Aktualności

Nowa nakładka na al. Piłsudskiego

17.07.21

Na al. Piłsudskiego została ułożona nowa asfaltowa nakładka. Prace prowadzone były na jezdni w kierunku terenów przemysłowych, gdzie wyremontowano odcinek od zjazdu na Bielsko-Białą do ronda przy ul. Towarowej.

Tyskie przedszkola w Międzynarodowym Programie Powszechnej Dwujęzyczności

16.07.21

Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Tychy, 21 tyskich przedszkoli wraz z inauguracją nowego roku szkolnego 2021/2022 przystąpi do Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności „Dwujęzyczne Dzieci”.

Tyszanie dobrze się spisują

16.07.21

Z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w Polsce spisało się 42% ludności, na Śląsku ten wskaźnik wynosi 42,6%, a w Tychach 46,01%. W przedziale gmin od 70 000 do 200 000 mieszkańców Tychy zajmują 4 pozycje w kraju.

Gąska Balbina wróciła na swoje miejsce

16.07.21

Po kilku miesiącach nieobecności, gąska Balbina wróciła na plac zabaw im. Grażyny Bacewicz. Po renowacji „patronka” osiedla znów czuwa nad bawiącymi się na placu dziećmi, którym ma przynosić szczęście.

Interaktywny Park w Parku Górniczym

15.07.21

Na nowym, ogólnodostępnym placu zabaw można znaleźć m.in. interaktywne zabawki, huśtawki, leżaki czy ławki. Został w całości ufundowany przez mBank Polska.

W sobotę memoriał Zygmunta Hanusika

15.07.21

Coroczne Tyskie Kryterium Fiata ma od tego roku swojego patrona. Popularny wyścig kolarski, który od kilku lat rozgrywany jest na ul. Sikorskiego na tyskim osiedlu Z, od tego roku zyskał miano Memoriału Zygmunta Hanusika. Kierowców czekają utrudnienia.

Ponowne ostrzeżenie przed burzami

15.07.21

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ponownie ostrzega przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem, które mogą wystąpić w województwie śląskim dziś oraz jutro.

Tyszanie kręcili kilometry dla Tychów

14.07.21

30 dni zaciętej rywalizacji, 895 osób „kręcących” dla Tychów i ponad 130 tysięcy pokonanych kilometrów. Ponadto prawie 10 tysięcy godzin spędzonych na rowerze i spalonych ponad pięć milionów kalorii. Tychy podsumowały rywalizację o Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

14.07.21

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami, silnym wiatrem, ulewnym deszczem i gradem, które mogą wystąpić na Śląsku dziś, w nocy oraz jutro rano (15.07).

Szczepimy się w Tychach

13.07.21

W piątek 16 lipca na Stadionie Miejskim i w sobotę 17 lipca w Hali Sportowej będzie można zaszczepić się bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Wystarczy przyjść z dokumentem tożsamości. 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×