Kultura

XVI Śląska Jesień Gitarowa

10.10.16

Od 16 do 22 października w Tychach odbywać się XVI Międzynarodowy Festiwal „Śląska Jesień Gitarowa” i Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego. W czasie tegorocznej edycji wszystkie koncerty w ramach festiwalu będą odbywały się w nowoczesnej sali koncertowej Mediateki.

Tychy na Śląskich Targach Książki

26.09.16

W piątek, 30 września w Katowicach rozpoczynają się trzydniowe Śląskie Targi Książki. W gronie wielu wystawców swoje stoisko będą miały także Tychy. Wśród naszych wystawców pod egidą Urzędu Miasta Tychy znajdą się tyskie instytucje kultury: Muzeum Miejskie, Teatr Mały, Miejska Biblioteka Publiczna.

7. Metropolitalna Noc Teatrów

19.09.16

Zapraszamy 24 września br. na 7. Metropolitalną Noc Teatrów w Teatrze Małym, podczas której zostanie zainaugurowany nowy sezon teatralny 2016/2017.

Wypowiedz się w sprawie „Strategii rozwoju kultury w mieście Tychy”

16.09.16

W czerwcu br. podjęto prace nad sformułowaniem "Strategii rozwoju kultury w mieście Tychy 2017-2020 +". Głównym jej celem jest wzmocnienie pozycji kultury w mieście i lepsze dostosowanie oferty do oczekiwań mieszkańców.

Tychy Light & Sound Festival

13.09.16

Już w najbliższą sobotę (17.09.) zapraszamy na I edycję Tychy Light & Sound Festival – wydarzenie, będące rozwinięciem idei Festiwalu Mappingu 3D. Festiwal nowych technologii, sztuk wizualnych i muzyki elektronicznej odbędzie się na terenie Browaru Obywatelskiego.

Orkiestra AUKSO zainaugurowała drugi sezon artystyczny

06.09.16

W sobotę, 3 września, rozpoczął się drugi sezon koncertowy pod patronatem AUKSO - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy.

Rock na Plaży 2016 - dodatkowy transport dla uczestników festiwalu

01.09.16

Prezydent Miasta Tychy, Miejskie Centrum Kultury oraz zespoły Dżem i Cree zapraszają na trzecią edycję festiwalu Rock na Plaży, która odbędzie się 3 września na Dzikiej Plaży Paprocany. Z tej okazji dla uczestników festiwalu MZK Tychy uruchomi dodatkowe autobusy i trolejbusy.

Narodowe czytanie Sienkiewicza

01.09.16

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba zaprasza na „Narodowe Czytanie” w 1050 rocznicę Chrztu Polski. 3 września od godz. 11:00 na dziedzińcu Teatru Małego w Tychach znani i lubiani tyszanie czytać będą „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Niedziela z książką

23.08.16

W najbliższą niedzielę na placu Baczyńskiego odbędzie się Niedziela z Książką i 60. urodziny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.

Festiwal Szantowy "Port Pieśni Pracy"

22.08.16

Zapraszamy na XXXII edycję Festiwalu Szantowego "Port Pieśni Pracy", która odbędzie się od 26 do 28 sierpnia!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×