Aktualności

Unijny trolejbus na 20 lat Polski w Unii Europejskiej
Unijny trolejbus na 20 lat Polski w Unii Europejskiej
29 kwietnia 2024 13:54
1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Od tego czasu Tychy pozyskały prawie 1,6 mld złotych na inwestycje w mieście. W związku z 20 rocznicą wejścia do UE od 30 kwietnia kursować będzie w Tychach symbolicznie oklejony "unijny" trolejbus. To pierwszy pojazd Tyskich Linii Trolejbusowych zakupiony dzięki funduszom unijnym, w ramach projektu realizowanego dziesięć lat temu. W ramach jubileuszu 1 maja odbędzie się bieg nartorolkowy, a tyskie placówki oświatowe przygotowały z tej okazji szereg projektów tematycznych.
XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF za nami
XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF za nami
29 kwietnia 2024 12:54
W niedzielę 28 kwietnia zakończył się XVI Tyski Festiwal Monodramu MoTyF. Grand Prix powędrowało do Julity Koper za monodram „Masara” na podstawie opowiadania Szczepana Twardocha, a nagrodę aktorską otrzymała Julia Fidelus za monodram „20 DEN” na podstawie książki Miry Marcinów pt . „Bezmatek” pod opieką artystyczną Natalii Sakowicz.
zdjęcie z drona z widokiem na tyską Piramidę z logotypem akcji Śląskie lokalnie
VII edycja konkursu Śląskie Lokalnie
29 kwietnia 2024 10:19
Śląskie Lokalnie to inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych z województwa śląskiego oraz lokalnych działaczy, aktywistów, społeczników, którzy nie są zrzeszeni w żadnej sformalizowanej organizacji. W ramach tej inicjatywy mogą otrzymać nawet 7 500 zł bezzwrotnej dotacji na realizację działań dla społeczności lokalnej. Nabór wniosków startuje 6 maja i potrwa do 4 czerwca włącznie.
Zdjęcie deptaku na os. N-O  w tle spacerująca para starszych ludzi, dziewczyna na rolkach.
Bezpłatne szczepienia przeciw pneumokokom dla seniorów
26 kwietnia 2024 10:18
Od 1 września 2023 roku pojawiła się możliwość skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom dla osób powyżej 65 roku życia z grup ryzyka*. Wystarczy pójść do swojego lekarza POZ i skorzystać z darmowych szczepień.
Wypożyczalnia sprzętu wodnego wznawia działalność w majówkę
Wypożyczalnia sprzętu wodnego wznawia działalność w majówkę
25 kwietnia 2024 14:35
1 maja rozpoczyna swoją działalność wypożyczalnia sprzętu wodnego na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.
Nowe boisko przy SP 21
Nowe boisko przy SP 21
25 kwietnia 2024 11:54
Wielofunkcyjne boisko kryte powstanie przy Szkole Podstawowej nr 21 w Tychach. Urząd Miasta Tychy podpisał 16 kwietnia umowę z wykonawcą na realizacje tej wartej blisko 6 mln złotych inwestycji.
Święto Konstytucji 3 Maja w Tychach
Święto Konstytucji 3 Maja w Tychach
24 kwietnia 2024 10:27
Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 maja w Tychach rozpocznie tradycyjnie msza święta w intencji ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny oraz uroczyste złożenie kwiatów na Placu Wolności. Po południu uroczystości przeniosą się do Czułowa.
Ogrody deszczowe GZM w Tychach
Ogrody deszczowe GZM w Tychach
24 kwietnia 2024 9:50
23 kwietnia w ramach pilotażowego programu „Ogrody deszczowe GZM” w Szkole Podstawowej nr 1 przy placu Wolności 4 w Tychach, uczniowie klas 4-6 stworzyli swój ogród deszczowy.
Jezioro Paprocany i Tychy z lotu ptaka
Konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2024
24 kwietnia 2024 8:50
Zarząd Województwa Śląskiego już po raz 25 we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Śląskim Oddziałem Towarzystwa Urbanistów Polskich organizuje konkurs Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego. W terminie do 30 czerwca 2024 r. można zgłaszać realizacje z terenu całego województwa poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy.
Rusza termomodernizacja Przedszkola nr 14 w Tychach
Rusza termomodernizacja Przedszkola nr 14 w Tychach
23 kwietnia 2024 14:44
Urząd Miasta Tychy podpisał umowę na termomodernizację Przedszkola nr 14 w Tychach przy ul. Cyganerii. Koszt inwestycji to ponad 1,9 mln zł, z czego ponad 1,7 mln pozyskano w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.