Aktualności

Konkursy patriotyczne - czas na zgłoszenia
Konkursy patriotyczne - czas na zgłoszenia
28 września 2021 11:29
Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym do udziału w dwóch konkursach patriotycznych.
Spisz się i skorzystaj z bezpłatnych godzin w Parku Wodnym Tychy
Spisz się i skorzystaj z bezpłatnych godzin w Parku Wodnym Tychy
28 września 2021 8:11
Jeśli 80% mieszkańców Tychów weźmie udział w Narodowym Spisie Powszechnym, Miasto Tychy oraz Wodny Park Tychy przygotowały specjalną niespodziankę.
Najbardziej zielone polskie miasta
Najbardziej zielone polskie miasta
27 września 2021 15:13
Spośród 66 największych polskich miast (tzw. miast na prawach powiatu) największy udział terenów zielonych (lasów, parków, zieleńców i „terenów zieleni osiedlowej”) mają Sopot, Zielona Góra, Gdynia, Katowice, Koszalin, Jaworzno, Bydgoszcz, Wałbrzych, Jelenia Góra i Tychy.
Skrzyżowanie Andersa/Burschego przejezdne
Skrzyżowanie Andersa/Burschego przejezdne
27 września 2021 13:55
Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego zostało otwarte dla ruchu. Co ważne, w dalszym ciągu wyłączona jest sygnalizacja świetlna. Jej uruchomienie planowo ma mieć miejsce nie później niż za tydzień.
Drugie życie zniczy na tyskich cmentarzach
Drugie życie zniczy na tyskich cmentarzach
24 września 2021 12:21
Na cmentarzach w Tychach pojawiły się regały, na znicze nadające się do ponownego użytku. Wystarczy dokupić do nich wkład i można je ponownie zapalić na grobach swoich bliskich. To połączenie ekologii z ekonomią.
"Bez barier, bez granic"
"Bez barier, bez granic"
23 września 2021 15:51
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach w partnerstwie z MDDP Akademia Biznesu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie.
IX Zjazd Profilaktyczny w Tychach
IX Zjazd Profilaktyczny w Tychach
23 września 2021 15:21
W czwartek, 23 września w tyskiej Mediatece odbył się IX Zjazd Profilaktyczny. Blisko 200 osób uczestniczyło w wykładach i warsztatach poświęconych tematyce przemocy - realnej i tej wirtualnej. Udział w wydarzeniu, organizowanym przez Urząd Miasta Tychy był bezpłatny.
Metropolitalnie o Zielonej Energii w Katowicach
Metropolitalnie o Zielonej Energii w Katowicach
23 września 2021 7:46
Jak dbać o klimat jednocześnie oszczędzając? Co kryje się w powietrzu, którym oddychamy? Czy pioruny są muzykalne? W sobotę (25 września) warto zajrzeć do Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz na plac Sławika i Antalla przed katowickim Spodkiem.
Autobus, Trolejbus czy Rower?  – zostaw samochód w domu
Autobus, Trolejbus czy Rower? – zostaw samochód w domu
22 września 2021 19:24
22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Zobaczcie, z jakiej formy poruszania się po mieście można skorzystać bez konieczności używania samochodów i jakie, działania podejmują Tychy, by do pozostawienia w domu aut tyszan zachęcić.
Zajezdnia PKM Tychy przebudowana
Zajezdnia PKM Tychy przebudowana
22 września 2021 13:12
Trwające ponad dwa lata prace przy przebudowie zajezdni PKM Tychy dobiegły końca. Dziś nowa zajezdnia została uroczyście otwarta.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.