Miasto

Boisko
Dzieci będą miały gdzie ćwiczyć
Miasto Tychy pozyskało ponad 2,5 miliona złotych dofinansowania, dzięki czemu przy Szkole Podstawowej nr 21 w Tychach powstanie nowe boisko wielofunkcyjne wraz z zadaszeniem. To odpowiedź na stale rosnącą liczbę uczniów oraz niewielkich rozmiarów obecną salę sportową.
Czytnik kart ŚKUP
Transport GZM zastępuje system ŚKUP
28 września 2023 9:04
28 września kończy działanie system ŚKUP. Znajdujące się w nim dane zostaną przeniesione do systemu Transport GZM. Żadne bilety ani środki pieniężne z systemu ŚKUP nie „przepadną”. Będzie można z nich korzystać w systemie Transport GZM.
Osiedle B ulica S. Batorego dawniej Bolesława Bieruta lata 60 XX w.
"Pierwsze osiedla nowego miasta: Osiedle B" - spacer
27 września 2023 14:29
W sobotę 30 września Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na drugą część spacerów architektonicznych poświęconych początkom wznoszenia nowego miasta Tychy. W trakcie spaceru omówione zostaną m.in. sylwetki generalnych projektantów – Hanny Adamczewskiej i Kazimierza Wejcherta, wpływ budowy na zastaną przestrzeń wsi Tychy, a także koncepcja urbanistyczno–architektoniczna osiedla B oraz jej źródła w ideach i doświadczeniu twórców.
Pięść kobieca
Kurs samoobrony dla kobiet
27 września 2023 10:18
Straż Miejska Miasta Tychy organizuje kolejny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia rozpoczną się 7 października i odbywać się będą co sobotę w sali gimnastycznej klubu GWARDIA przy ul. Wejchertów 20.
Obszar nowego Centrum Tychów - tereny zielone położone przy al. Jana Pawła II
Miasta Idei - nowe centrum Tychów
26 września 2023 15:10
We wtorek 3 października zapraszamy do tyskiej Mediateki na warsztaty i debatę ekspercką poświęconą nowemu centrum Tychów. Spotkanie organizowane jest w ramach cyklu "Miasta Idei".
Zdjęcie przedstawiające Urząd Miasta w Tychach.
Nabór uzupełniający do programu STOP SMOG
26 września 2023 10:34
Gmina Miasta Tychy wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią ogłasza nabór uzupełniający wniosków do Programu STOP SMOG. GZM zwiększył maksymalny poziom kosztów realizacji przedsięwzięć niskoemisyjnych w ramach projektu STOP SMOG w GZM. Teraz możliwa będzie realizacja inwestycji o wartości do 106 tys. zł. Wnioski można składać do końca listopada.
Nightskating 2023 - grafika promująca wydarzenie
Lotto Nightskating ulicami Tychów
25 września 2023 11:09
W czwartek 28 września odbędzie się kolejna impreza z cyklu Nightskating, z wieczornym przejazdem rolkarzy ulicami Tychów. Start zaplanowany jest o godz. 20:00 z parkingu przy tyskiej Hali Sportowej, długość trasy to około 17 kilometrów.
Europejski Tydzień Mobilności w Tychach
Europejski Tydzień Mobilności w Tychach
21 września 2023 10:15
Od 16 do 22 września Tychy aktywnie włączą się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przygotowano wiele atrakcji m.in. konkurs plastyczny, spacery, rajdy rowerowe oraz grę miejską. W ostatnim dniu 22 września odbędzie się impreza specjalna - Dzień bez Samochodu przy urzędzie miasta.
bezpłatne porady
Biała Sobota w Centrum Medycznym Inmedico
21 września 2023 9:39
30 września odbędzie się 4. edycja Białej Soboty w Centrum Medycznym Inmedico. Organizatorzy zapraszają na bezpłatne prelekcje poświęcone rozpowszechnianiu zdrowego stylu życia, które umożliwiają tyszanom dostęp do wiedzy na temat zdrowia bezpośrednio od lekarzy i specjalistów.
Michał Kasperczyk Oficer Rowerowy (trzeci od lewej) odbierający nagrodę dla miasta Tychy
Na rower najlepiej do Tychów!
20 września 2023 12:04
Miasto zwyciężyło w rankingu „Gmina przyjazna rowerzystom 2022”. Finałowa gala plebiscytu Rower Power – czyli rowerowych nagród Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego odbyła się we wtorek (19 września) w sosnowieckiej Muzie. Nagrody i wyróżnienia przyznają rowerzyści i organizacje rowerowe działające w regionie.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.