Aktualności

CIĄŻA BEZ ALKOHOLU

03.07.19

W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest prowadzona Ogólnopolska Kampania Edukacyjna „Ciąża bez alkoholu.”

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

02.07.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można znaleźć informacje min. o tyskim Dniu Przedsiębiorcy i wyborach do Rad Osiedli.

Burze z gradem w Tychach

01.07.19

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał ostrzeżenie przed możliwym występowaniem dziś w Tychach gwałtownych burz z dużym gradem, a lokalnie nawet trąb powietrznych.

„Rodzina 500+” w Tychach – ruszył nabór wniosków

01.07.19

1 lipca w całej Polsce rusza nabór wniosków online o wypłatę świadczenia "500 plus" i "Dobry start". Składanie wniosków drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 sierpnia. W Tychach do godziny 12.00 wpłynęło blisko 830 wniosków.

Egzamin zdany na szóstkę!

28.06.19

Tyscy uczniowie kończący szkoły podstawowe i gimnazja bardzo dobrze poradzili sobie na egzaminach, których wyniki poznaliśmy kilka dni temu. Średnia jaką uzyskali była wyższa od średniej krajowej i wojewódzkiej.

Kościół św. Ducha zabytkiem?

28.06.19

Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął procedurę wpisu do rejestru zabytków kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego w Tychach. Jeśli cała procedura zostanie przeprowadzona pomyślnie będzie to pierwszy wybudowany po II wojnie Światowej obiekt z Tychów wpisany do rejestru zabytków.

150 tyszan na Dniu Przedsiębiorcy

27.06.19

Frekwencja podczas zorganizowanego po raz pierwszy w Urzędzie Miasta „Dnia Przedsiębiorcy” pokazała, że takie spotkania są potrzebne. Wydarzenie powstało z myślą o wszystkich chcących otworzyć firmę, ale również przedsiębiorcach, którzy potrzebują fachowej porady.

Tychy świętują

27.06.19

Dwa dni koncertowania, osiem zespołów, atrakcje dla dzieci i sporo dobrego jedzenia – te wszystkie atrakcje będą czekały na mieszkańców miasta już w najbliższy weekend pod „Żyrafą”, w ramach trwającego od początku miesiąca Święta Miasta Tychy.

Zakwit sinic w Jeziorze Paprocańskim

26.06.19

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach wydał dziś komunikat o zamknięciu kąpieliska. Po raz kolejny dały o sobie znać sinice. Ochłodzie mieszkańców będą jednak nadal służyć wodny plac zabaw dla dzieci oraz kurtyny wodne.

Zmiana w pracy Punktu Obsługi Klienta PONE

26.06.19

Informujemy, że Punkt Obsługi Klienta Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Tychy, ul. Barona 30 (pokój 216), w dniu 26.06.2019 r. (środa) będzie czynny do godziny 15.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×