Miasto

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0
Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0
5 czerwca 2024 8:10
Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.
Urząd Miasta
Ogłoszenie o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego
4 czerwca 2024 13:12
Prezydent Miasta Tychy informuje o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Dojazdowej, Murarskiej, Granicznej i Wałowej w Tychach.
Zmiana na stanowisku Sekretarza Miasta Tychy
Zmiana na stanowisku Sekretarza Miasta Tychy
3 czerwca 2024 14:52
Katarzyna Pytlarz – dotychczasowa naczelnik Wydziału Administracyjnego Urzędu Miasta Tychy została nowym Sekretarzem Miasta Tychy. Zastąpiła na tym stanowisko Anetę Luboń-Stysiak, która została pierwszym z-cą prezydenta Tychów.
Nowa wiceprezydent Tychów
Nowa wiceprezydent Tychów
3 czerwca 2024 13:50
Aneta Luboń-Stysiak została pierwszym z-cą prezydenta Tychów. Od dziś, 3 czerwca br. będzie zarządzać wydziałami: Nieruchomości, Planowania Przestrzennego i Urbanistyki, Geodezji, Budownictwa, Strażą Miejską oraz współpracować z Miejskim Konserwatorem Zabytków.
Trwają odbiory ul. Palmowej i ul. Piaskowej
Trwają odbiory ul. Palmowej i ul. Piaskowej
3 czerwca 2024 9:05
W Tychach zakończyła się budowa ulic Palmowej i Piaskowej. Dla mieszkańców Czułowa to ważne ogniwo komunikacyjne łączące północną i południową część dzielnicy - alternatywa dla ruchliwej, zwłaszcza w godzinach szczytu, ul. Katowickiej.
"Mam kota na punkcie Cukierka!"
"Mam kota na punkcie Cukierka!"
31 maja 2024 10:32
2 czerwca, w godzinach 12.00-15.00, w tyskiej Mediatece odbędzie się ogólnopolska prapremiera kolejnej książki o przygodach kota Cukierka pt.: „Posłuchaj Cukierku”. Zapraszamy wszystkich fanów niesfornego kociaka na wydarzenie pod nazwą: „Mam kota na punkcie Cukierka”, wraz z bliskimi, rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. To dobra okazja na wspólne świętowanie z książką i z ulubionym bohaterem serii o kocie Cukierku.
Tychy ruszają po tytuł Rowerowej Stolicy Polski
Tychy ruszają po tytuł Rowerowej Stolicy Polski
31 maja 2024 9:44
Już od 1 czerwca po raz kolejny tyszanie będą rywalizować z uczestnikami z innych miast o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Nie musisz być zawodowym kolarzem, wystarczy, że jeździsz na rowerze dla zdrowia, dla przyjemności lub wykorzystujesz rower jako środek transportu.
Przebudowa ul. Lokalnej – od 3 czerwca ważna zmiana
Przebudowa ul. Lokalnej – od 3 czerwca ważna zmiana
29 maja 2024 14:11
W poniedziałek, 3 czerwca rozpocznie się kolejny etap przebudowy ul. Lokalnej w Tychach. Wprowadzona zostanie istotna zmiana w organizacji ruchu. Przez kilka najbliższych miesięcy odcinki ulic Serdecznej i Lokalnej będą całkowicie nieprzejezdne.
Aktywnie w Tychach - ruszają bezpłatne zajęcia
Aktywnie w Tychach - ruszają bezpłatne zajęcia
29 maja 2024 14:00
Od początku czerwca ruszają bezpłatne zajęcia rekreacyjne dla tyszan. Już 1 czerwca o godzinie 9.00 Tyski Zakład Usług Komunalnych zaprasza do parku Suble na zajęcia jogi. Z kolei 5 czerwca ruszają cykliczne zajęcia jogowe w pięknej scenerii Jeziora Paprocańskiego.
Przystanek autobusowy przy Urzędzie Miasta Tychy - citylighty z plakatem informującym o kampanii Miejskiego Rzecznika Konsumentów.
Zmiana w rozkładzie jazdy
29 maja 2024 14:00
W związku z remontem ul. Lokalnej w Tychach występować będą utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zachęcamy do zapoznania się z opisywanymi zmianami oraz sprawdzania rozkładów jazdy w Internecie przed wyjściem z domu na przystanek. Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej wprowadzone zostaną 3 czerwca.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.