6 lutego 2024 11:59

Do 1 marca 2024 roku trwa nabór wniosków do nagrody prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony kultury w Tychach.

Dla kogo?

Nagroda może zostać przyznana osobie fizycznej zamieszkałej na terenie miasta Tychy, osobie prawnej lub innemu podmiotowi, mającemu siedzibę na terenie miasta Tychy. Nagroda może zostać przyznana również osobie lub podmiotowi, których działalność w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury w znaczący sposób wiąże się z miastem Tychy lub sprawia, że miasto Tychy jest rozpoznawalne w kraju lub za granicą.

Jak zgłosić?

Przyznanie Nagrody może nastąpić z inicjatywy Prezydenta Miasta Tychy lub na wniosek:

  • instytucji kultury,
  • szkoły o profilu artystycznym,
  • związku twórczego, stowarzyszenia, fundacji i innych podmiotów działających w sferze kultury,
  • indywidualnych twórców,
  • radnych Rady Miasta Tychy.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 1 marca 2024 roku! Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na https://umtychy.pl/kultura-nagroda.


Nagrody prezydenta Tychów w dziedzinie kultury i sportu wręczane są od roku 1996. Pierwsze otrzymali: Krzysztof Wielicki, zdobywca wszystkich 14 ponadośmiotysięcznych szczytów na Ziemi; Rafał Klimkiewicz, zwycięzca Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i Anna Kasprzak, mistrzyni Europy w kick-boxingu.

Wśród nagrodzonych w dziedzinie kultury znajdują się między innymi: Kamila Baar (aktorka), Mateusz Krzyżowski (pianista), Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.,   AUKSO Orkiestra Kameralna, Dominik Gajda i Marcin Zimnal (twórcy konkursu Tychy Press Photo Miasta Tychy), Michał Litkiv (artysta),

W 2023 roku laureatami Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie kultury zostali: Tomasz Wenklar i Sebastian Riedel. Nagrodę ambasadora miasta Tychy, przyznawaną od 2022 roku otrzymało AUKSO - Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.