Miasto

Prace drogowe przy Galerii Kwiatowej DK 44
Prace drogowe na DK 44 przy powstającej Galerii Kwiatowej
23 października 2023 15:04
W Tychach trwa budowa Galerii Kwiatowej przy DK 44, ruszyły też prace drogowe. Inwestor, po otrzymaniu stosownych pozwoleń, w porozumieniu z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, przystąpił do przebudowy ul. Oświęcimskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Czarną do skrzyżowania z ulicą Katowicką.
Zdjęcie z gali przyznania nagrody w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej
Tychy na 5. miejscu w rankingu Rzeczpospolitej
23 października 2023 13:47
Dziś (23 października) w warszawskim kinie "Kultura" odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" 2023. Tychy zajęły 5. miejsce za Sopotem, Świętochłowicami, Gliwicami i Rybnikiem. Nagrodę odebrała Aneta Luboń-Stysiak - Sekretarz Miasta Tychy.
Reprezentacja Polski kobiet w Tychach
Reprezentacja Polski kobiet w Tychach
23 października 2023 11:14
Stadion Miejski w Tychach będzie po raz kolejny gościł piłkarską reprezentację Polski kobiet! Trwa sprzedaż biletów na mecz z Serbią, który odbędzie się 27 października o godz. 17:45. Spotkanie zostanie rozegrane w ramach premierowej edycji Ligi Narodów.
Pomnik Walki i Pracy "Żyrafa"
Tyska "Żyrafa" w remoncie
23 października 2023 9:26
Tyski Zakład Usług Komunalnych podpisał umowę na remont Pomnika Walki i Pracy w Parku Miejskim. Zakres prac obejmie pełną konserwację techniczną i estetyczną wraz zabezpieczeniem pomnika przed dalszymi zniszczeniami z powodu czynników atmosferycznych, a dolna partia zostanie pokryta specjalną powłoką antygraffiti.
miejski autobus
Październikowe zmiany rozkładów jazdy
19 października 2023 10:35
W sobotę 21 października zmienią się rozkłady jazdy linii H, 36, 245, 686 i 931.
Panorama na Urząd Miasta Tychy i al. Niepodległości od strony zachodnio-północnej.
Stypendia "Quod discis tibi discis" przyznane
18 października 2023 10:03
Miasto Tychy przyznało ośmiu tyszanom stypendia "Quod discis tibi discis" („Czegokolwiek się uczysz dla siebie się uczysz”). Otrzymali je: Tomasz Budziosz. Oktavia Bujnowicz, Katarzyna Janik, Zuzanna Jarlaczyńska, Marta Łuka, Izabela Medoń, Paweł Szczęsny oraz Wiktoria Żelazna.
węgiel
Jednorazowa sprzedaż węgla
17 października 2023 12:30
Urząd Miasta Tychy ogłosił 13 października ustny nieograniczony przetarg ofertowy na jednorazową sprzedaż węgla, pozostałego po zakończeniu sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych na zasadach preferencyjnych (na podstawie ustawy z dnia 27 października 2022 r.). Przetarg dotyczy 6,5 t węgla.
Andrzej Dziuba na mównicy w sali sesyjnej Urzędu Miasta Tychy
Andrzej Dziuba senatorem
17 października 2023 10:02
Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki wyborów do Senatu w okręgu wyborczym numer 75, który obejmował Tychy, Mysłowice i powiat bieruńsko-lędziński. Mandat senatora, z wynikiem 81 134 głosów (56,65%), zdobył Andrzej Dziuba, który tym samym w momencie podania oficjalnych wyników, przestał po 23 latach sprawować funkcję prezydenta miasta.
Kurs pierwszej pomocy
Kurs pierwszej pomocy
W poniedziałek 23 października w Przedszkolu nr 3 przy ul. Paprocańskiej 156 odbędzie się kurs pierwszej pomocy.
Maria Curie-Skłodowska na muralu w Tychach
Maria Curie-Skłodowska na muralu w Tychach
14 października 2023 16:51
Tychy zyskają kolejny malarsko-ceramiczny mural. Podobizna Marii Curie-Skłodowskiej pojawi się na ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 11, której patronuje noblistka, jak również ulicy, przy której znajduje się szkoła. Za projekt i wykonanie muralu odpowiada duet Czary-Mury: Marek Grela i Marta Piróg.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.