Miasto

Termomodernizacja zabytku zakończona
Termomodernizacja zabytku zakończona
13 stycznia 2023 13:25
Pod koniec ubiegłego roku Miejski Zarządu Budynków Mieszkalnych w Tychach zakończył termomodernizację wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Katowickiej 145. Obiekt wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków.
Zdjęcie przedstawiające budowę rurociągu.
Decyzja o budowie gazociągu
12 stycznia 2023 9:42
Wojewoda Śląski wydał obwieszczenie z decyzją o pozwoleniu na budowę gazociągu wysokiego ciśnienia relacji Racibórz - Oświęcim, który będzie przebiegał m.in. przez tyskie Cielmice.
Niecka basenu w Wodnym Parku Tychy.
Druga godzina gratis w Wodnym Parku Tychy
12 stycznia 2023 8:21
Od 2 stycznia 2023 roku beneficjenci programu "Aktywni60plus" mogą skorzystać z promocji "Druga godzina gratis" w Wodnym Parku Tychy. Promocja obowiązuje w poniedziałek, środę oraz piątek w godzinach 10.00-15.00
mLegitymacja emeryta-rencisty
mLegitymacja emeryta-rencisty
11 stycznia 2023 13:38
Od stycznia 2023 r. każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji swojej legitymacji. Jest ona dostępna w telefonie dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel. ZUS wystawi mLegitymację wszystkim emerytom i rencistom automatycznie.
Dzień Niepodległości w Teatrze Małym w Tychach
Nabór do XV Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF
11 stycznia 2023 10:35
Ruszył nabór zgłoszeń do konkursu XV Tyskiego Festiwalu Monodramu MOTYF, podczas którego oprócz spektakli mistrzowskich, wykonywanych przez luminarzy sztuki aktorskiej, będzie okazja by zaprezentować swój monodram.
węgiel
Nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla
11 stycznia 2023 7:00
Urząd Miasta Tychy rozpoczął ponowny nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla -EKOGROSZKU i ORZECHA.
Widok na os. C i E - ujęcie z drona
Program: STOP SMOG
10 stycznia 2023 11:30
Gmina Miasta Tychy wraz z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią ogłasza nabór wniosków do Programu STOP SMOG. Celem programu jest ograniczenie emisji zanieczyszczeń i poprawa jakości powietrza oraz poprawa efektywności energetycznej budynków, poprzez realizację przedsięwzięć niskoemisyjnych na rzecz najmniej zamożnych gospodarstw domowych, w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, w tym budynkach komunalnych.
Pomoc prawna w Tychach
Nieodpłatna pomoc prawna w Tychach
9 stycznia 2023 9:56
W roku 2023 na terenie miasta Tychy działa pięć punktów nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz mediacji.
Co zrobić z choinką po świętach?
Co zrobić z choinką po świętach?
9 stycznia 2023 7:00
Choinkę naturalną z korzeniami, która przetrwa święta, możemy zatrzymać do wczesnej wiosny i przesadzić do ziemi. Tę bez korzeni tniemy na mniejsze kawałki i wrzucamy do worka na ODPADY BIO-ZIELONE lub bezpośrednio na kompostownik. Zniszczona sztuczna choinka to odpad wielkogabarytowy. Przeczytaj co zrobić z choinką po świętach.
Urząd Miasta Tychy z wyświetloną flagą Ukrainy
Tak Tychy pomagały Ukrainie w 2022 roku
8 stycznia 2023 8:00
Rok 2022 zdominowany został przez wydarzenia za wschodnią granicą Polski - wojnę w Ukrainie. Od pierwszych jej dni tyszanie zaangażowali się w aktywną pomoc obywatelom Ukrainy. 5785 nadanych nr PESEL, 8000 osób z udzieloną pomocą w Punkcie Pomocy Cudzoziemcom, 110 000 kg produktów przekazanych uchodźcom. Poniżej podsumowanie tyskich działań.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.