząd Miasta Tychy i al. Niepodległości kadr z drona
Konsultacje projektu uchwały
30 listopada 2022 13:32
Do 14 grudnia trwają konsultacje dotyczące projektu uchwały w sprawie zmiany Statutu i przedłużenia kadencji Tyskiej Rady Seniorów.
Montaż oświetlenia świątecznego na Starym Rynku w Tychach
Idą, idą Święta…
30 listopada 2022 12:30
Świąteczne iluminacje wracają na tyskie place, skwery i ulice. W mieście pojawią się m.in. choinki, kurtyny świetlne, oświetlenie latarni czy uliczne przewieszki. Montaż instalacji zakończy się w „Mikołajki” 6 grudnia
mikołajki
Mikołajki w Tychach
30 listopada 2022 10:20
Mikołajki już za kilka dni. Z tej okazji w najbliższych dniach w Tychach będą odbywały się m.in. spotkania z Mikołajem, spektakle teatralne, animacje i warsztaty o tematyce świątecznej. Sprawdź ofertę mikołajkową, jaką przygotowały tyskie instytucje. Szczegóły na: kultura.tychy.pl
Prowadzisz taksówkę? Wymień „stare druki”
Prowadzisz taksówkę? Wymień „stare druki”
30 listopada 2022 8:21
Z końcem roku wygasa dwuletni okres na dostosowanie licencji osób prowadzących taksówki do znowelizowanej ustawy o transporcie drogowym. Licencje wydane przed 2020 rokiem stracą ważność.
Tychy w czołówce Rankingu Gmin Województwa Śląskiego
Tychy w czołówce Rankingu Gmin Województwa Śląskiego
29 listopada 2022 13:02
Tychy na 3. miejscu w II Rankingu Gmin Województwa Śląskiego w kategorii "Miasta na Prawach Powiatu". Ranking przygotowywany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. Wyróżnienie odebrała 29 listopada w Muzeum Śląskim Hanna Skoczylas - zastępca prezydenta Tychów ds. zrównoważonego rozwoju.
Mistrzowski trening szczypiorniaka w Tychach
Mistrzowski trening szczypiorniaka w Tychach
28 listopada 2022 14:39
W styczniu 2023 roku Katowice będą jednym z miast - gospodarzy Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. Dziś w ramach kampanii promującej to wydarzenie tyską Szkołę Podstawową nr 35 odwiedziły gwiazdy piłki ręcznej - Sławomir Szmal i Iwona Niedźwiedź. Ambasadorzy zbliżającego się mundialu przeprowadzili pokazowy trening piłki ręcznej.
Defibrylatory w Tychach
Defibrylatory w Tychach
28 listopada 2022 10:30
Od grudnia 2022 r. w Tychach dostępnych będzie 11 defibrylatorów AED HeartSine Samaritan PAD 350P. Projekt ich zakupu został złożony przez mieszkańca i wygrał w zeszłorocznej, VIII edycji Budżetu Obywatelskiego.
48. Tyskie Spotkania Teatralne - gala rozdania nagród
48. Tyskie Spotkania Teatralne za nami
28 listopada 2022 8:55
Cztery spektakle mistrzowskie, siedem prezentacji konkursowych, wystawa i spotkania z artystami - tak wyglądały tegoroczne 48. Tyskie Spotkania Teatralne. 26 listopada poznaliśmy wyniki konkursu.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.