Miasto

Tychy w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego
Tychy w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego
16 listopada 2023 9:12
W środę 15 listopada podczas uroczystej gali w sali Sejmu Śląskiego rozstrzygnięto tegoroczny Ranking Gmin Województwa Śląskiego. Wśród laureatów znalazły się Tychy, które zajęły 4. miejsce w kategorii miast na prawach powiatu. Nagrodę odebrała Hanna Skoczylas - Dyrektorka Biura ds. Zrównoważonego Rozwoju.
Spektakl - zdjęcie aktorów
XLIX Tyskie Spotkania Teatralne
15 listopada 2023 15:02
Od 21 do 26 listopada w Tychach odbywać się będą 49. Tyskie Spotkania Teatralne. W programie 4 spektakle mistrzowskie, 7 prezentacji konkursowych oraz wydarzenia towarzyszące. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest relacja "dziecko-rodzic".
Uczniowie uczyli się biznesu
Uczniowie uczyli się biznesu
15 listopada 2023 14:15
Miasto Tychy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach przeprowadzili rozgrywki miejskiej ekonomicznej gry symulacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu”, w której udział wzięli uczniowie tyskich szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Znak drogowy - uszkodzony wiadukt, ograniczenie tonażu do 42 t
Przebudowa wiaduktów na DK 44 – ważne informacje dla kierowców samochodów ciężarowych
15 listopada 2023 8:12
Apelujemy do kierowców samochodów ciężarowych o bezwzględnie przestrzeganie ograniczenia tonażowego (42t) na modernizowanych wiaduktach drogowych w ciągu ul. Mikołowskiej w Tychach. Przejazd przeciążonym samochodem ciężarowym grozi poważnymi konsekwencjami.
Dłonie ludzi, konsultacja
Dzień Otwarty Notariatu
14 listopada 2023 15:07
W sobotę 18 listopada odbędzie się 14. edycja Dnia Otwartego Notariatu. Notariusze w 19 miastach w Polsce będą udzielali bezpłatnych informacji prawnych stacjonarnie w wyznaczonych lokalizacjach, telefonicznie, na czacie oraz w trakcie streamingu na żywo.
Bogdan Białowąs pełniącym obowiązki prezydenta Tychów
Bogdan Białowąs pełniącym obowiązki prezydenta Tychów
14 listopada 2023 14:11
Bogdan Białowąs został wyznaczony przez Prezesa Rady Ministrów do pełnienia funkcji Prezydenta Miasta Tychy. Zastępuje on Andrzeja Dziubę, który 15 października w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat senatora i tym samym przestał sprawować funkcję prezydenta miasta.
Budynek Urzędu Miasta Tychy i okalający go Park Miejski Solidarności z drona
Konsultacje społeczne z NGO
14 listopada 2023 11:52
Od 21 listopada do 19 grudnia obywać się będą konsultacje społeczne z NGO dotyczące zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach – etap V.
Działamy wspólnie przeciwko zapomnieniu
Działamy wspólnie przeciwko zapomnieniu
13 listopada 2023 14:37
Dobiegła końca wizyta naszych gości z miasta partnerskiego Berlin-Marzahn Hellersdorf oraz zaprzyjaźnionego z nim miasta Lauingen w Bawarii.
Odśnieżanie - akcja zima
Akcja Zima na tyskich drogach – ważna rola systemu ITS
13 listopada 2023 12:04
1 listopada 2023 roku tyskie jednostki, w tym Miejski Zarząd Ulic i Mostów, rozpoczęły Akcję Zima. Podobnie jak rok temu, do pracy w zimowych warunkach gotowych jest: 14 pługo-piaskarek, 17 ciągników z pługami i rozrzutnikiem, 10 dwuosobowych brygad do ręcznego odśnieżania. Zabezpieczono też 1900 ton soli drogowej i 1600 ton piasku, a w skutecznym prowadzeniu działań pomoże Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem. Pracę wszystkich służb odpowiedzialnych za akcję, koordynować będzie Straż Miejska.
Narodowe Święto Niepodległości 2022 - młodzież niosąca flagę
105. rocznica odzyskania niepodległości
10 listopada 2023 10:28
11 listopada obchodzić będziemy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Miejskie uroczystości Narodowego Święta Niepodległości odbywać będą się tego dnia od godziny 10.30.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.