Kultura

Spektakl
Dni Teatru Malutkiego w Tychach
22 czerwca 2023 10:52
Od 24 do 25 czerwca zapraszamy najmłodszych oraz bliskich im dorosłych na 3. edycję DNI TEATRU MALUTKIEGO w Tychach. W programie festiwalu spektakle, koncert, warsztaty, rozmowy z artystami oraz strefa sensoryczna dla najmłodszych. Kuratorką wydarzenia jest Joanna Piwowar — Antosiewicz – pedagożka teatru, reżyserka i kompozytorka.
Rzemieślnik przy pracy
Tyscy rzemieślnicy w fotografii - wystawa w Oknie na kulturę
15 czerwca 2023 16:24
W środę 21 czerwca o godzinie 18.00 w tyskim Oknie na kulturę w Galerii Gemini Park Tychy odbędzie się wernisaż wystawy fotografii "Tyscy rzemieślnicy" w obiektywie Piotra Podsiadłego. Będzie to okazja do zapoznania się z sylwetkami osób zrzeszonych w Tyskiej Bazie Rzemieślników.
AUKSO świętuje 25-lecie
AUKSO świętuje 25-lecie
13 czerwca 2023 14:21
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie i niekwestionowany lider zespołów tego rodzaju w Polsce świętuje w tym roku 25-lecie. 24 czerwca na scenie w Parku Miejskim Solidarności w Tychach odbędzie się jubileuszowy koncert pn. "AUKSO i przyjaciele", podczas którego usłyszymy Kasię Moś, Sebastiana Riedla, Grzegorza Turnaua, Wojciecha Waglewskiego i Marcina Wyrostka.
Plenerowe kino Freelove w tyskim MCK
Plenerowe kino w Tychach
13 czerwca 2023 12:17
Kolejny raz zapraszamy miłośników kina na filmowe seanse z cyklu Kino FreeLove do ogrodu Miejskiego Centrum Kultury w Tychach (ul. Boh. Warszawy 26). 16 czerwca, w piątek o g. 21.30 na wielkim ekranie wyświetlony zostanie film "Lunana. Szkoła na końcu świata" w reż. Pawo Choyning Dorji.
Dominik Strycharski Grzegorz Tarwid artyści
Fortepian plenerowy – Dominik Strycharski i Grzegorz Tarwid
7 czerwca 2023 12:49
W niedzielę 11 czerwca o godzinie 11.00 w ramach koncertów plenerowych na Placu Baczyńskiego wystąpi duet: Dominik Strycharski i Grzegorz Tarwid.
Fotograf robiący zdjęcia grupie ludzi - festiwal performance
XII Tyski Festiwal Performance - nowe media
5 czerwca 2023 12:53
Od 8 do 11 czerwca w Tychach odbędzie się XII Tyski Festiwal Performance. Podczas tegorocznej, dwunastej edycji, zobaczymy 25 wizji artystycznych w wykonaniu 40 artystów i artystek z kraju i zagranicy – Francji, Czech, Ukrainy i Niemiec.
AUKSO i Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej Katapetasma - koncert z okazji Roku Jerzego Nowosielskiego
AUKSO i Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej Katapetasma - koncert z okazji Roku Jerzego Nowosielskiego
5 czerwca 2023 10:17
Patronem 2023 roku jest jeden z najwybitniejszych malarzy polskich XX wieku, autor polichromii do wnętrza kościoła pw. Ducha Świętego w Tychach. W niedzielę 11 czerwca o g. 19.30, w kościele pw. Ducha św. w Tychach odbędzie się koncert jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie i 9-osobowego chóru czerpiącego z najstarszych tradycji śpiewu cerkiewnego.
Dzień Bezpieczeństwa - pokaz straży pożarnej
Piknik Edukacyjny BĄDŹ BEZPIECZNY
2 czerwca 2023 11:00
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Tychach zaprasza na Piknik Edukacyjny Bądź Bezpieczny, który odbędzie się we wtorek, 6 czerwca 2023 roku w Parku Miejskim Solidarności w Tychach. W programie zaplanowano liczne atrakcje dla całych rodzin, które zaciekawią zarówno kilkuletnich miłośników straży pożarnej, ale ci nieco starsi - rodzice, czy dziadkowie znajdą coś dla siebie.
Animacje dla dzieci
Dzień Dziecka w Tychach
30 maja 2023 7:00
Spektakle, kino plenerowe, festyny - sprawdź, co będzie się działo w najbliższych dniach w Tychach w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka.
Fortepian plenerowy na Placu Baczyńskiego
Rusza cykl plenerowych koncertów fortepianowych na Placu Baczyńskiego
25 maja 2023 14:09
W niedzielę 28 maja odbędzie się pierwszy z cyklu koncertów na fortepianie plenerowym na Placu Baczyńskiego. W ramach spotkań pod nazwą "Poznaj różne oblicza fortepianu" zaplanowano siedem koncertów, które odbywać się będą w niedzielne popołudnia od maja do końca sierpnia.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.