Miasto

Wiosna – ach to ty!
Wiosna – ach to ty!
15 marca 2022 16:30
Coraz dłuższe i cieplejsze dni, śpiew ptaków oraz pojawiające się kwiaty na trawnikach, pasach drogowych oraz w parkach. To pierwsze oznaki wiosny w Tychach. Dzięki nasadzeniom roślin cebulowych w ubiegłych latach, coraz częściej możemy poczuć w mieście wiosenny klimat.
Światowy Dzień Konsumenta
Światowy Dzień Konsumenta
15 marca 2022 12:00
W sobotę, 19 marca 2022 roku w godzinach 15.00 – 19.00 przy okazji zakupów w C.H. Gemini w Tychach, będzie można uzyskać bezpłatną poradę Ekipy Rzecznika z zakresu prawa konsumenckiego w specjalnie zaaranżowanej na tą okazję przestrzeni.
Tychy wspierają Ukrainę
Tychy wspierają Ukrainę
11 marca 2022 11:56
Od 24 lutego tyski samorząd koordynuje i organizuje pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Pomagają wolontariusze i mieszkańcy miasta, którzy wspierają uciekających przed wojną Obywateli i Obywatelki Ukrainy. Lista podejmowanych działań jest coraz dłuższa.
Dołącz do grupy wsparcia
Dołącz do grupy wsparcia
11 marca 2022 10:50
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Tychach prowadzi nabór uczestników do grup wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz dla osób w kryzysie.
Opłaty za użytkowanie wieczyste do końca marca
Opłaty za użytkowanie wieczyste do końca marca
11 marca 2022 9:40
Z dniem 31 marca upływa termin zapłaty opłat rocznych za użytkowanie wieczyste oraz przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.
Ekodoradca poszukiwany - oferta pracy
Ekodoradca poszukiwany - oferta pracy
10 marca 2022 9:12
Tychy znalazły się wśród 80 samorządów, które dołączyły do wartego 76 mln zł Projektu zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit”. Trwa nabór na stanowisko "Ekodoradcy" w ramach tego działania.
Tychy dla Ukrainy – punkt wydawania produktów dla Ukraińców
Tychy dla Ukrainy – punkt wydawania produktów dla Ukraińców
9 marca 2022 15:23
Na I p. Tyskich Hal Targowych otwarto dziś specjalny punkt wydawania żywności i produktów osobom przybywającym do Tychów z Ukrainy. Urząd Miasta chce pomóc osobom, które uciekły z ojczyzny uciekając przed wojną. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 - 17.00.
Trwają konsultacje społeczne
Trwają konsultacje społeczne
8 marca 2022 13:46
W Tychach konsultowane są 3 projekty uchwał dotyczące: szczepień przeciw HPV dla dziewcząt 14-letnich, Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii .
Punkt Paszportowy w Tychach
Punkt Paszportowy w Tychach
4 marca 2022 11:24
W związku z licznymi uwagami kierowanymi do Urzędu Miasta, dotyczącymi funkcjonowania Terenowego Biura Paszportowego w Tychach informujemy, że podlega ono Urzędowi Wojewódzkiemu w Katowicach.
Ruszyła akcja Masz Głos!
Ruszyła akcja Masz Głos!
4 marca 2022 9:42
Fundacja im. Stefana Batorego zaprasza grupy nieformalne i organizacje, które chcą we współpracy z miejscowymi władzami rozwiązywać wybrany lokalny problem lub zrealizować pomysł na ulepszenie swojej miejscowości do udziału w 16. edycji akcji Masz Głos.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.