Aktualności

Tereny zielone wzdłuż ul. Hlonda
Sprawozdanie Związku Miast Polskich
18 marca 2024 12:00
Związek Miast Polskich przygotował sprawozdanie ze swojej działalności w 2023 r. W raporcie podsumowano podjęte działania i zrealizowane projekty oraz współpracę miast polskich z zagranicznymi.
Zdjęcie - dwie osoby przy biurku wykonują kalkulacje na dokumentach papierowych.
„Doradcy podatkowi niepełnosprawnym”
18 marca 2024 6:00
Doradcy podatkowi, członkowie Krajowej Izby Doradców Podatkowych, po raz kolejny angażują się pro publico bono w akcję udzielania porad i pomocy przy przygotowywaniu rocznych zeznań podatkowych dla osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Osoby zainteresowane otrzymają bezpłatną poradę z zakresu sporządzenia PIT za 2023 rok oraz możliwości skorzystania z ulg podatkowych.
Tychy z wyróżnieniem Ekologicznego Partnera
Tychy z wyróżnieniem Ekologicznego Partnera
15 marca 2024 8:47
Tychy otrzymały wyróżnienie - certyfikat Ekologicznego Partnera podczas Kongresu Miast i Biznesu za udział w projekcie Elektryczne Śmieci. To przedsięwzięcie, dzięki któremu w miastach istnieją rozwiązania ułatwiające mieszkańcom bezpłatne pozbywanie się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Znamy Ambasadorów Srebrnego Pokolenia
Znamy Ambasadorów Srebrnego Pokolenia
15 marca 2024 8:38
W czwartek 14 marca w Teatrze Śląskim podsumowano czwartą edycję konkursu Ambasadorzy Srebrnego Pokolenia. Tytuł Przyjaciela Seniora 2023 otrzymał między innymi Maciej Gramatyka pełniący funkcję prezydenta Tychów. Nagrody wręczyli wyróżnionym dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Województwa Śląskiego Anna Zasada-Chorab, a w imieniu marszałka Jakuba Chełstowskiego radna Sejmiku Alina Bednarz.
Zdjęcie - zatoka autobusowa Tychy Hotelowiec/przystanek autobusowy, odjeżdżający autobus
Nowa taryfa Transport GZM
14 marca 2024 10:14
1 marca weszła w życie nowa taryfa Transport GZM. Od tego momentu każdy pasażer, który kupi nowy bilet 30-dniowy (Metrobilet 30), będzie mógł poruszać się po GZM również koleją.
Remont kładki już wkrótce
Remont kładki już wkrótce
13 marca 2024 13:05
Kładka nad wykopem kolejowym pomiędzy ulicami Jana Pawła II i Dąbrowskiego wymaga pilnego remontu. Obiekt od kilku miesięcy pozostaje nieczynny, dla wszelkiego rodzaju ruchu, z powodu złego stanu technicznego. 12 marca nastąpiło otwarcie ofert przetargowych. Jeżeli zostaną spełnione wymogi formalne, to umowa na remont obiektu zostanie podpisana na początku kwietnia.
Roboty drogowe
Rozbudowa ul. Lokalnej - zmiana organizacji ruchu
13 marca 2024 10:09
Rusza kolejny etap przebudowy ulicy Lokalnej, w związku z tym wprowadzona została tymczasowa organizacja ruchu. Od 12 marca wyłączony z ruchu został odcinek ul. Lokalnej od skrzyżowania Serdeczna - Strefowa do granicy z Bieruniem.
Tereny zielone wzdłuż ul. Hlonda
Wybory do tyskich Rad Osiedli
13 marca 2024 9:15
W niedzielę 17 marca 2024 r. odbędą się wybory do tyskich Rad Osiedli. Głosować będzie można w lokalach wyborczych w godzinach 8.00 - 20.00. Wybory odbędą się do 13 Rad Osiedli: Anna, Cielmice, F-6, Jaroszowice-Urbanowice-Wygorzele, Ogrodnik, Paprocany, R-2, Stare Tychy, Wartogłowiec, Wilkowyje, Z-1, Zet, Żwaków.
Parking wielopoziomowy przy Dworcu PKP
Zmiana cennika Park&Ride
12 marca 2024 12:33
Od 1 kwietnia 2024 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wycofuje bilety kolejowe Taryfy Pomarańczowej, dzięki którym kierowcy korzystający z parkingów wielopoziomowych typu Park&Ride mogli przez pierwsze 12 godzin parkować samochody bez konieczności wnoszenia opłat.
podpisanie dokumentów
Projekt „Fundusze dla klimatu-Sieć Doradców NGO”
12 marca 2024 11:50
Trwa nabór uzupełniający doradczyń i doradców w zakresie pozyskiwania funduszy europejskich na projekty społeczne oraz inwestycyjne służące ochronie środowiska, mitygacji i adaptacji do zmian klimatu. — zgłoszenia przyjmowane są do 31. marca 2024 r. Nabór prowadzony jest przez Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych w ramach projektu “Fundusze dla klimatu - Sieć Doradców NGO”.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.