Aktualności

Pięść kobieca
Wojskowy kurs samoobrony dla kobiet
16 maja 2023 9:28
Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych Polek. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tychach przeprowadzi zajęcia z samoobrony w dniach 27-28 maja w godzinach 10.00- 13.30 w obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Szkolnej 1 w Mikołowie.
Dzieci w wieku przedszkolnym z kolorowymi plecakami, idące parkową alejką
Rekrutacja do przedszkoli na okres wakacyjny
12 maja 2023 11:39
W poniedziałek 15 maja rozpoczyna się rekrutacja do tyskich przedszkoli na okres wakacyjny.
Tyska Noc Muzeów 2023
Tyska Noc Muzeów 2023
12 maja 2023 8:34
Już w sobotę, 13 maja 2023 roku, wielkie święto muzealników i ich przyjaciół – wyjątkowy czas, pozwalający zerkać do miejsc zazwyczaj niedostępnych. Także i Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze swoim oddziałem, Tyską Galerią Sportu, przygotowało pięć propozycji, zapraszając na tyską odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów.
Remont ul. Cyganerii
Remont ul. Cyganerii
11 maja 2023 16:44
W piątek 12 maja rozpocznie się remont ul. Cyganerii. Frezowany będzie fragment od al. Bielskiej do skrzyżowania z ul. Czystą.
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
11 maja 2023 14:47
15 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Od tego dnia ósmoklasiści mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W Tychach czeka na nich 5 szkół branżowych, 6 techników i 4 licea ogólnokształcące.
Piąte urodziny Wodnego Parku Tychy
Piąte urodziny Wodnego Parku Tychy
9 maja 2023 11:45
Wodny Park Tychy świętuje w tym roku piąte urodziny. Od otwarcia w 2018 roku odwiedziło go ponad 2 200 000 gości. Wodny Park Tychy obchody swojego pięciolecia zaplanował na 12 maja. W obiekcie odbędą się dwa duże wydarzenia – Urodzinowe AquaParty w strefie rekreacji oraz Urodzinowa Noc Saunowa w Saunach Książęcych. Każde z wydarzeń będzie obfitowało w atrakcje. Zaplanowano m.in. konkursy z nagrodami, pokazy surfingowe, urodzinowy poczęstunek oraz specjalne animacje i lekcje pływania dla dzieci.
Z nich jesteśmy dumni - rusza miejska kampania
Z nich jesteśmy dumni - rusza miejska kampania
8 maja 2023 13:49
„Z nich jesteśmy dumni” to hasło kampanii społecznej organizowanej po raz kolejny przez Urząd Miasta Tychy, Caritas Archidiecezji Katowickiej - Ośrodek św. Faustyna oraz Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej. Kampanię rozpocznie turniej piłkarski, nie zabraknie również artystycznych akcentów w ramach XXI Festiwalu Piosenki i Twórczości Osób Niepełnosprawnych.
Punkt obsługi programu Aktywni 60+, Rodzina 3+
Remont w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy
8 maja 2023 11:50
15 maja rozpocznie się remont sali Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy, który potrwa do 26 maja. Stanowisko Informacji zostanie przeniesione do pomieszczenia po bistro na parterze budynku. Pozostałe stanowiska obsługi klientów zostaną przeniesione na piętra magistratu.
Zdjęcie przedstawiające Urząd Miasta w Tychach.
Konsultacje z NGO w Tychach
5 maja 2023 11:13
Od 4 do 18 maja trwają konsultacje w sprawie przyjęcia zasad i trybu postępowania przy udzielaniu osobom fizycznym dotacji celowej na realizację projektu grantowego pn. „Postaw na OZE - rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii na terenie Gmin Partnerskich Tychy i Wyry”.
Wiosenne remonty chodników
Wiosenne remonty chodników
5 maja 2023 7:00
W Tychach rozpoczęły się wiosenne remonty chodników. 2 maja prace ruszyły przy ul. Wejchertów, ul. Harcerskiej oraz przy ul. Uczniowskiej. Następnie, zgodnie z planem kontynuowane będą przy ul. Edukacji i ul. Edisona.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.