9 lipca 2024 14:56

Koncerty, kino pod chmurką, zajęcia sportowe i kreatywne, festyny, potańcówki w plenerze - miejskie instytucje przygotowały bogaty program wydarzeń na lato.

 

Tychy na lato 

Miejskie instytucje przygotowały program wydarzeń na zbliżające się dwa miesiące wakacji. Nie zabraknie imprez plenerowych takich jak sprawdzone już kino plenerowe w ogrodzie Miejskie Centrum Kultury czy Muzycznych Wieczorów nad Jeziorem, które corocznie przyciągają tłumy tyszan w piątkowe wieczory nad jezioro Paprocany. Nowością tego roku jest cykl imprez pn. Potańcówki na Paprach. Miejskie Centrum Kultury zaprasza na 4 wydarzenia w ramach tego cyklu - każde w innym muzycznym klimacie. Poza tym na mieszkańców czekają osiedlowe festyny, cykle animacji plenerowych dla dzieci oraz warsztatów, które realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego dla miasta Tychy na rok 2024. 

W wakacje odbędą się także spacery i wycieczki, na które zaprasza Muzeum Miejskim w Tychach. W planach jest spacer miejski z dr Patrykiem Oczko pt. "Otwarta przestrzeń dla sztuki" czy  spacer historyczno-urbanistyczny "Od przysiółka Żwaków po projekt PR-5".

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z zajęć rekreacyjno-sportowych - jest w czym wybierać. Joga w tyskich parkach lub na Paprach, tai chi, nordic walking, zumba i aerobic odbywać się będą cykliczne w wyznaczone dni tygodnia. Nie zabraknie również wyzwań sportowych podczas XXII Tyskiego Triathlonu organizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

Dzieci będą brały udział w półkoloniach organizowanych w ramach projektów Budżetu Obywatelskiego w Klubie MCK Urbanowice, Szkole Mistrzostwa Sportowego, w Szkole Podstawowej nr 35,w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Wartogłowcu. Dodatkowo półkolonie organizowane są w Klubie MCK Wilkowyje oraz Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Nabór na półkolonie jest już zakończony. Z tej formy wypoczynku skorzysta w tym roku ok. 550 dzieci. 

Pełny harmonogram zaplanowanych wydarzeń dostępny jest na stronie umtychy.pl/lato. Z początkiem lipca w przestrzeni miejskiej pojawiło się również drukowane kalendarium wydarzeń w ramach akcji „Tychy na lato”, aby każdy zainteresowany mógł mieć zawsze pod ręką informacje o planowanych w lipcu i sierpniu wydarzeniach w mieście.  

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.