Aktualności

Nabór uzupełniający na rachmistrzów terenowych wydłużony

07.07.21

Do 31 lipca 2021 roku został wydłużony nabór uzupełniający na rachmistrzów terenowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Nabór jest otwarty i konkurencyjny, zgłoszenia należy składać w siedzibie Gminnego Biura Spisowego - Urzędzie Miasta Tychy.

Ostrzeżenie meteorologiczne - upał

06.07.21

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało dla województwa śląskiego ostrzeżenie 2 stopnia przed upałem.

Trwają prace nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych 2021-2027+

06.07.21

Tyskie instytucje zajmujące się na co dzień pomocą społeczną rozpoczynają prace nad tworzeniem „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027+". Zachęcamy do wypełnienia ankiety, poświęconej zagadnieniom społecznym w Tychach.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021

05.07.21

Od 25 do 27 maja uczniowie szkół podstawowych w całym kraju pisali egzamin ósmoklasisty. Wyniki, jakie uzyskali tyscy uczniowie są wyższe niż średnia nie tylko w województwie śląskim, ale i w całej Polsce.

Zawężenie fragmentu ulicy Mikołowskiej

05.07.21

Ruszyła przebudowa skrzyżowania ulicy Mikołowskiej z ulicami Podleską i Obywatelską. Droga w tym rejonie została zawężona. Skrzyżowanie zostanie poszerzone oraz doprowadzone zostaną do niego chodniki oraz drogi rowerowe.

ITS Tychy: zamknięcie skrzyżowania Andersa/Burschego dla ruchu

02.07.21

W najbliższy poniedziałek 5 lipca skrzyżowanie: Andersa/Burschego zostanie zamknięte dla ruchu. To kolejny etap prac drogowych związanych z trwającym projektem ITS. Obecnie prace prowadzone są w 14 lokalizacjach.

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków od 1 lipca 2021 roku

01.07.21

Od 1 lipca działa Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB), która nakłada nowe obowiązki na właścicieli lub zarządzających budynkami lub lokalami.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

01.07.21

W czwartek 1 lipca w Urzędzie Miasta 52 pary świętowały długoletnie pożycie małżeńskie. Trzy zaproszone pary obchodziły sześćdziesiątą, a 49 pozostałych - pięćdziesiątą rocznicę ślubu.

Bezpłatna mammografia w lipcu

30.06.21

Zapraszamy tyszanki na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej: 9, 12 i 13 lipca br. Mammobus z gliwickiego Narodowego Instytut Onkologii będzie czekał na panie na parkingu przy sklepie E. Leclerc w Tychach (przy ul. Budowlanych 75).

Dzienny Dom Pomocy Społecznej "Wrzos" po remoncie

29.06.21

Zakończył się gruntowny remont Domu Dziennego Pobytu „Wrzos” i Placówki Wsparcia Dzieci i Młodzieży „Baza”. Wymienione zostały m.in. instalacje, docieplane ściany i stropy. Dzięki temu znacznie zmniejszą się koszty utrzymania obiektu, w których na co dzień przebywa ponad 50 tyskich seniorów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×