Aktualności

Obchody Święta Niepodległości w Tychach

03.11.08

Już od czwartku w Tychach rozpoczynają się uroczystości poświęcone odzyskaniu niepodległości przez Polskę. 6 listopada o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż wystawy przygotowanej przez Miejskie Centrum Kultury oraz Muzeum Miejskie w Tychach.

II Tyskie Sympozjum Historyczne

03.11.08

Tychy w czasach wojen to temat Sympozjum Historycznego, które już jutro odbędzie się w Muzeum Miejskim w Tychach.

Kolejne etapy budowy kanalizacji

03.11.08

Już ponad 100 kilometrów mierzy nowa kanalizacja w Tychach, budowana ze środków europejskich. W najbliższych dniach, w związku z trwającymi pracami, na terenie miasta mogą wystąpić utrudnienia komunikacyjne.

Konkurs tłumaczy

03.11.08

Aż dwie tyskie szkoły średnie zakwalifikowały się do ogłoszonego przez Komisję Europejską konkursu dla młodych tłumaczy. Tegoroczne nominacje do europejskiego konkursu to także sukces województwa śląskiego – 18 spośród 54 szkół to placówki z naszego regionu.

Tegoroczne stypendia samorządowe przyznane

31.10.08

We wtorek, 28 października odbyło się posiedzenie Kapituły, która wyłoniła beneficjentów Stypendium Samorządu Miasta Tychy.

Wykorzystaj szansę – zdobądź nowe umiejętności

30.10.08

Tyszanie w wieku 15-25 lat mogą wziąć udział w programie pt.: „Wykorzystaj szansę – zdobądź nowe umiejętności”.

Więcej czasu na staranie się o stypendium mają uzdolnieni uczniowie

30.10.08

O dodatkowy miesiąc przesunięty został termin składania wniosków o stypendium przyznawane w ramach unijnego projektu „Nauka drogą do sukcesu na Śląsku”. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili mają czas do końca listopada 2008 r.

Projekty polichromii Jerzego Nowosielskiego już w Tychach

28.10.08

Projekty siedmiu polichromii autorstwa Jerzego Nowosielskiego od dziś można oglądać w Muzeum Miejskim w Tychach.

Tychy przed Wszystkimi Świętymi

28.10.08

Zebrane najważniejsze informacje dotyczące organizacji ruchu i komunikacji miejskiej oraz szczegóły dotyczące wyszukiwarki mogił na Cmentarzu Komunalnym w Wartogłowcu.

Jerzy Nowosielski w Tychach

27.10.08

Projekty siedmiu polichromii autorstwa Jerzego Nowosielskiego to nowy nabytek Muzeum Miejskiego w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×