Miasto

Ogólnopolski Festiwal Tenisa w Tychach
Ogólnopolski Festiwal Tenisa w Tychach
30 sierpnia 2022 10:29
W sobotę 3 września w Płocku, Bełchatowie, Szczecinie oraz w Tychach odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Tenisa "Tenis bez barier". Wydarzenie ma charakter integracyjny, upowszechniający tenis wśród osób z niepełnosprawnością, ale również zdrowych.
Tyski Półmaraton - utrudnienia w ruchu
Tyski Półmaraton - utrudnienia w ruchu
30 sierpnia 2022 9:12
4 września czekają nas w Tychach wielkie biegowe emocje. Do udziału w X Tyskim Półmaratonie zapisało się już blisko 2000 osób. Trasa biegu będzie prowadzić przez niemal całe miasto, co spowoduje utrudnienia w ruchu.
Dożynki miejskie 2022
Dożynki miejskie 2022
29 sierpnia 2022 13:25
Choć Tychy są miastem to rolników w nim nie brakuje - w mieście jest ich obecnie ok. 300. W tym roku uroczystości dożynkowe odbędą się w niedziele, 4 września w Cielmicach.
Trwają remonty na drogach
Trwają remonty na drogach
29 sierpnia 2022 11:31
Dzisiaj (29 sierpnia) ruszyły prace na ul. Stoczniowców 70 - ułożona zostanie tam nowa asfaltowa nakładka. Remontowana będzie jedna strona drogi (jezdnia w kierunku Glinki) na odcinku od al. Bielskiej do ul. Konecznego.
Dyrektorzy odebrali nominacje
Dyrektorzy odebrali nominacje
26 sierpnia 2022 12:47
W tym roku w tyskich szkołach i placówkach oświatowych kadencje kończyło 18 dyrektorów. 11 z nich pozostanie na swoich stanowiskach na kolejne lata, natomiast prace rozpocznie ośmiu nowych. Dziś w urzędzie odebrali oni nominacje dyrektorskie.
Nowa oferta dla studentów
Nowa oferta dla studentów
26 sierpnia 2022 9:00
Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tychach informuje, że Ministerstwo Obrony Narodowej skierowało nową ofertę dla studentów uczelni cywilnych.
Konkurs na „Zieloną Oś”
Konkurs na „Zieloną Oś”
25 sierpnia 2022 19:32
130 tysięcy złotych – tyle miasto Tychy zamierza przeznaczyć na konkurs na zagospodarowanie centralnej części Zielonej Osi. To blisko 3-hektarowy obszar w centrum Tychów, zlokalizowany pomiędzy wykopem kolejowym, a deptakiem na osiedlach Natalia (N) i Olga (O).
Nowe rondo w Tychach: rondo chorwackie
Nowe rondo w Tychach: rondo chorwackie
25 sierpnia 2022 14:22
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Tychy (25.08) radni przyjęli uchwałę dotyczącą nadania nazwy rondu położonemu u zbiegu ulic Towarowej i łącznika z ulicą Beskidzką w Tychach (obok Gemini Park). Rondo to będzie nosiło nazwę Rondo Chorwackie.
Nowy radny w Radzie Miasta Tychy
Nowy radny w Radzie Miasta Tychy
25 sierpnia 2022 12:48
Na dzisiejszej (25.08) sesji tyskiej Rady Miasta ślubowanie złożył nowy radny – Maciej Jędrzejko z Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. Pan Maciej jest lekarzem ginekologiem, a także m.in. twórcą i wokalistą zespołu szantowego Banana Boat. To jego pierwsza kadencja w Radzie Miasta Tychy.
Trwa modernizacja alejek i małej architektury na wyspie w Parku Północny
Trwa modernizacja alejek i małej architektury na wyspie w Parku Północny
24 sierpnia 2022 14:29
Stara nawierzchnia z kostki betonowej została usunięta. Obecnie trwa budowa trapu drewnianego oraz ławek drewnianych. W tym miejscu pojawi się też długa drewniana ławka z oparciem.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.