Miasto

Dwie osoby trzymające się za dłonie nad drewnianym blatem
Dołącz do grup wsparcia w Tychach
25 maja 2023 13:29
Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Tychach prowadzi nabór uczestników do grup wsparcia dla osób doświadczających przemocy w rodzinie oraz dla osób w kryzysie. Uczestnictwo jest dobrowolne i bezpłatne.
Tychy przeciw depresji
Tychy przeciw depresji
25 maja 2023 9:27
23 maja br., w trakcie konferencji „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”, przedstawicielki i przedstawiciele samorządów z regionu podpisali deklarację wspierania działań na rzecz przeciwdziałania depresji. Tychy reprezentował Maciej Gramatyka - zastępca prezydenta ds. społecznych.
Delegacja z Japonii w Tychach
Delegacja z Japonii w Tychach
24 maja 2023 15:33
Dziś w Tychach gościła delegacja z japońskiego miasta Ena. Goście z Japonii spotkali się między innymi z prezydentem Andrzejem Dziubą i jego zastępcami oraz zwiedzili Paprocany. Delegacja przebywa w Polsce w związku z uczestnictwem w Pikniku Olimpijskim, który odbędzie się 27 maja w warszawskim parku Kępa Potocka i organizowany jest przez Polski Komitet Olimpijski.
węgiel
Złóż wniosek o zakup węgla
24 maja 2023 12:26
Od poniedziałku 22 maja mieszkańcy mogą składać wnioski o preferencyjny zakup węgla. Węgiel sprzedawany będzie w cenie nie wyższej niż 2000 zł za tonę, bez limitu ilościowego.
Tychy z dofinansowaniem w konkursie "Inicjatywa Antysmogowa"
Tychy z dofinansowaniem w konkursie "Inicjatywa Antysmogowa"
24 maja 2023 9:50
Tychy pozyskały kwotę 200 000 zł w konkursie „Inicjatywa Antysmogowa” w ramach Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza. W konkursie wyróżniono gminy najlepiej radzące sobie z poprawą jakości powietrza. Do 30 gmin trafiło łącznie 5,7 mln zł, a pomoc finansowa została udzielona na realizację zadań związanych z wdrażaniem tzw. uchwały antysmogowej i działań realizowanych w ramach Programu Ochrony Powietrza.
Inwestycja na terenie OW Paprocany ukończona
Inwestycja na terenie OW Paprocany ukończona
23 maja 2023 7:00
Zakończyła się budowa budynku wypożyczalni sprzętu wodnego i stanowiska dla ratowników wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.
Roboty drogowe
Kolejne remonty tyskich ulic
22 maja 2023 15:18
We wtorek 23 maja rozpoczną się kolejne remonty drogowe. Prace dotyczyć będą odcinka ul. Stoczniowców 70 (od ul. Żwakowskiej do ul. Harcerskiej) parkingu przy ul. Rodzeństwa Krzyżowskich oraz ul Wodnej.
Tyska Gala Sportu 2023
Nagrody Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu przyznane
19 maja 2023 11:40
W czwartek 18 maja, podczas Tyskiej Gali Sportu w sali koncertowej Mediateki wręczono nagrody i wyróżnienia Prezydenta Miasta Tychy w dziedzinie sportu.
Morcinek stawia na Słońce
Morcinek stawia na Słońce
19 maja 2023 10:50
Grupa 9 uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Tychach wraz z opiekunem – Barbarą Zegrodnik realizuje, trwający przez cały rok szkolny, ogólnopolski projekt badawczy „Postaw na Słońce”, który ma charakter konkursowy.
Rodzice posadzili drzewa
Rodzice posadzili drzewa
18 maja 2023 16:01
Dziś na skwerze przy ul. Czystej rozpoczęła się akcja symbolicznego, rodzinnego sadzenia drzew w Tychach. To już druga edycja tej kampanii, w ramach której tyskie rodziny upamiętniają narodziny swoich dzieci.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.