Miasto

Wernisaż wystawy "Tyscy rzemieślnicy"
Wernisaż wystawy "Tyscy rzemieślnicy"
22 czerwca 2023 11:31
Wczoraj w Oknie na kulturę w Gemini Park Tychy odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Tyscy rzemieślnicy", przedstawiającej zdjęcia oraz historie 22 fachowców różnych zawodów z naszego miasta. Autorem zdjęć i serii mini reportaży jest Piotr Podsiadły.
Dni Teatru Malutkiego w Tychach
Dni Teatru Malutkiego w Tychach
22 czerwca 2023 10:52
Od 24 do 25 czerwca zapraszamy najmłodszych oraz bliskich im dorosłych na 3. edycję DNI TEATRU MALUTKIEGO w Tychach. W programie festiwalu spektakle, koncert, warsztaty, rozmowy z artystami oraz strefa sensoryczna dla najmłodszych. Kuratorką wydarzenia jest Joanna Piwowar — Antosiewicz – pedagożka teatru, reżyserka i kompozytorka.
V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów
V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów
21 czerwca 2023 13:41
21 czerwca 2023 roku organizowany jest V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów. Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami. Akcja organizowana jest z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (ang. – European Crime Prevention Network), działającej przy Komisji Europejskiej, i we współpracy z Europolem.
Urząd Miasta - kadr z drona
Konsultacje społeczne
21 czerwca 2023 12:09
Od 20 czerwca do 11 lipca trwają konsultacje w sprawie projektów uchwał - zmiany Statutów Osiedli.
Zagrodzone przejście - prace budowlane
Przebudowa ul. Biskupa Burschego
21 czerwca 2023 11:33
Trwa przebudowa ul. Biskupa Burschego od Potoku Tyskiego do skrzyżowania z ul. Mikołowską w Tychach. Po stronie wschodniej powstanie brakujący odcinek Wojewódzkiej Trasy Rowerowej Nr 1 (Katowice-Pszczyna), łączące istniejącą ścieżkę rowerową wzdłuż ul. Hlonda ze ścieżką rowerową przy ul. Dołowej.
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
21 czerwca 2023 8:27
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2 stopnia przed burzami z gradem. Ostrzeżenie dotyczy 21 czerwca.
Współpraca Tychów z Politechniką Śląską
Współpraca Tychów z Politechniką Śląską
20 czerwca 2023 15:05
W tyskim magistracie podpisano umowę o współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach. Umowę z ramienia Miasta Tychy podpisał Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów. Politechnikę Śląską reprezentował dr inż. Krzysztof Bodzek. Współpraca będzie dotyczyć obszaru dydaktyki, działalności badawczej, działalności naukowej oraz promocyjnej.
wodny plac Tychy
Ostrzeżenie meteorologiczne - upał
20 czerwca 2023 8:45
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie 2 stopnia przed upałem. Ostrzeżenie obowiązuje w dniach 20 - 22 czerwca.
Nasadzenia kwiatowe przy ul. Grota-Roweckiego w Tychach
Letnie nasadzenia w Tychach
19 czerwca 2023 12:17
Zakończyła się obsada sezonowych, letnich rabat. W nasadzeniach pojawiły się między innymi: szałwie, werbeny, pacioreczniki, petunie, gaury, kosmosy, begonie, ostnice cieniutkie.
Ramię pacjenta przyjmującego szczepionkę
Bezpłatne szczepienia przeciw HPV
19 czerwca 2023 7:00
Od 1 czerwca można bezpłatnie zaszczepić przeciw HPV dzieci w wieku 12 i 13 lat. Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień ochronnych dla dzieci i młodzieży o szczepienie, które chroni przed chorobami wywołanymi przez HPV.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.