Miasto

Znaki drogowe informujące o pracach.
Zamknięcie tunelu PKP w ciągu ul. Browarowej
30 marca 2023 11:16
W poniedziałek, 3 kwietnia rusza remont nawierzchni ul. Browarowej i ul. Damrota. W związku z tym tunel pod torami PKP, w ciągu ulicy Browarowej będzie zamknięty dla ruchu kołowego. Zakończenie robót planowane jest na 6 kwietnia
Boiska przy ul. Darwina - ujęcie foto z drona
Modernizacja boiska przy ul. Darwina
29 marca 2023 14:30
W piątek 24 marca Urząd Miasta Tychy podpisał umowę na modernizację boiska przy ul. Darwina. Inwestycja ta realizowana jest w ramach projektu zgłoszonego do tyskiego Budżetu Obywatelskiego.
"Ludzie ludziom zgotowali ten los" - rozstrzygnięcie XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
"Ludzie ludziom zgotowali ten los" - rozstrzygnięcie XXV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego
29 marca 2023 14:15
We wtorek 28 marca w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście w Muzeum Auschwitz podsumowano XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka. Konkurs organizowany jest co roku przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Tychach oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.
Ostrzeżenie meteorologiczne
Ostrzeżenie meteorologiczne
28 marca 2023 14:42
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne dla Tychów z dnia 28.03.2023 r. informujące o możliwości pojawienia się zjawiska oblodzenia.
Stacja tyskiego roweru
Rowery miejskie wracają na tyskie ulice
28 marca 2023 9:53
60 rowerów z kompletnym wyposażeniem, siedem stacji rowerowych oraz 84 stojaki. Z początkiem kwietnia w Tychach ruszy kolejny sezon z samoobsługową wypożyczalnią rowerów.
zdjęcie mammobusu
Bezpłatna mammografia w Tychach
27 marca 2023 11:02
Zapraszamy tyszanki w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej, które odbędą się 17 kwietnia 2023 roku przy markecie Auchan (al. Bielska 107).
Zdjęcie wykonane z drona, ukazujące plac po byłym parkingu przy ul. Dąbrowskiego, w którym ma powstać nowa strefa rekreacji.
Nowe miejsce rekreacyjne przy ul. Dąbrowskiego
27 marca 2023 8:54
W piątek 24 marca podpisano umowę na budowę nowego miejsca rekreacyjnego na terenie parkingu przy ul. Dąbrowskiego. Teren starego parkingu zmieni się w nową przestrzeń z placem zabaw, zielenią i małą architekturą.
stacja napraw rowerów w Tychach
Stacje napraw rowerów wracają po zimowej przerwie
24 marca 2023 12:41
Do 6 kwietnia w mieście zamontowane zostaną stacje przeznaczone do samodzielnej naprawy rowerów. Rok temu było ich 20, w tym roku będzie 21, ponieważ dodatkowy punkt naprawczy pojawi się w dzielnicy Wilkowyje przy ul. Wilczej (Skwer Wilczy Kąt).
Peron w Tychach
Miejskie "metro" w Tychach
23 marca 2023 14:53
Od soboty 1 kwietnia dostępne będą bilety kolejowe za złotówkę, dzięki którym pasażer będzie mógł przejechać jedną stację np. z Tychy Lodowisko do Tychy Grota-Roweckiego. Koleje Śląskie uruchomią pilotażowy program „metro” w Tychach na trzy miesiące i nie wykluczają rozszerzenia projektu na inne miasta.
Szkolenie z pierwszej pomocy  - zdjęcie ilustracyjne (osoba siedząca z notesem, w tle fantom)
II edycja Miejskiej Eskulapiady w Tychach
23 marca 2023 14:21
W poniedziałek 3 kwietnia w Zespole Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach (ZDZ w Katowicach ) odbędzie się II Miejska Eskulapiada. Do wydarzenia zgłaszać się mogą 3-osobowe drużyny mieszane - przedstawiciele 7 i 8 klas podstawowych.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.