Kultura

W Tychach rusza kino plenerowe

20.05.21

Ta informacja z pewnością ucieszy wszystkich wielbicieli kina: z końcem maja ruszają w Tychach seanse kina plenerowego. 21 maja o godz. 21.00 w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach wyświetlony zostanie film Mirai.

Kameralna tyska odsłona Europejskiej Nocy Muzeów

14.05.21

Już w najbliższą sobotę, 15 maja 2021 roku, wielkie święto muzealników i ich przyjaciół – wyjątkowy czas, pozwalający zerkać do miejsc zazwyczaj niedostępnych. Także i Muzeum Miejskie w Tychach przygotowało pięć propozycji, zapraszając na kameralną tyską odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów.

VIII Logos Fest w Tychach

12.05.21

W dniach 21-23 maja br. w Teatrze Małym w Tychach po raz ósmy odbędzie się Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST. Tegoroczna edycja poświęcona jest twórczości Jacka Kaczmarskiego, określanego mianem poety wolności.

„Księżniczki i dziewczyny" – wystawa w Muzeum Miejskim

11.05.21

Wystawa to prezentacja twórczości dwunastu współczesnych artystek, które na zaproszenie kuratorów wystawy – dr hab. Irmy Koziny i dr. Patryka Oczki – podjęły swoiście pojmowany dialog z historią, składając swoją twórczością hołd kobietom działającym na przemysłowym Górnym Śląsku w XIX i XX wieku.

Silesia Incognita 2021 - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie

25.03.21

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z oddziałami dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje piątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”.

Rusza Tyski Festiwal Monodramu MOTYF

24.03.21

Tegoroczna, 13 edycja Festiwal Monodramu MoTyF z uwagi na pandemię odbędzie się w formie online. Dziś, 24 marca, o godz. 19:00, na kanale YouTube (Teatr Mały Tychy) rozpocznie się transmisja pierwszych, konkursowych spektakli.

XIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF Tychy 2021

17.03.21

Festiwal rusza 23 marca. Jak mówią jego twórcy: powstał z potrzeby rozbudzenia aktywności twórczej i wrażliwości u aktorów i młodzieży pasjonującej się teatrem i scenicznymi formami ekspresji.

Mieszkasz w budynku zaprojektowanym przez Marię Czyżewską? Zgłoś się!

15.03.21

Muzeum Miejskie w Tychach poszukuje mieszkańców tyskich budynków zaprojektowanych przez Marię Czyżewską.

Projekty Tyskiego Banku Kultury na Dzień Kobiet (i nie tylko!)

08.03.21

„Tyski Szlak Kobiet” i „Nasze dziewczyny z osiedla” to dwa projekty realizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach Tyskiego Banku Kultury. To projekty poświęcone kobietom, a kiedy najlepiej mówić o kobietach, jak nie 8 marca?

Silesia Incognita 2021 - Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie

16.02.21

Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze Szkołą Podstawową nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach organizuje piątą edycję Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie „Silesia Incognita”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×