Miasto

Remont kładki już wkrótce
Remont kładki już wkrótce
13 marca 2024 13:05
Kładka nad wykopem kolejowym pomiędzy ulicami Jana Pawła II i Dąbrowskiego wymaga pilnego remontu. Obiekt od kilku miesięcy pozostaje nieczynny, dla wszelkiego rodzaju ruchu, z powodu złego stanu technicznego. 12 marca nastąpiło otwarcie ofert przetargowych. Jeżeli zostaną spełnione wymogi formalne, to umowa na remont obiektu zostanie podpisana na początku kwietnia.
Roboty drogowe
Rozbudowa ul. Lokalnej - zmiana organizacji ruchu
13 marca 2024 10:09
Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Lokalnej, w związku z tym wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Od 12 marca wyłączony z ruchu został odcinek ul. Lokalnej od skrzyżowania Serdeczna - Strefowa do granicy z Bieruniem.
Tereny zielone wzdłuż ul. Hlonda
Wybory do tyskich Rad Osiedli
13 marca 2024 9:15
W niedzielę 17 marca 2024 r. odbędą się wybory do tyskich Rad Osiedli. Głosować będzie można w lokalach wyborczych w godzinach 8.00 - 20.00. Wybory odbędą się do 13 Rad Osiedli: Anna, Cielmice, F-6, Jaroszowice-Urbanowice-Wygorzele, Ogrodnik, Paprocany, R-2, Stare Tychy, Wartogłowiec, Wilkowyje, Z-1, Zet, Żwaków.
Parking wielopoziomowy przy Dworcu PKP
Zmiana cennika Park&Ride
12 marca 2024 12:33
Od 1 kwietnia 2024 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wycofuje bilety kolejowe Taryfy Pomarańczowej, dzięki którym kierowcy korzystający z parkingów wielopoziomowych typu Park&Ride mogli przez pierwsze 12 godzin parkować samochody bez konieczności wnoszenia opłat.
podpisanie dokumentów
Projekt „Fundusze dla klimatu-Sieć Doradców NGO”
12 marca 2024 11:50
Trwa nabór uzupełniający doradczyń i doradców w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na projekty społeczne oraz inwestycyjne służące ochronie środowiska, mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. — zgłoszenia przyjmowane są do 31. marca 2024 r. Nabór prowadzony jest przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych w ramach projektu “Fundusze dla klimatu - Sieć Doradców NGO”.
Książki dla tyskich placówek
Książki dla tyskich placówek
11 marca 2024 11:14
W najbliższych dniach do tyskich placówek trafią książki, w których rodzice, nauczyciele, psycholodzy i pedagodzy znajdą praktyczne wskazówki na temat wielu ważnych problemów: w jaki sposób tworzyć silną więź i budować relacje z dziećmi, jak przezwyciężać problemy wynikające ze współuzależnienia, jak radzić sobie z ryzykiem cyberuzależnień. Publikacje zostały zakupione w ramach realizacji „Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2024”.
Kontrole pieców w Tychach
Kontrole pieców w Tychach
8 marca 2024 10:22
Trwają kontrole kotłowni w domach jednorodzinnych. Przedstawiciele Urzędu Miasta wraz ze Strażą Miejską sprawdzają, czy zainstalowany kocioł spełnia odpowiednie normy oraz czy został wymieniony w terminach określonych w Uchwale Sejmiku Województwa Śląskiego (tzw. Uchwała antysmogowa).
Śląska Jesień Gitarowa z dotacją
Śląska Jesień Gitarowa z dotacją
7 marca 2024 17:28
Tegoroczny XIX Międzynarodowy Festiwal "Śląska Jesień Gitarowa" wraz z Konkursem im. Jana Edmunda Jurkowskiego otrzymały dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Muzyka". Kwota dofinansowania wynosi 168 000 zł, a wniosek Miejskiego Centrum Kultury w Tychach otrzymał drugą najwyższą przyznaną liczbę punktów.
Warsztaty dla tyskich nauczycieli, pedagogów, psychologów i wychowawców
Warsztaty dla tyskich nauczycieli, pedagogów, psychologów i wychowawców
7 marca 2024 16:47
Fundacja Pomocy Dzieciom "Ulica" przeszkoli tyskich nauczycieli, pedagogów, psychologów i wychowawców. Dziś Maciej Gramatyka pełniący funkcję prezydenta Tychów i Adrian Kowalski prezes fundacji podpisali umowę na realizację dwóch cyklów szkoleń w ramach autorskiego programu fundacji Skilful Group. 
Budynek Urzędu Miasta Tychy i okalający go Park Miejski Solidarności z drona
Dyżur podatkowy dla tyszan
7 marca 2024 11:04
W dniach 14 marca i 18 kwietnia w godzinach 14.00 -17.00 pracownicy Urzędu Skarbowego udzielać będą odpowiedzi na pytania mieszkańców w sprawie zeznań podatkowych.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.