Kultura

Osiedle A
Trwa nabór do konkursu Tychy Press Photo 2023
18 maja 2023 9:10
Do 24 maja można zgłaszać swoje prace fotograficzne do konkursu Tychy Press Photo 2023. W konkursie mogą brać udział osoby fotografujące, które mieszkały lub pracowały w minionym roku w Tychach, a także osoby niezwiązane z miastem, ale w tym przypadku zgłaszane fotografie musiały być wykonane na terenie Tychów.
Budynek Muzeum Miejskiego w Tychach - widok nocą
Tyska Noc Muzeów 2023
12 maja 2023 8:34
Już w sobotę, 13 maja 2023 roku, wielkie święto muzealników i ich przyjaciół – wyjątkowy czas, pozwalający zerkać do miejsc zazwyczaj niedostępnych. Także i Muzeum Miejskie w Tychach wraz ze swoim oddziałem, Tyską Galerią Sportu, przygotowało pięć propozycji, zapraszając na tyską odsłonę Europejskiej Nocy Muzeów.
Święto Konstytucji 3 maja w Tychach
Święto Konstytucji 3 maja w Tychach
2 maja 2023 14:19
Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 maja w Tychach rozpocznie tradycyjnie msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny. Uroczystości potrwają do wieczora i zakończy je plenerowy koncert "Norwid Kameralnie" w wykonaniu tyskiego Sonos Kwartetu i gości specjalnych – Gaby Kulki i Miłosza Wośko.
Tyska Gala Kultury 2023
Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury przyznane
20 kwietnia 2023 13:31
Wczoraj, podczas Tyskiej Gali Kultury w sali koncertowej Mediateki przyznano coroczne Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury.
dzieci
X edycja T jak Talent
20 kwietnia 2023 8:43
Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy i Rozwoju Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach "Piątka Dzieciom" we współpracy z Miejskim Centrum Kultury organizuje już po raz kolejny konkurs dla dzieci i młodzieży „T jak Talent”. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja.
Muzeum Miejskie w Tychach
Warsztaty dla dzieci i młodzieży: „Na co komu papier?“
18 kwietnia 2023 9:25
Czym jest papier i jak powstaje? Jakie formy może przybrać? Po co nam wielkie maszyny do jego produkcji? I dlaczego do jego wytworzenia potrzebna jest woda? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą uczestniczki i uczestnicy warsztatów towarzyszących wystawie, na której prezentowane są wątki dotyczące historii Czułowa i Fabryki Celulozy i Papieru. Na wydarzenie zapraszamy 22 kwietnia o godzinie 12.00.
Tyska Gala Kultury 2023
Tyska Gala Kultury 2023
14 kwietnia 2023 8:55
19 kwietnia o godzinie 18.00 w sali koncertowej Mediateki w Tychach odbędzie się Tyska Gala Kultury, czyli coroczne wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury. Wyróżnienia zostaną przyznane za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w Tychach. Wydarzenie uświetni koncert Agnieszki Łapki – wokalistki bluesowo-jazzowej, urodzonej i mieszkającej w Tychach.
Scena - zarys postaci w świetle
Nabór do turnieju recytatorskiego
13 kwietnia 2023 9:20
Rusza nabór do turnieju recytatorskiego X LOGOS FEST Tyskiego Festiwalu Słowa edycja Tuwim, który odbędzie się 27 maja br. w Pasażu Kultury Andromeda. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 maja.
Widok na os. C i E - ujęcie z drona
Europejska Stolica Kultury 2029 dla Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii - konsultacje w Tychach
7 kwietnia 2023 10:36
Miasta należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, czyli 41 gmin, wspólnie ubiegają się o prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Przygotowaniem wniosku aplikacyjnego, który ma powstać do 15 września 2023 roku, zajmuje się Instytucja Kultury Katowice Miasto Ogrodów. Pomogą temu spotkania konsultacyjne w podregionach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Spotkanie dla podregionu tyskiego odbędzie się Muzeum Miejskim w Tychach 17 kwietnia o godzinie 17.00.
Dla Tych zagrają - koncert na Dzikiej Plaży
Dla Tych zagrają – nowa fala tyskich brzmień | vol. 7
3 kwietnia 2023 9:30
Rusza kolejna edycja przeglądu kapel z atrakcyjnymi nagrodami pn. "Dla Tych zagrają". Na najlepszych czekają ciekawe nagrody umożliwiające muzyczny rozwój zwycięzców, a w Jury zasiądzie Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, Katarzyna „Kasai” Piszek, Magdalena Mleczko z Antyradia i Piotr Kumor z MCK. Zgłoszenia przyjmowane są do środy 12 kwietnia 2023 roku, a drugi, finałowy etap w formie koncertu z gwiazdami odbędzie się 23 czerwca w Parku Miejskim Solidarności.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.