Miasto

Nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna powstanie w Tychach
Nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna powstanie w Tychach
8 lipca 2022 12:53
Za blisko 5,5 miliona złotych powstaną w budynku Szpitala Wojewódzkiego m.in. nowoczesne gabinety terapii indywidualnej z psychologiem, pedagogiem czy logopedą, gabinety terapii grupowej, gabinety terapii rodzinnej i specjalistyczne sale terapeutyczne.
Nowe atrakcje w Parku Północnym
Nowe atrakcje w Parku Północnym
8 lipca 2022 12:06
W Parku Północnym zakończyły się prace związane z budową naturalnego placu zabaw oraz wybiegu dla psów. Mieszkańcy Tychów wraz ze swoimi dziećmi oraz czworonożnymi pupilami zyskali nowe miejsce rozrywki i wypoczynku.
Wyniki egzaminu maturalnego
Wyniki egzaminu maturalnego
7 lipca 2022 15:57
Maturzyści poznali wynik egzaminu dojrzałości. Województwo śląskie znalazło się na trzecim miejscu pod względem zdawalności. Najlepiej poradziła sobie z egzaminem z języka angielskiego, a najsłabiej wypadła matematyka. W Tychach średnia wyniosła 82,68%, przy średniej krajowej wynoszącej 78,2%.
Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Tychach
Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Tychach
6 lipca 2022 13:08
Od 24 do 26 maja uczniowie szkół podstawowych w całym kraju pisali egzamin ósmoklasisty. W Tychach wyniki, jakie uzyskali uczniowie, są wyższe niż średnia nie tylko w województwie śląskim, ale i w całej Polsce.
Tychy wśród najmniej zadłużonych miast
Tychy wśród najmniej zadłużonych miast
6 lipca 2022 12:15
Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych opublikowała sprawozdanie z działalności w 2021 roku. W raporcie zawarto informacje na temat zadłużenia polskich miast, gmin i powiatów. Wśród miast na prawach powiatu, Tychy znalazły się na czwartym miejscu wśród najmniej zadłużonych.
Uruchomienie linii M10
Uruchomienie linii M10
6 lipca 2022 11:14
Od 16 lipca 2022 r. rozpoczyna kursowanie metropolitalna linia autobusowa M10 na trasie na trasie Katowice Aleja Korfantego – Tychy Osiedle ‘’Z1” – Kobiór Centrum.
Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Tychach
Przysięga Wojsk Obrony Terytorialnej w Tychach
5 lipca 2022 11:22
Dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zaprasza na uroczystą przysięgę wojskową żołnierzy brygady, która odbędzie się 10 lipca 2022 roku o godzinie 10:00 na Placu pod „Żyrafą" (Pomnik Walki i Pracy) w Tychach.
Zajęcia z samoobrony dla mieszkańców os. A
Zajęcia z samoobrony dla mieszkańców os. A
4 lipca 2022 13:47
Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej organizuje specjalistyczne zajęcia z zakresu samoobrony dla mieszkańców Osiedla A w Tychach. Pierwsze spotkanie w środę 6 lipca w Parku Górniczym. Zajęcia organizowane są w ramach programu rewitalizacji finansowanego ze środków budżetu Miasta Tychy.
Rusza najnowocześniejszy w Polsce system  sterowania ruchem – ITS Tychy
Rusza najnowocześniejszy w Polsce system sterowania ruchem – ITS Tychy
4 lipca 2022 11:02
Z końcem czerwca 2022 r. zakończyły się prace nad najbardziej zaawansowanym i rozbudowanym systemem sterowania ruchem w Polsce. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Centrum Sterowania Ruchem przy ul. Edukacji 7 podsumowano realizację projektu.
Mikrowyprawy z okazji Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
Mikrowyprawy z okazji Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii
1 lipca 2022 12:57
Jedyna w Polsce, najmłodsza w Europie metropolia ma już 5 lat. 2 lipca ruszy prawdziwy festiwal metropolitalnych mikrowypraw. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w ponad 100 różnych wydarzeniach. Aż pięć z nich odbędzie się w Tychach.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.