Miasto

„Brązowo, ale czy zdrowo?” - akcja informacyjna

16.06.21

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny co roku prowadzi akcję informacyjną pt. „Brązowo, ale czy zdrowo?”. Akcja ma na celu kształtowanie postaw i zachowań zdrowotnych ludności, związanych z bezpieczeństwem korzystania z promieni słonecznych w okresie letnim.

Badania przesiewowe w makroregionie śląskim

16.06.21

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zaprasza do udziału w projekcie „Badania przesiewowe za pomocą niskodawkowej tomografii komputerowej metodą poprawy wyleczalności raka płuc w makroregionie śląskim”.

Tyska porodówka – nowa wizytówka szpitala

15.06.21

Położnictwo w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez otwiera się na porody naturalne. Choć to jeszcze nie koniec modernizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej na pacjentki w ciąży czeka już nowoczesne położnictwo i Trakt Porodowy.

Metropolitalne Obchody 100-lecia III Powstania Śląskiego

15.06.21

Muzyka, taniec i sztuka wizualna, tworzący widowisko realizatorzy i wykonawcy – 500 osobowy metropolitalny zespół zabierze odbiorców wydarzenia we wzruszającą opowieść o poświęceniu, rodzinie i miłości do kształtowanej własnymi rękami ziemi.

Nabór uzupełniający na rachmistrzów terenowych Narodowego Spisu Powszechnego 2021

15.06.21

Do 24 czerwca 2021 r. trwa nabór uzupełniający na rachmistrzów terenowych do Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Nabór jest otwarty i konkurencyjny, zgłoszenia należy składać w siedzibie Gminnego Biura Spisowego - Urzędzie Miasta Tychy.

Kolejna faza rozbiórki wiaduktu, utrudnienia dla pasażerów i pieszych

14.06.21

14 czerwca wiadukt przy ulicy Grota Roweckiego przeszedł w kolejny etap rozbiórki. Wyłączony został ruch pieszy, zmiany nastąpiły w rozkładach jazdy.

Tyszanie: szczepimy się!

14.06.21

W piątek, 18 czerwca w godzinach od 14:00 do 19:00 w Punkcie Szczepień Powszechnych w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20 będzie można się zaszczepić przeciwko COVID-19 bez zbędnych formalności (bez konieczności wcześniejszej rejestracji i zapisów). Wystarczy przyjść z dokumentem tożsamości.

Tychy Gminą na 5

14.06.21

Miasto Tychy otrzymało tytuł Gminy na 5! w rankingu przygotowywanym przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Nowe dowody osobiste – ważne terminy!

11.06.21

Od 2 sierpnia będą wydawane nowe wzory dowodu osobistego, zawierające m.in. odcisk palca. Zmienią się terminy ważności wydawanych dowodów w zależności od wieku osoby ubiegającej się o dokument, a elektroniczna możliwość złożenia wniosku będzie możliwa tylko dla małoletnich do 12. roku życia.

Zajęcia z Tai Chi dla uczestników programu „Aktywni60plus”

10.06.21

Zapraszamy od 11 czerwca na darmowe zajęcia z Tai Chi dla posiadaczy karty „Aktywni60plus”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×