Aktualności

Od Magdziorza do inż. Borysa, czyli spacerując po Wilkowyjach z Muzeum Miejskim w Tychach
Od Magdziorza do inż. Borysa, czyli spacerując po Wilkowyjach z Muzeum Miejskim w Tychach
21 maja 2024 9:14
Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza w sobotę 25 maja o godzinie 15.00 na historyczny spacer po Wilkowyjach. Spacer poprowadzi dr Wojciech Schäffer – historyk, dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego w Katowicach, badacz i znawca lokalnej historii.
Konkurs z okazji Światowego Dnia Konsumenta
Konkurs z okazji Światowego Dnia Konsumenta
21 maja 2024 7:00
W ubiegłym roku działania edukacyjne Miejski Rzecznik Konsumenta skierował głównie do seniorów, organizując dla nich spotkania w domach i klubach seniora, ale i nietypowych miejscach jak Sklep Społeczny w Tychach. W tym zaproszono do udziału w akcji młodszych konsumentów. W konkursie dla uczniów tyskich podstawówek pod hasłem "Mądre zakupy to moja supermoc". Wzięło w nim udział blisko 30 osób.
Ścieżki rowerowe jak nowe
Ścieżki rowerowe jak nowe
20 maja 2024 10:51
W Tychach zmodernizowanych zostanie kilka kolejnych kilometrów ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Miasto, na początku kwietnia, otrzymało na ten cel finansowe wsparcie z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. We wtorek, 14 maja podpisana została umowa na przebudowę ul. Harcerskiej, a w kilku innych lokalizacjach prace ruszą w ciągu najbliższych dni.
Panele solarne na dachu
Projekt OZE w Tychach - komunikat
20 maja 2024 9:46
W związku z pojawiającymi się sygnałami od mieszkańców o otrzymywanych ofertach od firm w zakresie zlecania opracowania audytów energetycznych do uruchamianego przez Gminę Miasta Tychy projektu grantowego dotyczącego OZE prosimy o rozwagę i niezlecanie opracowywania żadnych dokumentów (projektów, audytów energetycznych, itp.), dotyczących planowanych instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła i magazynów energii.
Warsztaty
„Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto”
20 maja 2024 9:42
Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na architektoniczne warsztaty rodzinne „Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto” towarzyszące wystawie „Stella – niezaistniałe osiedle przyszłości“. Warsztaty odbędą się w czwartek 23 maja o godzinie 17.30. Obowiązują zapisy.
Letnie kino plenerowe 2024
Letnie kino plenerowe 2024
16 maja 2024 11:30
Dwie lokalizacje, dziesięć filmów i ponad tysiąc minut kina czeka na miłośników seansów pod chmurką organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach. Kolejna edycja Kina FreeLove rusza już 25 maja 2024 roku o 21.00 w ogrodzie organizatora, ale pokazy odbędą się także dwukrotnie w tyskim Parku Górniczym na osiedlu A. W tym sezonie zaplanowano filmowe piątki i soboty w plenerze – warto zapoznać się z programem już dziś. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
15 maja 2024 9:33
13 maja rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Od tego dnia ósmoklasiści mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W bieżącym roku szkolnym 2023/2024 w szkołach publicznych w Tychach w czerwcu VIII klasę ukończy 636 uczniów. Przed nimi ważny wybór dalszej drogi kształcenia.
Wydawnictwo Muzeum Miejskiego w Tychach z szansą na tytuł Fotograficznej Publikacji Roku
Wydawnictwo Muzeum Miejskiego w Tychach z szansą na tytuł Fotograficznej Publikacji Roku
13 maja 2024 14:07
Katalog wystawy „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983”, wydany przez Muzeum Miejskie w Tychach, znalazł się wśród 22 najciekawszych polskich publikacji z dziedziny fotografii wydanych w 2023 roku. Wydawnictwo ma szansę na tytuł Fotograficznej Publikacji Roku w ramach 14 edycji ogólnopolskiego konkursu, organizowanego przez Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi „Fotofestiwal”, Księgarnię Bookoff i Miejsce Fotografii oraz Służewiecki Dom Kultury.
Plac Baczyńskiego z lotu ptaka
Ogólnopolski Tydzień Wege
13 maja 2024 12:07
Tydzień Wege to największa i najstarsza impreza promująca kuchnię roślinną i weganizm w Polsce. Jej tegoroczna edycja odbędzie się 20 do 26 maja i po raz pierwszy zawita do Tychów. Patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Maciej Gramatyka.
Muzeum Miejskie
Tyska Noc Muzeów 2024
13 maja 2024 11:41
Już w sobotę, 18 maja 2024 roku odbędzie się wielkie święto muzealników i ich przyjaciół – wyjątkowy czas, pozwalający nie tylko zerkać do miejsc zazwyczaj niedostępnych, ale i niecodziennych atrakcji. Dla odwiedzających przygotowano m.in. wycieczkę rowerową, test wiedzy, zwiedzanie i warsztaty.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.