Aktualności

Akcja sadzenia drzew – tworzymy SAD MIEJSKI

03.11.21

W najbliższą sobotę, 6 listopada w samo południe, na miejskim skwerze przy ul. Hlonda rozpocznie się akcja sadzenia drzew i krzewów w pierwszym, ogólnodostępnym miejskim sadzie.

Bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

02.11.21

Do końca 2022 roku trwa bezpłatny, regionalny program rehabilitacji osób z przewlekłymi chorobami układu kostno-stawowego i mięśniowego. Pozostało około 400 wolnych miejsc.

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań w 2021 roku

02.11.21

Od 12 do 24 listopada Główny Urząd Statystyczny będzie prowadził badanie w Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań. Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021.

W Tychach będą ważyć pojazdy w ruchu

02.11.21

W Tychach powstają stacje ważenia pojazdów w ruchu. Stacje te są częścią Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem. Łącznie na mieście zabudowanych będzie 5 takich stacji - w trzech lokalizacjach już trwają prace, a w listopadzie rozpoczną się na dwóch kolejnych.

Program dofinansowania in vitro dla mieszkańców Tychów

29.10.21

Na sesji Rady Miasta Tychy, 28 października radni przyjęli projekt uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania projektu programu polityki zdrowotnej pn. „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego –in vitro dla mieszkańców Miasta Tychy na lata 2022-2025”.

Stypendia "Quod discis tibi discis" przyznane

29.10.21

Na sesji Rady Miasta Tychy, 28 października br. 7 osobom przyznane zostały stypendia "Quod discis tibi discis"(„Czegokolwiek się uczysz dla siebie się uczysz”). Otrzymali je: Łukasz Antkowiak, Natalia Skrzypczyk, Katarzyna Tyśkiewicz, Michał Botor, Agnieszka Czapska, Piotr Pudełko i Kamil Janko.

Karolina Naja nagrodzona w Tychach

28.10.21

Wybitna kajakarka, multimedalistka olimpijska odwiedziła w czwartek, 28 października swoje rodzinne miasto – Tychy. Podczas sesji Rady Miasta Tychy Andrzej Dziuba – Prezydent Miasta Tychy oraz Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy wręczyli jej symboliczny czek na 50 tys. złotych.

KAMPANIA 19 DNI W TYCHACH

28.10.21

Od 1 do 19 listopada Tychy po raz szósty włączą się w działania międzynarodowej kampanii społecznej "19 dni". W tym roku zaplanowano warsztaty i wykłady dla pracowników placówek oświatowych, działania profilaktyczne i warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz rodziców.

Dowody osobiste - skrócony czas załatwiania spraw 5 listopada

28.10.21

W piątek 5 listopada 2021 r. nastąpi przerwa techniczna systemu informatycznego do obsługi dowodów osobistych. Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego, odbiór dowodu osobistego oraz zgłoszenie utraty lub uszkodzenia dowodu będzie możliwe tylko do godziny 11.30.

47. Tyskie Spotkania Teatralne

28.10.21

Teatr Mały w Tychach zaprasza na XLVII Tyskie Spotkania Teatralne, które rozpoczną się 3 listopada. Dla widzów przygotowano 12 spektakli, w tym 7 konkursowych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×