Miasto

Odłowy ryb i spuszczenie wody ze stawów w Parku Północnym

04.10.21

W poniedziałek 4 października rozpocznie się spuszczanie wody ze stawów położonych na terenie Parku Północnego. W związku z tym planowany jest odłów ryb i sprzątanie dna parkowych zbiorników wodnych.

Przystań Książka - pierwsza na Śląsku samoobsługowa wypożyczalnia książek powstała w Tychach

04.10.21

Jubileusz 65-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach, jaki obchodzimy w tym roku to okazja, by zrobić prezent sobie, a przede wszystkim naszym czytelnikom. Otwieramy zatem pierwszą w naszym mieście, a trzecią w Polsce (po Łodzi i Kielcach) samoobsługową wypożyczalnię książek.

Bezpłatna mammografia w Tychach

04.10.21

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w piątek 22 października przy markecie Auchan.

Październikowe warsztaty dla kobiet

04.10.21

Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej zaprasza na październikowe warsztaty dla kobiet w Tychach. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki w Klubie Orion oraz w czwartki przy ul. Arkadowej.

ITS: zmiany na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Wyszyńskiego

01.10.21

Od poniedziałku 4 października nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. Wyszyńskiego. Roboty te są częścią realizowanego obecnie w mieście Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, którym docelowo będzie objętych 39 skrzyżowań.

Pomoc żywnościowa w Tychach

01.10.21

Od stycznia do końca września 2021r. najuboższym mieszkańcom Tychów wydano 71 483 kg bezpłatnej żywności. Z pomocy skorzystało 1400 mieszkańców, a akcję koordynowała Fundacja Internationaler Bund Polska. Wartość wydanej żywności to 352 000 zł.

Tyszanie się spisali

01.10.21

89,49% mieszkańców wzięło udział Narodowym Spisie Powszechnym. To 2 drugie miejsce w woj. śląskim i 8 w Polsce. Biorąc pod uwagę liczbę zameldowanych osób (prawie 119,5 tysięcy osób) spisało się 95% mieszkańców .

Zaszczep się bez rejestracji

29.09.21

W piątek 1 października w Szpitalu Megrez będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Szczepienia wykonywane będą szczepionką firmy Johnson&Johnson.

Rowerem po Tychach

29.09.21

Dobra wiadomość dla fanów jazdy na dwóch kółkach. W tym sezonie w Tychach zmodernizowanych zostanie łącznie 5 kilometrów ścieżek rowerowych.

Stanowisko Urzędu Miasta Tychy

28.09.21

Stanowisko Urzędu Miasta Tychy dotyczące planów budowa instalacji beztlenowego przetwarzania odpadów biologicznych przez BM Recykling sp. z o.o.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×