Aktualności

Europejski Dzień Bez Samochodu
Europejski Dzień Bez Samochodu
20 września 2012 10:39
W sobotę 22 września 2012r obchodzony jest Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Tychach po raz ósmy odbędą się imprezy zachęcające do pozostawienia samochodu i skorzystania z innych ekologicznych form transportu.
"Audiencja" Schaeffera w Wilkowyjach
"Audiencja" Schaeffera w Wilkowyjach
19 września 2012 9:42
Klub MCK w Wilkowyjach rozpoczyna nowy sezon kulturalny. Na dobry początek wyremontowana placówka zaprasza w sobotę (22.09) na spektakl Bogusława Schaeffera "Audiencja V", w brawurowym wykonaniu Piotra Zawadzkiego.
Tychy w sieci możliwości – 100 komputerów wkrótce trafi do tyszan
Tychy w sieci możliwości – 100 komputerów wkrótce trafi do tyszan
18 września 2012 14:44
Projekt „Tychy w sieci możliwości" wkracza w decydującą fazę – ruszają właśnie szkolenia dla uczestników programu, a w przyszłym tygodniu rozpocznie się instalacja 100 komputerów w mieszkaniach beneficjentów. Dziś w urzędzie miasta odbyło się spotkanie w tej sprawie.
Dzień Dawcy Szpiku
Dzień Dawcy Szpiku
18 września 2012 12:52
Po raz trzeci w Tychach odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku - chętni mogą się zarejestrować w niedzielę (23 IX) w Zespole Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach w godzinach od 10 do 17.
"Kotka"... na inaugurację
"Kotka"... na inaugurację
18 września 2012 10:44
Spektaklem Tennessee Williamsa "Kotka na rozpalonym blaszanym dachu" w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej z Teatru im. Jaracza w Łodzi, zainaugurowany zostanie sezon kulturalny 2012/2013 w Teatrze Małym. Spektakl będzie także pierwszą propozycją trzeciej edycji cyklu "Teatr Konesera" i jednym z ponad dwudziestu spektakli wystawianych w ramach „teatralnego maratonu” czyli Metropolitalnej Nocy Teatrów.
Do biblioteki po zdrowie
Do biblioteki po zdrowie
17 września 2012 9:58
"Jak żyć pogodnie na starość?" - to tytuł wykładu, który wygłosi dzisiaj(17 IX) w Miejskiej Bibliotece Publicznej lek. med. Urszula Paździorek Pawlik.
Otwarcie wystawy „Koincydencje”
Otwarcie wystawy „Koincydencje”
14 września 2012 9:20
Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Koincydencje", na której swoje prace wystawiać będą: malarka Elżbieta Kuraj (na zdjęciu), rzeźbiarka Krystyna Pasterczyk, Joanna Piech-Kalarus (grafika) i Małgorzata Skałuba-Krentowicz(ceramika).
I Tyski Półmaraton - będą utrudnienia
I Tyski Półmaraton - będą utrudnienia
13 września 2012 10:13
Uprzejmie informujemy, że w związku z organizacją XVII Międzynarodowego Tyskiego Biegu Ulicznego oraz I Tyskiego Półmaratonu w niedzielę 16 września 2012 r. w godzinach od 11:30 do 16:10 wystąpią poważne utrudnienia komunikacyjne na terenie miasta Tychy.
Kongres dla seniorów
Kongres dla seniorów
13 września 2012 9:36
Jak pogodnie przeżyć jesień życia? Co robić w wolnym czasie i gdzie szukać ciekawego hobby? Odpowiedzi na te pytania tyscy seniorzy uzyskać mogę podczas trzech dni Kongresu „Obywatel Senior", który odbywać się będzie w naszym mieście od 17-19 września.
Dzień Bezpieczeństwa pod Żyrafą
Dzień Bezpieczeństwa pod Żyrafą
13 września 2012 8:50
Specjalne symulatory, dzięki którym można przekonać się co się dzieje z samochodem i pasażerem w trakcie wypadku drogowego oraz spotkanie z Rafałem Sonikiem - motocyklistą, mistrzem Polski w rajdach Enduro i zdobywcą Pucharu Dakar. To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na tyszan już w najbliższą niedzielę.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.