SeniorLAB – bezpłatne zajęcia dla tyskich seniorów
W Tyskich Halach Targowych przy Al. Piłsudskiego 8 działa Klub SeniorLAB – miejsce spotkań, aktywności i integracji przeznaczone dla mieszkańców Tychów, którzy ukończyli 60. rok życia. Udział w organizowanych zajęciach jest bezpłatny.
Oferta klubu obejmuje różnorodne zajęcia wspierające aktywność fizyczną, sprawność umysłową i rozwijanie zainteresowań. Organizowane są m.in. gimnastyka usprawniająca pracę mózgu, warsztaty taneczne i artystyczne, spotkania integracyjne, gry logiczne, zajęcia dotyczące nowych technologii oraz wycieczki. Seniorzy mogą również uczestniczyć w spotkaniach z psychologiem poświęconych m.in. komunikacji, radzeniu sobie ze stresem i odnajdywaniu się we współczesnym świecie.
Klub jest otwarty we wtorki, środy i czwartki w godz. od 9.00 do 15.00. Część zajęć odbywa się w kilku grupach i wymaga wcześniejszego zapisania się. SeniorLAB prowadzi Stowarzyszenie Mocni Razem, a jego działalność jest dofinansowana z budżetu Miasta Tychy.
W najbliższych dniach zaplanowano m.in. spotkania z psychologiem, gimnastykę usprawniającą umysł, rozmowy przy kawie i grach logicznych, warsztaty artystyczne oraz wycieczkę do Koszęcina i Koszwic. Od 30 lipca w klubie dostępne będą harmonogramy zajęć na sierpień.
Zapisy oraz dodatkowe informacje można uzyskać od wtorku do czwartku, w godz. od 9.00 do 14.00, pod numerem telefonu 727 184 522. Osobą do kontaktu jest Ewa Gałka.