Aktualności

Zostaw 1,5% podatku dla tyskich organizacji pozarządowych
Zostaw 1,5% podatku dla tyskich organizacji pozarządowych
20 kwietnia 2023 17:09
Jak co roku zachęcamy mieszkańców do wspomagania działalności tyskich organizacji pozarządowych i przekazywania im części swojego podatku. W ubiegłym roku był to 1%, a w tym już 1,5% podatku.
Tyska Gala Kultury 2023
Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury przyznane
20 kwietnia 2023 13:31
Wczoraj, podczas Tyskiej Gali Kultury w sali koncertowej Mediateki przyznano coroczne Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury.
Od portfeli po busole, czyli Biuro Rzeczy Znalezionych w Tychach
Od portfeli po busole, czyli Biuro Rzeczy Znalezionych w Tychach
20 kwietnia 2023 11:12
Telefony komórkowe, portfele, dokumenty, pieniądze, rowery, plecaki, torby i torebki, kluczyki samochodowe, wózki dziecięce, a nawet foteliki samochodowe czy …busola artyleryjska. To tylko przykłady rzeczy, jakie trafiły do Biura Rzeczy Znalezionych w Tychach. Z roku na rok jest ich coraz więcej - na przełomie dwóch lat liczba oddawanych rzeczy do BRZ wzrosła o 50 %.
dzieci
X edycja T jak Talent
20 kwietnia 2023 8:43
Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy i Rozwoju Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach "Piątka Dzieciom" we współpracy z Miejskim Centrum Kultury organizuje już po raz kolejny konkurs dla dzieci i młodzieży „T jak Talent”. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja.
Powstaje nowy skwer w Tychach
Powstaje nowy skwer w Tychach
19 kwietnia 2023 9:01
Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu znajdującego się u zbiegu ulic Cienistej, Bema i Bałuckiego. Powstanie tam zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Prace potrwają do połowy października.
DK 44 po modernizacji
Konsultacje z NGO w Tychach
18 kwietnia 2023 10:29
Do 5 maja trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach oraz dla terenu położonego w rejonie ulic: Urbanowickiej, Oświęcimskiej i Głównej w Tychach.
Muzeum Miejskie w Tychach
Warsztaty dla dzieci i młodzieży: „Na co komu papier?“
18 kwietnia 2023 9:25
Czym jest papier i jak powstaje? Jakie formy może przybrać? Po co nam wielkie maszyny do jego produkcji? I dlaczego do jego wytworzenia potrzebna jest woda? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą uczestniczki i uczestnicy warsztatów towarzyszących wystawie, na której prezentowane są wątki dotyczące historii Czułowa i Fabryki Celulozy i Papieru. Na wydarzenie zapraszamy 22 kwietnia o godzinie 12.00.
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Tychach
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Tychach
17 kwietnia 2023 12:40
W poniedziałek, 17 kwietnia pracę rozpoczęła powiatowa komisja lekarska, która będzie określać zdolność do służby wojskowej. Przebadane osoby otrzymają jedną z czterech kategorii do służby wojskowej: A, B, D lub E. Powiatowa komisja lekarska dla tyszan znajdują się w budynku przy ul. Ciasnej. Kwalifikacja potrwa do 26 maja. W tym roku do kwalifikacji zostało wezwane ponad 570 osób.
Tychy pl. Baczyńskiego
Rusza V edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego
17 kwietnia 2023 9:11
Rusza nabór zadań w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. W dniach 18 kwietnia 16 maja 2023 r. każdy mieszkaniec województwa może zgłosić swój pomysł poprzez stronę bo.slaskie.pl.
Tyska Gala Kultury 2023
Tyska Gala Kultury 2023
14 kwietnia 2023 8:55
19 kwietnia o godzinie 18.00 w sali koncertowej Mediateki w Tychach odbędzie się Tyska Gala Kultury, czyli coroczne wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury. Wyróżnienia zostaną przyznane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w Tychach. Wydarzenie uświetni koncert Agnieszki Łapki – wokalistki bluesowo-jazzowej, urodzonej i mieszkającej w Tychach.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.