Kultura

O familokach i mieszkańcach ceglanych domów w Muzeum Miejskim
O familokach i mieszkańcach ceglanych domów w Muzeum Miejskim
17 listopada 2023 8:00
W czwartek 23 listopada Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkanie z Kamilem Iwanickim, autorem książki „Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów” towarzyszące wystawie „Tyski Klub Fotograficzny KRON. Śląsk 1978–1983”.
Casting do spektaklu "PIES, który jeździł koleją"
Casting do spektaklu "PIES, który jeździł koleją"
16 listopada 2023 16:38
Teatr Mały w Tychach ogłosił casting do spektaklu „PIES, który jeździł koleją” opartego na opowiadaniu Romana Pisarskiego. Poszukiwani są performerzy i performerki, również Ci ze szczególnymi potrzebami, powyżej 25 roku życia, otwarci na pracę z ciałem i słowem, posiadających doświadczenie w pracy ruchowej opartej o improwizację. Mile widziani studenci/absolwenci wydziałów tańca.
Tyskie wydawnictwa dostępne na Targach Książki w Katowicach
Zaczytaj się w Tychach podczas Targów Książki w Katowicach
3 listopada 2023 7:33
Od piątku, 3 listopada 2023 roku, do niedzieli, 5 listopada 2023, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywać się będą Targi Książki, gdzie pod szyldem „Tychy Dobre Miejsce” na stoisku nr 83, w pobliżu Sceny Głównej będzie można nabyć publikacje wydawane przez Urząd Miasta Tychy i Muzeum Miejskie w Tychach.
Orkiestra AUKSO - dyrygent
Festiwal Auksodrone 2023
5 października 2023 12:08
Od 6 do 8 października w tyskiej Mediatece odbędzie się kolejna edycja festiwalu Auksodrone. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, który jest projektem orkiestrowym z najwybitniejszymi artystami sceny klasycznej, jazzowej i elektronicznej, usłyszymy takie nazwiska jak: Krauze, Pękala, Pospieszalski, Szamburski, Wicha, Strycharski.
Osiedle B ulica S. Batorego dawniej Bolesława Bieruta lata 60 XX w.
"Pierwsze osiedla nowego miasta: Osiedle B" - spacer
27 września 2023 14:29
W sobotę 30 września Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na drugą część spacerów architektonicznych poświęconych początkom wznoszenia nowego miasta Tychy. W trakcie spaceru omówione zostaną m.in. sylwetki generalnych projektantów – Hanny Adamczewskiej i Kazimierza Wejcherta, wpływ budowy na zastaną przestrzeń wsi Tychy, a także koncepcja urbanistyczno–architektoniczna osiedla B oraz jej źródła w ideach i doświadczeniu twórców.
Europejski Tydzień Mobilności w Tychach
Europejski Tydzień Mobilności w Tychach
21 września 2023 10:15
Od 16 do 22 września Tychy aktywnie włączą się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Przygotowano wiele atrakcji m.in. konkurs plastyczny, spacery, rajdy rowerowe oraz grę miejską. W ostatnim dniu 22 września odbędzie się impreza specjalna - Dzień bez Samochodu przy urzędzie miasta.
Teatr uliczny - spektakl wieczorny
IX Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych - Andromedon
6 września 2023 9:59
Od 7 do 10 września odbywać się będzie 9. już edycja Tyskiego Festiwalu Teatrów Niezależnych Andromedon. Czterodniowe święto teatrów ulicznych zagości w kilku różnych przestrzeniach w mieście: w Gemini Park, Klubie MCK Wilkowyje, Galerii na Wolności, pubie Underground i tradycyjnie - na Placu Baczyńskiego.
Teatr Mały
13. Noc Teatrów GZM w Tychach
5 września 2023 11:40
W sobotę 9 września odbędzie się 13. Noc Teatrów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tyska odsłona wydarzenia odbywać się będzie w Pasażu Kultury Andromeda oraz sali koncertowej tyskiej Mediateki, a w programie przygotowano dwa spektakle oraz warsztaty teatralno-plastyczne.
AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy
AUKSO - start sezonu 9.0
30 sierpnia 2023 13:07
Już w najbliższą niedzielę 3 września w sali koncertowej Mediateki rozpoczęcie nowego sezonu koncertowego AUKSO Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy. Będzie to także prolog festiwalu AUKSODRONE - specjalnie dla dzieci i rodziców AUKSO przygotowało operę "Album rodzinny” autorstwa Jerzego Kornowicza do tekstów Michała Rusinka.
Koncert Dżem w ramach Rock na Plaży 2022
Rock na Plaży 2023
30 sierpnia 2023 13:07
W sobotę 2 września wyjątkowo nie na tytułowej plaży, a pod "Żyrafą", czyli w Parku Miejskim Solidarności odbędzie się kolejna edycja wydarzenia Rock na Plaży. W tym roku usłyszymy między innymi zespoły w przeglądzie konkursowym - Sad Smiles, WASABI, Tosię Lazar oraz w części koncertowej Ornette, Sławka Wierzcholskiego i Nocną Zmianę Bluesa, Cree i Dżem.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.