Miasto

Cmentarz na ul. Barwnej zostanie rozbudowany

23.07.21

Trwają prace projektowe rozbudowy cmentarza komunalnego przy ul. Barwnej. Na cmentarzu oprócz miejsc grzebalnych powstanie także kolumbarium.

Bezpieczne lato w Tychach

23.07.21

Małe błędy popełniane przez małe dzieci mogą mieć ogromie konsekwencje w ich życiu. O tym w jaki sposób unikać zagrożeń oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać dowiedziały się dzieci podczas spotkania pod nazwą „Bezpieczne lato w Tychach”.

Pomost pływający po remoncie

22.07.21

Zakończyły się prace przy remoncie jednego z pomostów pływających na Jeziorze Paprocańskim. Wyremontowano 255 metrów kw. pomostu, przy którym latem cumowane są m.in. jachty i rowery wodne. W przyszłym roku ma zostać wyremontowany drugi z pomostów o powierzchni ponad 600 m kw.

Spisz się w MCK Urbanowice

22.07.21

W najbliższą środę, 28 lipca w godzinach od 16.00 - 19.00 w Klubie Urbanowice Miejskiego Centrum Kultury na ul. Przejazdowej 8 w Tychach, będzie można się spisać w ramach obowiązkowego Powszechnego Spisu Ludności i Mieszkań.

Tychy na lato

21.07.21

Wakacje w pełni – także w Tychach. Miasto oferuje wiele atrakcji – przede wszystkim w plenerze. Wśród nich są warsztaty, koncerty, pokazy filmowe i zajęcia kreatywne. Każdy znajdzie coś dla siebie! Tylko od początku wakacji skorzystało z nich już ponad 10 000 tyszan.

Święcenie pojazdów w Tychach

21.07.21

Święcenie pojazdów z okazji dnia świętego Krzysztofa, patrona kierowców, to już tradycja. Jedna z największych takich uroczystości w Polsce odbędzie się w najbliższą niedzielę (25 lipca) w parafii pw. św. Krzysztofa w Tychach.

Czasowe wyłączenie sygnalizacji przy Komendzie Policji

20.07.21

W czwartek 22 lipca, w godzinach wieczornych, wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu al. Bielskiej z ulicami Budowlanych i Edukacji. Na czas prowadzenia prac bitumicznych, wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchu.

Magdalena Kulus i Zuzanna Broda - Lady D. Tychów

19.07.21

Dwie tyszanki zostały wyróżnione w konkursie Lady D. organizowanym przez Marka Plurę - Senatora Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest uhonorowanie pracy kobiet, które mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach życia społecznego.

Wnioski elektroniczne o wydanie dowodu osobistego tylko do 26 lipca

19.07.21

Od 2 sierpnia będą wydawane dowody osobiste wg nowego wzoru. Wiąże się to z aktualizacją systemu do produkcji dowodów. Po 26 lipca zablokowana zostanie możliwość złożenia wniosku o wydanie dowodu osobistego drogą elektroniczną.

Program szczepień przeciw HPV

19.07.21

Jak wynika ze statystyk, rak szyjki macicy jest drugim pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym u kobiet na świecie. Dlatego miasto Tychy realizuje program szczepień przeciw HPV, który ma na celu ograniczenie zachorowalności tyszanek na tą chorobę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×