9 lipca 2024 14:34

Do 19 lipca Miejskie Centrum Kultury w Tychach przyjmuje zgłoszenia do przeglądu konkursowego o Nagrodę Prezydenta Miasta Tychy w ramach festiwalu pn. "Rock na Plaży 2024". Przegląd konkursowy w ramach festiwalu odbędzie się 7 września na Dzikiej Plaży w Tychach. W konkursie wyłonione zostaną trzy zespoły, które będą miały zaszczyt wystąpić na Rock na Plaży 2024 przed takimi gwiazdami jak Spięty, Illusion i Dżem.

Dwa zespoły zostaną wybrane na podstawie nadesłanych zgłoszeń, natomiast trzecim uczestnikiem jest laureat VIII edycji konkursu „Dla Tych zagrają – Nowa Fala Tyskich Brzmień 2024” – zespół Viadomo.

Do przeglądu konkursowego mogą przystąpić soliści, grupy i zespoły muzyczne, które wykonują szeroko pojętą muzykę rockową wraz z jej różnymi odmianami, opartą na własnym repertuarze. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie zgłoszenia i pięciu utworów, z których przynajmniej dwa muszą być zarejestrowane „na żywo”.

Termin nadsyłania zgłoszeń i materiałów upływa 19 lipca 2024 r.  Decydująca jest data wpłynięcia zgłoszenia na skrzynkę mailową Organizatora. Wyniki kwalifikacji do finałowego przeglądu konkursowego zostaną ogłoszone do 25 lipca 2024 r. na profilu Facebook Miejskiego Centrum Kultury w Tychach oraz na stronie www.kultura.tychy.pl.

W skład Jury wchodzą:
przedstawiciel dziennikarzy muzycznych i przewodniczący jury – Paweł Chowaniec,
przedstawiciel autorów tekstów – Kazimierz „Filo” Galaś,
przedstawiciel Miejskiego Centrum Kultury w Tychach – Piotr Kumor.
Będą oni oceniać:  aranżację, spójność stylistyczną, dobór elementów muzycznych, wokal (czystość, prawidłowa intonacja, emisja głosu, barwa, interpretacja tekstu, dykcja, dobór tekstu, siłę przekazu oraz całościowe wrażenie artystyczne). Wszystkie niezbędne informacje dotyczące udziału w konkursie znajdują się w regulaminie.

Zwycięski zespół zostanie uhonorowany Nagrodą Prezydenta Miasta Tychy w wysokości 7 000 złotych brutto. Laureat zagra też płatny (7 000 zł brutto) koncert bezpośrednio przed trzema głównymi gwiazdami na następnej edycji festiwalu "Rock na Plaży 2025” – 6 września 2025 r. lub innym wydarzeniu wskazanym przez Organizatora. Trzy finałowe zespoły konkursowe otrzymają na podstawie zawartej umowy honorarium w wysokości 1 000 zł netto.
 
Regulamin i załączniki dostępne są na stronie kultura.tychy.pl.

Organizator: MCK Tychy
Sponsorzy: KSSE, Kompania Piwowarska S.A. producent marki Tyskie

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.