Miasto

„Zaproś Miłość”- ruszyła kolejna edycja kampanii
„Zaproś Miłość”- ruszyła kolejna edycja kampanii
7 kwietnia 2023 12:07
W Tychach brakuje rodzin zastępczych. Jest ich tak mało, że dzieci potrzebujące opieki trafiają do placówek w innych miastach. Kolejna odsłona kampanii „Zaproś miłość” przypomina o możliwości zapewnienia im opieki w tych najtrudniejszych dla nich chwilach.
Widok na os. C i E - ujęcie z drona
Europejska Stolica Kultury 2029 dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - konsultacje w Tychach
7 kwietnia 2023 10:36
Miasta należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, czyli 41 gmin, wspólnie ubiegają się o prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Przygotowaniem wniosku aplikacyjnego, który ma powstać do 15 września 2023 roku, zajmuje się Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Pomogą temu spotkania konsultacyjne w podregionach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Spotkanie dla podregionu tyskiego odbędzie się Muzeum Miejskim w Tychach 17 kwietnia o godzinie 17.00.
GKS Tychy z nowym większościowym akcjonariuszem klubu
GKS Tychy z nowym większościowym akcjonariuszem klubu
6 kwietnia 2023 17:21
Dziś doszło do podpisania umowy inwestycyjnej, w ramach której międzynarodowy koncern Pacific Media Group został właścicielem 60% akcji klubu, a docelowo w najbliższym czasie będzie w posiadaniu 75% akcji.
Katowice Specjalna Strefa Ekonomiczna - Podstrefa Tyska
Seminarium "Business Mixer KSSE w każdej gminie"
6 kwietnia 2023 17:01
W czwartek 20 kwietnia w sali konferencyjnej Galerii StrefArt przy KSSE w Tychach odbędzie się spotkanie dla przedsiębiorców - Seminarium "Business Mixer KSSE w każdej gminie"
Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące
Ostrzeżenie meteorologiczne - opady marznące
6 kwietnia 2023 15:31
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Tychów z dnia 6.04.2023 r. informujące o możliwości pojawienia się zjawiska opadów marznących.
Dłonie kobiety wypełniającej formularz.
Świadectwo energetyczne w praktyce
6 kwietnia 2023 15:13
28 kwietnia 2023 r. wchodzą w życie nowe przepisy wynikające ze zmiany ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków w zakresie m.in. świadectw charakterystyki energetycznej budynku lub części budynku (lokalu mieszkalnego).
miejski autobus
Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie Świąt Wielkanocnych
5 kwietnia 2023 9:02
Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje o zasadach funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Świąt Wielkanocnych i wiosennej przerwy świątecznej w szkołach.
Pięść kobieca
Kurs samoobrony dla kobiet
4 kwietnia 2023 8:50
Straż Miejska Miasta Tychy organizuje kolejny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia rozpoczną się 15 kwietnia i odbywać się będą przez 10 kolejnych sobót w sali gimnastycznej klubu GWARDIA przy ul. Wejchertów 20.
Spacery badawcze z mieszkańcami w Parku Łabędzi
Spacery badawcze z mieszkańcami w Parku Łabędzi
3 kwietnia 2023 10:54
Tyski Zakład Usług Komunalnych przygotowuje się do projektu rewitalizacji i zagospodarowania Parku Łabędzi w Tychach. W dniach 16 i 18 kwietnia odbędą się spacery badawcze z mieszkańcami, podczas których tyszanie będą mogli opowiedzieć o swoich oczekiwaniach i propozycjach dot. przebudowy tego parku.
Dla Tych zagrają - koncert na Dzikiej Plaży
Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień | vol. 7
3 kwietnia 2023 9:30
Rusza kolejna edycja przeglądu kapel z atrakcyjnymi nagrodami pn. "Dla Tych zagrają". Na najlepszych czekają ciekawe nagrody umożliwiające muzyczny rozwój zwycięzców, a w Jury zasiądzie Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, Katarzyna „Kasai” Piszek, Magdalena Mleczko z Antyradia i Piotr Kumor z MCK. Zgłoszenia przyjmowane są do środy 12 kwietnia 2023 roku, a drugi, finałowy etap w formie koncertu z gwiazdami odbędzie się 23 czerwca w Parku Miejskim Solidarności.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.