Aktualności

Silesia Incognita 2021 - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie

25.03.21

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z oddziałami dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje piątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”.

Koronawirus - nowe obostrzenia od 27 marca

25.03.21

Od soboty, 27 marca rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Zamknięte zostaną m.in. żłobki, przedszkola, salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Nabór uzupełniający na wymianę źródła ciepła - ostatnie dni na zgłoszenia

24.03.21

Zostało tylko kilka dni na zgłoszenie się do naboru uzupełniającego do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Tychach. Wnioski można jeszcze składać w dniach: 24, 26, 31 marca 2021r.

Rusza Tyski Festiwal Monodramu MOTYF

24.03.21

Tegoroczna, 13 edycja Festiwal Monodramu MoTyF z uwagi na pandemię odbędzie się w formie online. Dziś, 24 marca, o godz. 19:00, na kanale YouTube (Teatr Mały Tychy) rozpocznie się transmisja pierwszych, konkursowych spektakli.

Zostaw 1% podatku w Tychach

23.03.21

W okresie rozliczeń podatkowych zachęcamy mieszkańców, aby przekazali 1% podatku dochodowego na rzecz tyskich organizacji pożytku publicznego (OPP). Od 2004 roku każdy podatnik może samodzielnie wybrać organizację, którą zechce w ten sposób wesprzeć.

Gastronomia na Wielkanoc - zgłoś się do tyskiej bazy!

23.03.21

To już kolejna Wielkanoc, podczas której obowiązywać będzie lockdown. Prowadzisz lokal gastronomiczny i masz ofertę wielkanocną? Zgłoś się do tyskiej bazy gastronomii na Wielkanoc.

Plan Transportowy GZM

22.03.21

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje o przyjęciu Planu Transportowego przez Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Bez przeszkód – pierwszy taki projekt dla osób niepełnosprawnych w Tychach

22.03.21

Centrum Integracji Społecznej w Tychach w ramach projektu pn. „Bez przeszkód” zapewnia wsparcie osobom niepełnosprawnym, które są nieaktywne zawodowo. To nowa propozycja dla osób z Tychów i województwa śląskiego, chcących wrócić na rynek pracy.

Tychy jednym z miast - lokomotyw rozwoju rynków lokalnych

19.03.21

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował kolejny raport związany z projektem monitoringu i analizy kondycji gospodarczo-społecznej średnich miast. Wśród wyróżnionych miast m.in. Tychy, Siemianowice Śląskie, Tarnowskie Góry czy Gdynia.

Rusza wiosenny trening miast - Rowerowa Stolica Polski 2021

19.03.21

Lubisz rowerowe wyprawy, jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Dołącz do wiosennego treningu miast i przygotuj się do kolejnej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×