Kultura

Mieszkasz w budynku zaprojektowanym przez Marię Czyżewską? Zgłoś się!

15.03.21

Muzeum Miejskie w Tychach poszukuje mieszkańców tyskich budynków zaprojektowanych przez Marię Czyżewską.

Projekty Tyskiego Banku Kultury na Dzień Kobiet (i nie tylko!)

08.03.21

„Tyski Szlak Kobiet” i „Nasze dziewczyny z osiedla” to dwa projekty realizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Tyskiego Banku Kultury. To projekty poświęcone kobietom, a kiedy najlepiej mówić o kobietach, jak nie 8 marca?

Silesia Incognita 2021 - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie

16.02.21

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje piątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”.

Luty w kulturze

11.02.21

Po wielu miesiącach zamknięcia m.in. muzea, galerie sztuki czy teatry w końcu będą mogły powrócić do normalnego trybu pracy.

Okno na kulturę

04.02.21

To prawdziwy kulturalny eksperyment - w sklepowych witrynach Gemini Park Tychy, co tydzień pojawiać będą się tyscy artyści. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie na Śląsku i jednocześnie sposób na wsparcie lokalnej kultury promujące działalność instytucji kultury.

Tyskie archi–przygody szukają architektów i architektki

03.02.21

Muzeum Miejskie w Tychach zachęca architektów i architektki, szczególnie związanych z Tychami, aby zgłosili się do kolejnej edycji programu „Archi–przygody“, prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Tym bardziej, że zgłosiło się aż 6 tyskich przedszkoli!

Port Pieśni Pracy w zimowej odsłonie

28.01.21

Za oknem mróz i śnieg – Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza więc na zimową rozgrzewkę - festiwal Port Pieśni Pracy, który po raz kolejny organizowany jest w portowym mieście Tychy.

Nowa: kultura.tychy.pl

12.01.21

2020 rok sprawił, że zmieniliśmy sposób myślenia o kulturze i organizacji wydarzeń – większość z nich przeniosła się do internetu, za pomocą, którego instytucje kulturalne działające w mieście, starają się dotrzeć do mieszkańców Tychów z atrakcyjnymi wydarzeniami.

Tyskie Wieczory Kolędowe

04.01.21

10 i 16 stycznia 2021 roku w Tychach odbędą się XXX Tyskie Wieczory Kolędowe.

„My z osiedla A”, czyli Muzeum Miejskie w Tychach zbiera wspomnienia mieszkańców

23.11.20

Jesteś z osiedla A? Mieszkasz tu od dziecka albo przeprowadziłeś lub przeprowadziłaś się w młodości? Opowiedz nam, jak tu było i jest. Podziel się swoją historią i wspólnie ocalmy ją od zapomnienia.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×