Aktualności

Ciężarówka przystosowana do wykonywania mammografii
Bezpłatna mammografia w Tychach
26 stycznia 2023 16:02
Zapraszamy tyszanki w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej, które odbędą się 13 lutego 2023 roku przy markecie Auchan (al. Bielska 107).
Zdjęcie przestawiające zarys siedzącej przy biurku postaci, w tle otwarty laptop
Szkolenie z nowego systemu iPFRON+ w Katowicach
26 stycznia 2023 15:35
PFRON zaprasza na szkolenie z nowego systemu iPFRON+ w Katowicach. System iPFRON+ umożliwiać będzie składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków dla wszystkich obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia PFRON, które realizowane są bezpośrednio przez Fundusz.
Bezpłatne wsparcie psychologiczne
Bezpłatne wsparcie psychologiczne
26 stycznia 2023 15:05
W Tychach realizowany jest program wsparcia psychologicznego dla mieszkańców województwa śląskiego z rozpoznaniem zaburzeń psychicznych afektywnych i nerwicowych. Udział w nim jest bezpłatny, a skorzystać mogą z niego osoby aktywne zawodowe lub gotowe do podjęcia aktywności, w wieku od 18. roku życia do 60. roku (kobiety) lub 65. roku (mężczyźni).
Męska dłoń sięgająca do plecaka kobiety stojącej na peronie kolejowym.
Utraciłeś dokumenty? Zastrzeż je w banku!
25 stycznia 2023 8:06
System Dokumenty Zastrzeżone chroni przed wyłudzeniami z użyciem cudzej tożsamości. Jest prowadzony przez banki. Nie musisz posiadać konta w banku, aby zastrzec zagubiony lub skradziony dokument.
Dzieci siedzące w ławce z podniesionymi rękoma zgłaszają się do odpowiedzi.
Rekrutacje do tyskich placówek oświatowych
24 stycznia 2023 11:24
W lutym rozpoczną się w Tychach rekrutacje do publicznych szkół podstawowych, do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024.
Zdjęcie napisu "Bielska 103", znajdującego się na elewacji nowych budynków w Tychach.
Surrealistyczne murale i autograf architekta
19 stycznia 2023 13:56
Podziemny parking, zielony dach czy lokale usługowe to nie jedyne atrakcje, które czekają na nowych lokatorów budynków mieszkalnych przy alei Bielskiej 103. Każdego dnia mogą oni także cieszyć oko wyjątkowymi muralami. Ciekawostka wiąże się również z podświetlanym adresem znajdującym się na jednej ze ścian zewnętrznych.
Zdjęcie wykonane z drona, ukazyjące Plac Konstytucji 3 Maja, gdzie niebawem ruszy gruntowny remont.
Plac Konstytucji w nowej odsłonie
18 stycznia 2023 10:32
Nowe miejsca parkingowe, chodniki oraz droga rowerowa, a do tego dużo zieleni i elementy małej architektury. Plac Konstytucji 3 Maja w Tychach czeka gruntowny remont. Prace ruszą niebawem.
Osoby stojące na scenie z mikrofonami i śpiewające szanty.
Szanty w zimowej aurze
17 stycznia 2023 13:39
W najbliższą niedzielę 22 stycznia Mediatekę wypełnią dźwięki morskich opowieści. Szantowy festiwal Port Pieśni Pracy w wersji zimowej po raz kolejny odbędzie się w Tychach. Widownia tyskiej Mediateki wypełni się do ostatniego miejsca.
Zdjęcie wykonane z drona, ukazujące plac po byłym parkingu przy ul. Dąbrowskiego, w którym ma powstać nowa strefa rekreacji.
Powstanie nowa strefa rekreacji
17 stycznia 2023 12:25
W tyskim magistracie ogłoszono przetarg na budowę miejsca rekreacyjnego na terenie byłego parkingu strzeżonego przy ul. Dąbrowskiego. Obecnie teren jest niezagospodarowany, co wkrótce ma się zmienić.
Lodowisko pod Żyrafą w Tychach - ujęcie z drona
Ferie 2023 w Tychach
13 stycznia 2023 13:28
Tegoroczne, dwutygodniowe ferie zimowe rozpoczynają się 16 stycznia. Sprawdźcie, jakie propozycje zajęć dla dzieci i młodzieży przygotowano w Tychach.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.