Miasto

Czytnik kart ŚKUP
Transport GZM zastępuje system ŚKUP
28 września 2023 9:04
28 września kończy działanie system ŚKUP. Znajdujące się w nim dane zostaną przeniesione do systemu Transport GZM. Żadne bilety ani środki pieniężne z systemu ŚKUP nie „przepadną”. Będzie można z nich korzystać w systemie Transport GZM.
Osiedle B ulica S. Batorego dawniej Bolesława Bieruta lata 60 XX w.
"Pierwsze osiedla nowego miasta: Osiedle B" - spacer
27 września 2023 14:29
W sobotę 30 września Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na drugą część spacerów architektonicznych poświęconych początkom wznoszenia nowego miasta Tychy. W trakcie spaceru omówione zostaną m.in. sylwetki generalnych projektantów – Hanny Adamczewskiej i Kazimierza Wejcherta, wpływ budowy na zastaną przestrzeń wsi Tychy, a także koncepcja urbanistyczno–architektoniczna osiedla B oraz jej źródła w ideach i doświadczeniu twórców.
Pięść kobieca
Kurs samoobrony dla kobiet
27 września 2023 10:18
Straż Miejska Miasta Tychy organizuje kolejny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia rozpoczną się 7 października i odbywać się będą co sobotę w sali gimnastycznej klubu GWARDIA przy ul. Wejchertów 20.
Obszar nowego Centrum Tychów - tereny zielone położone przy al. Jana Pawła II
Miasta Idei - nowe centrum Tychów
26 września 2023 15:10
We wtorek 3 października zapraszamy do tyskiej Mediateki na warsztaty i debatę ekspercką poświęconą nowemu centrum Tychów. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu "Miasta Idei".
Zdjęcie przedstawiające Urząd Miasta w Tychach.
Nabór uzupełniający do programu STOP SMOG
26 września 2023 10:34
Gmina Miasta Tychy wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią ogłasza nabór uzupełniający wniosków do Programu STOP SMOG. GZM zwiększył maksymalny poziom kosztów realizacji przedsięwzięć niskoemisyjnych w ramach projektu STOP SMOG w GZM. Teraz możliwa będzie realizacja inwestycji o wartości do 106 tys. zł. Wnioski można składać do końca listopada.
Nightskating 2023 - grafika promująca wydarzenie
Lotto Nightskating ulicami Tychów
25 września 2023 11:09
W czwartek 28 września odbędzie się kolejna impreza z cyklu Nightskating, z wieczornym przejazdem rolkarzy ulicami Tychów. Start zaplanowany jest o godz. 20:00 z parkingu przy tyskiej Hali Sportowej, długość trasy to około 17 kilometrów.
Europejski Tydzień Mobilności w Tychach
Europejski Tydzień Mobilności w Tychach
21 września 2023 10:15
Od 16 do 22 września Tychy aktywnie włączą się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przygotowano wiele atrakcji m.in. konkurs plastyczny, spacery, rajdy rowerowe oraz grę miejską. W ostatnim dniu 22 września odbędzie się impreza specjalna - Dzień bez Samochodu przy urzędzie miasta.
bezpłatne porady
Biała Sobota w Centrum Medycznym Inmedico
21 września 2023 9:39
30 września odbędzie się 4. edycja Białej Soboty w Centrum Medycznym Inmedico. Organizatorzy zapraszają na bezpłatne prelekcje poświęcone rozpowszechnianiu zdrowego stylu życia, które umożliwiają tyszanom dostęp do wiedzy na temat zdrowia bezpośrednio od lekarzy i specjalistów.
Michał Kasperczyk Oficer Rowerowy (trzeci od lewej) odbierający nagrodę dla miasta Tychy
Na rower najlepiej do Tychów!
20 września 2023 12:04
Miasto zwyciężyło w rankingu „Gmina przyjazna rowerzystom 2022”. Finałowa gala plebiscytu Rower Power – czyli rowerowych nagród Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego odbyła się we wtorek (19 września) w sosnowieckiej Muzie. Nagrody i wyróżnienia przyznają rowerzyści i organizacje rowerowe działające w regionie.
Tychy z drona - ul. Burschego i Hlonda
Inwestycje rowerowe w Tychach
19 września 2023 10:58
W Tychach od kilku tygodni trwa budowa nowych ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Prace prowadzone są w dwóch lokalizacjach: wzdłuż ulicy Harcerskiej (od ul. Begonii do ul. Żwakowskiej z wyłączeniem wiaduktu, gdzie pozostanie dotychczasowa nawierzchnia) oraz wzdłuż ulicy Burschego (od ul. Hlonda do ul. Dołowej).
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.