Miasto

Powstaje nowy skwer w Tychach
Powstaje nowy skwer w Tychach
19 kwietnia 2023 9:01
Rozpoczęły się prace związane z zagospodarowaniem terenu znajdującego się u zbiegu ulic Cienistej, Bema i Bałuckiego. Powstanie tam zielona przestrzeń rekreacyjna dla mieszkańców. Prace potrwają do połowy października.
DK 44 po modernizacji
Konsultacje z NGO w Tychach
18 kwietnia 2023 10:29
Do 5 maja trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach oraz dla terenu położonego w rejonie ulic: Urbanowickiej, Oświęcimskiej i Głównej w Tychach.
Muzeum Miejskie w Tychach
Warsztaty dla dzieci i młodzieży: „Na co komu papier?“
18 kwietnia 2023 9:25
Czym jest papier i jak powstaje? Jakie formy może przybrać? Po co nam wielkie maszyny do jego produkcji? I dlaczego do jego wytworzenia potrzebna jest woda? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą uczestniczki i uczestnicy warsztatów towarzyszących wystawie, na której prezentowane są wątki dotyczące historii Czułowa i Fabryki Celulozy i Papieru. Na wydarzenie zapraszamy 22 kwietnia o godzinie 12.00.
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Tychach
Ruszyła kwalifikacja wojskowa w Tychach
17 kwietnia 2023 12:40
W poniedziałek, 17 kwietnia pracę rozpoczęła powiatowa komisja lekarska, która będzie określać zdolność do służby wojskowej. Przebadane osoby otrzymają jedną z czterech kategorii do służby wojskowej: A, B, D lub E. Powiatowa komisja lekarska dla tyszan znajdują się w budynku przy ul. Ciasnej. Kwalifikacja potrwa do 26 maja. W tym roku do kwalifikacji zostało wezwane ponad 570 osób.
Tychy pl. Baczyńskiego
Rusza V edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego
17 kwietnia 2023 9:11
Rusza nabór zadań w V edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. W dniach 18 kwietnia 16 maja 2023 r. każdy mieszkaniec województwa może zgłosić swój pomysł poprzez stronę bo.slaskie.pl.
Tyska Gala Kultury 2023
Tyska Gala Kultury 2023
14 kwietnia 2023 8:55
19 kwietnia o godzinie 18.00 w sali koncertowej Mediateki w Tychach odbędzie się Tyska Gala Kultury, czyli coroczne wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury. Wyróżnienia zostaną przyznane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w Tychach. Wydarzenie uświetni koncert Agnieszki Łapki – wokalistki bluesowo-jazzowej, urodzonej i mieszkającej w Tychach.
Skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego i al. Niepodległości
Rok 2022 na tyskich drogach
14 kwietnia 2023 7:20
Raz w roku urzędnicy, wspólnie z policją szczegółowo analizują wszystkie zdarzenia drogowe (kolizje i wypadki) oraz ich przyczyny. Na tej podstawie, inżynierowie ruchu z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów oraz Wydziału Komunikacji w Tychach przygotowują szczegółowy raport bezpieczeństwa. To bogaty materiał, który pozwala zestawić dane i porównać jak na przestrzeni lat zmienił się poziom bezpieczeństwa ruchu w naszym mieście.
Rozpoczyna się remont Teatru Małego
Rozpoczyna się remont Teatru Małego
13 kwietnia 2023 14:17
Podpisana została umowa z wykonawcą na termomodernizację budynku Teatru Małego wraz z przebudową jego wnętrza i zagospodarowaniem sąsiadującego terenu. Do zakończenia prac remontowych działalność teatru będzie prowadzona w Pasażu Kultury Andromeda.
Podsumowanie V edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego
Podsumowanie V edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego
13 kwietnia 2023 14:16
Za nami kolejna edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki MBO, w ubiegłym roku młodzi Tyszanie z 10 publicznych ponadpodstawowych placówek oświatowych wydali 100 tys. zł na projekty zrealizowane w ich szkołach.
Tychy w fotografii
Tychy w fotografii
13 kwietnia 2023 14:16
Od 14 kwietnia tyskie „Okno na kulturę” w Galerii Gemini Tychy wypełnią fotografie miasta. Wystawa jest kontynuacją i swoistym przedłużeniem działalności miejskiej facebookowej grupy „Tychy w fotografii”, która zrzesza miłośników fotografii i tyskich kadrów. Podczas wernisażu będzie okazja do spotkania z autorami zdjęć i rozmowy.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.