Aktualności

Tydzień Mediacji w Tychach

15.10.21

Na 21 października przypada Międzynarodowy Dzień Mediacji. Z tej okazji od 18 do 22 października w Tychach będzie można skorzystać nieodpłatnych porad w tym zakresie. Porady będą świadczone osobiście i zdalnie.

Metropolitalny Climathon 2021

15.10.21

Trwa rejestracja do drugiej edycji Metropolitalnego Climathonu 2021, który rozpocznie się 28 października w formule hybrydowej. Climathon to 24-godzinny wyścig kreatywności odbywający się równolegle w ponad 100 miastach na świecie.

Nabór uzupełniający w ramach projektu grantowego "Odnawialne źródła energii..."

15.10.21

Gmina Miasta Tychy ogłasza drugi nabór uzupełniający do projektu grantowego pn:„Odnawialne źródła energii szansą na poprawę jakości powietrza w Tychach”. Wnioski można składać od 21 października do 23 listopada.

Wybieramy Tyskiego Społecznika Roku 2021

14.10.21

Masz w swoim otoczeniu osobę, która jest aktywna i udziela się społecznie? Być może widzisz jak pomaga dzieciom, seniorom, sąsiadom, wspiera lokalne środowisko lub walczy w jakiejś słusznej społecznej sprawie? Koniecznie zgłoś swojego kandydata do tytułu Tyskiego Społecznika Roku 2021!

„Apel środowiska samorządowego w obronie społeczności lokalnych i regionalnych”

14.10.21

We wtorek 13 października w Warszawie w Teatrze Roma spotkali się samorządowcy z całej Polski, gdzie przyjęli jednomyślnie „Apel środowiska samorządowego w obronie społeczności lokalnych i regionalnych” skierowany do Marszałków Sejmu RP.

Kurs samoobrony dla kobiet w Tychach

13.10.21

Straż Miejska zaprasza na bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet. Zajęcia rozpoczynają się 6 listopada i odbywać się będą w każdą sobotę w godzinach 11.00 - 13.00.

IX Zjazd Profilaktyczny w Tychach - wideo relacja

13.10.21

23 września 2021 r. w tyskiej Mediatece odbył się IX Zjazd Profilaktyczny poświęcony przemocy - realnej i wirtualnej, podczas którego poruszono takie tematy jak: molestowanie moralne w rodzinie, wypalenie zawodowe i cyberprzemoc. Zachęcamy do obejrzenia wideo relacji z tego wydarzenia.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

13.10.21

Od 19 października do 3 grudnia trwać będą konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie osiedli Żwaków i Suble – etap I wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

„Tobie Polsko” — hołd dla powstańca śląskiego śp. ppor. Józefa Nowaka – Tychy

12.10.21

11 października 2021 r. na Cmentarzu Komunalnym Wartogłowiec w Tychach przy ul. Cmentarnej odbyła się uroczystość oznaczenia grobu powstańca śląskiego śp. ppor. Józefa Nowaka znakiem pamięci „Tobie Polsko”. Wziął w niej udział m.in. Igor Śmietański – z-ca prezydenta Tychów.

Tychy inwestują

12.10.21

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” przygotowało nowy ranking „Wydatki inwestycyjne samorządów”. Tychy zajęły 5. miejsce w kategorii „Miasta na prawach powiatu”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×