Aktualności

Prezydent z absolutorium za 2018 rok

31.05.19

Podczas wczorajszej (30 maja) sesji Rady Miasta Tychy, radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 roku. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

Dzień dziecka w Tychach

31.05.19

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka w mieście zaplanowano szereg atrakcji. Przedstawienia, warsztaty, konkursy i zawody sportowe i wiele innych. Z pewnością najmłodszych ucieszy także zaplanowane na jutro otwarcie po przerwie zimowej Wodnego Placu Zabaw na Paprocanach.

Sukcesy tyskich sportowców

30.05.19

W ostatnich dniach młodzi sportowcy z Tychów odnieśli znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Mistrzami Polski w kajakarstwie zostali Wojciech Mielnik i Konrad Gawor, a podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoto zdobył Bartłomiej Rośkowicz.

Kolejne opaski dla seniorów trafiły do Tychów

30.05.19

36 dodatkowych opasek monitorujących podstawowe funkcje życiowe kupił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach. Do tej pory z tego rozwiązania korzystało w mieście 20 seniorów, ale zainteresowanie mieszkańców było tak duże, że zdecydowano się kupić kolejne.

XXX . Rocznica wolnych wyborów w Polsce

30.05.19

2 czerwca na promenadzie przy Arenie Zabrze odbędzie się wyjątkowe widowisko upamiętniające 30. rocznicę wolnych wyborów w Polsce. W muzyczną i multimedialną podróż ilustrującą zmagania Polaków walczących o wolność i niepodległość, zabiorą uczestników koncertu czołowi polscy artyści.

Ukraińcy o jedną bramkę lepsi od Polaków

29.05.19

W poniedziałek głównym sportowym wydarzeniem w Tychach był mecz młodzieżowych mistrzostw świata, w którym zmierzyły się ze sobą reprezentacje Kataru i Ukrainy. Wcześniej w naszym mieście odbył jednak jeszcze jeden mecz międzypaństwowy.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

29.05.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można znaleźć min. informacje dotyczące tyskich seniorów.

Koncert "Wolność to wybór" w 30. rocznicę wolnych wyborów w Polsce

28.05.19

W niedzielę 2 czerwca Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia oraz Miasto Zabrze zapraszają na koncert upamiętniający 30.rocznicę wolnych wyborów w Polsce 1989 " Wolność to wybór", który odbędzie się na Promenadzie Areny Zabrze.

Trening syren alarmowych

28.05.19

We wtorek 28 maja odbędzie się ogólnopolski trening syren alarmowych.

Półkolonie Wilcze Gniazdo

27.05.19

Zapraszamy do Klubu Wilkowyje MCK na płatne półkolonie dla dzieci w wieku szkolnym (I - VI klasy) Wilcze Gniazdo.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×