Miasto

Goście z miasta partnerskiego w Tychach
Goście z miasta partnerskiego w Tychach
8 listopada 2023 13:46
Od 6 do 11 listopada Tychy goszczą przedstawicieli berlińskiej dzielnicy Marzahn- Hellersdorf (miasto partnerskie Tychów) oraz miasta Lauingen.
Mama, Tata, Dziecko praca i neuroróżnorodność - rodzicu, przyjdź na spotkanie
Mama, Tata, Dziecko praca i neuroróżnorodność - rodzicu, przyjdź na spotkanie
8 listopada 2023 8:48
We wtorek 14 listopada zapraszamy na trzecie spotkanie z serii pn. „Mama, Tata, Dziecko praca. Jak to ogarnąć?”. Tematem spotkania będzie neuroróżnorodność u dzieci, w tym ze spektrum autyzmu. W trakcie wydarzenia rodzice będą mogli również skorzystać z porad radcy prawnego z zakresu prawa pracy, powrotu na rynek pracy, spraw pracowniczych i rodzinnych
Mural Marii Curie-Skłodowskiej w Tychach - odsłonięcie - na zdjęciu uczniowie SP nr 11 i Marek Grela
Noblistka na muralu w Tychach
7 listopada 2023 15:26
Dziś ( 7 listopada) odsłonięto w Tychach nowy mural. Elewację Szkoły podstawowej nr 11 im. Marii Curie Skłodowskiej w Tychach przyozdobił portret jej patronki. Powstanie muralu to część obchodów jubileuszu 65-lecia szkoły.
Urząd Miasta i al. NIepodległości - kadr z drona
Konsultacje społeczne
7 listopada 2023 14:18
Do 21 listopada trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie Statutu Osiedla „Zet”.
Plac Konstytucji gotowy
Plac Konstytucji gotowy
6 listopada 2023 9:45
Zakończyła się rewitalizacja placu Konstytucji 3 Maja w Tychach, w ramach której m.in. wyremontowano parking, wykonano nowe miejsca postojowe, chodniki, ścieżkę rowerową. Pojawiły się również nowe nasadzenia.
Tyskie wydawnictwa dostępne na Targach Książki w Katowicach
Zaczytaj się w Tychach podczas Targów Książki w Katowicach
3 listopada 2023 7:33
Od piątku, 3 listopada 2023 roku, do niedzieli, 5 listopada 2023, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą Targi Książki, gdzie pod szyldem „Tychy Dobre Miejsce” na stoisku nr 83, w pobliżu Sceny Głównej będzie można nabyć publikacje wydawane przez Urząd Miasta Tychy i Muzeum Miejskie w Tychach.
telefon
Bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych
2 listopada 2023 15:44
Od 1 listopada działa bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych. Pod numerem 987 będzie można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Infolinia będzie funkcjonować całodobowo, w każdym dniu tygodnia, a swoim zasięgiem obejmie teren województwa śląskiego.
Tychy - ujęcie z drona
Ład przestrzenny - wypełnij ankietę GZM
2 listopada 2023 12:27
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przygotowała ankietę dla mieszkańców, aby poznać co myślą na temat ładu przestrzennego. Pytania dotyczą obecności reklam w przestrzeni publicznej, małej architektury, ogrodzeń a także uchwał krajobrazowych.
EKIDEN 2023 w Tychach
EKIDEN 2023 w Tychach
2 listopada 2023 8:00
18 listopada w Wodny Parku Tychy odbędzie się jedno z największych w Polsce wydarzeń popularyzujących pływalnie - EKIDEN 2023. Impreza polegać będzie na wspólnym przepłynięciu dystansu maratońskiego tj. 42km i 195m.
Napis Tychy podświetlony na pomarańczowo
19 dni przeciwko przemocy w Tychach
31 października 2023 11:48
Tychy po raz ósmy włączają się w kampanię „19 dni przeciwko krzywdzeniu dzieci i młodzieży”, którą zainicjowała w 2011 roku szwajcarska fundacja „Women’s World Summit Foundation” (WWSF). Celem kampanii jest uwrażliwienie mieszkańców na problem przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży oraz edukacja społeczna na temat zjawiska przemocy i sposobach radzenia sobie z tym problemem.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.