Kultura

„Silesia Incognita” - wojewódzki konkurs wiedzy o regionie

05.01.17

Zachęcamy uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz pierwszych i drugich klas gimnazjów do udziału w konkursie "Silesia Incognita”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 37 oraz Muzeum Miejskie w Tychach.

XXVI Tyskie Wieczory Kolędowe

02.01.17

Od 7 do 14 stycznia 2017 odbędzie się kolejna, XXVI edycja Tyskich Wieczorów Kolędowych - festiwalu celebrującego tradycję wspólnego kolędowania.

Książka Patryka Oczko „Tychy. Sztuka w przestrzeni miasta” po raz kolejny doceniona

28.11.16

Autor otrzymał nagrodę w LXI Konkursie im. ks. prof. Szczęsnego Dettloffa na prace naukowe młodych członków Stowarzyszenia Historyków Sztuki w kategorii prac naukowych opublikowanych.

VIII Jarmark Bożonarodzeniowy

23.11.16

Zapraszamy na VIII Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się na Placu Baczyńskiego w Tychach w dniach 15-18 grudnia 2016 r. Podczas tegorocznego jarmarku wystąpią: zespół Zakopower, Maleo Reggae Rockers, Trubadurzy, God’s Property oraz Wiano.

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wydało książkę "Stare Tychy. Fotografie"

21.11.16

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne wydało książkę "Stare Tychy. Fotografie". Oficjalna premiera odbyła się 17 listopada. Od 18 listopada książka jest bezpłatnie dostępna także on-line.

„Na czworakach” – spektakl Teatru Polonia

24.10.16

W piątek, 28 października br., o godz. 18.30 zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Teatru Konesera. Tym razem na deskach Teatru Małego wystąpi Teatr Polonia z Warszawy ze sztuką Tadeusza Różewicza „Na czworakach”.

Akcja „TY CHYba pamiętasz?... czyli Tyskie Historie oczami mieszkańców”

18.10.16

Od kilku lat w Tychach trwa akcja "TY CHYba czytasz? Bookcrossing po tysku" promująca książki i czytelnictwo. W tym roku organizatorzy postanowili dołączyć do niej aspekt integracji międzypokoleniowej. W tym celu powstał projekt "Ty CHYba pamiętasz?... czyli Tyskie Historie oczami mieszkańców".

Biblioteka informuje

18.10.16

W związku z licznymi telefonami Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach informuje, że bezpłatne seanse bajkowe dla dzieci pn. "Bajkoteka", jak również bezpłatne seanse filmowe dla dorosłych pn. "Sztuka X Muzy" są stałymi punktami oferty biblioteki.

Premiera książki "Czytanie na drugie śniadanie"

13.10.16

Cztery tyskie artystki: Agnieszka Kijas, Bronisława Sibiga, Izabela Ptak-Marczewska oraz Małgorzata Anna Bobak, postanowiły połączyć siły i stworzyć wspólnie książkę, która ucieszy zarówno dzieci jak i ich rodziców.

XVI Śląska Jesień Gitarowa

10.10.16

Od 16 do 22 października w Tychach odbywać się XVI Międzynarodowy Festiwal „Śląska Jesień Gitarowa” i Konkurs Gitarowy im. Jana Edmunda Jurkowskiego. W czasie tegorocznej edycji wszystkie koncerty w ramach festiwalu będą odbywały się w nowoczesnej sali koncertowej Mediateki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×