Aktualności

Tychy mają nowe ulice
Tychy mają nowe ulice
28 października 2011 11:42
Jednogłośne uchwały w sprawie nazw nowych ulic - Mahoniowej, Lawendowej i Ireny Sendlerowej - podjęli radni na wczorajszej sesji Rady Miasta. Tychy stały się czwartym miastem Polsce, które uhonorowało bohaterską postawę Ireny Sendlerowej w czasie okupacji hitlerowskiej nadaniem jej imienia jednej z ulic w mieście.
Tyscy uczniowie blogują
Tyscy uczniowie blogują
28 października 2011 10:37
Aż trzy szkoły z Tychów zgłosiły się do ogólnopolskiego konkursu dla szkół „Blogowa mapa przemian. Fundusze dla Polski”, który organizuje Fundacja Think! wraz z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.
Bądź widoczny na drodze
Bądź widoczny na drodze
28 października 2011 9:32
„Kup znicz i twoje światełko bezpieczeństwa” - to już kolejna akcja Karoliny Chemicz i Lidii Gajdas – tyskich radnych, które od kilku miesięcy przypominają mieszkańcom miasta jak ważne jest, by zwłaszcza w nocy być widocznym na drodze.
Koncert "Rysy na życiorysie" w MCK
Koncert "Rysy na życiorysie" w MCK
27 października 2011 11:04
Miejskie Centrum Kultury zaprasza na spotkanie z cyklu "Piwnica na piętrze". W piątek 28 października na scenie kameralnej MCK wystąpi Kamila Klimczak - aktorka i pieśniarka krakowskiej "Piwnicy pod Baranami".
Mistrzostwa Miasta Amatorów w Siatkówce
Mistrzostwa Miasta Amatorów w Siatkówce
27 października 2011 10:49
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje 5-6 listopada Mistrzostwa Miasta Amatorów w Siatkówce. Zawody odbędą się w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 3 listopada.
Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych
Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych
27 października 2011 9:34
Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach w okresie od 30 października do 2 listopada uruchamia dodatkowe linie autobusowe do cmentarza na Wartogłowcu oraz do cmentarza przy ul. Barwnej. Wprowadzone zostają również zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych.
Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych
Organizacja ruchu w okresie Wszystkich Świętych
27 października 2011 8:55
W związku ze zbliżającym się okresem Wszystkich Świętych kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu od 28 października do 2 listopada 2011 r.
Stypendia "Quid discis, tibi discis" przyznane
Stypendia "Quid discis, tibi discis" przyznane
25 października 2011 13:18
Wczoraj, 24 października, Kapituła stypendium "Quid discis, tibi discis" wyłoniła ośmiu stypendystów. To nagroda od Samorządu Miasta Tychy, przyznawana dla wybitnych studentów miasta Tychy.
Popołudnie czwartkowe w Muzeum Miejskim
Popołudnie czwartkowe w Muzeum Miejskim
25 października 2011 9:02
Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza 27 października o 17.00 na spotkanie z cyklu "Popołudnia czwartkowe". Wykład zatytułowany "Tychy i okolica w kartografii europejskiej od XV do połowy XIX wieku" wygłosi Jan Gąsior - tyszanin, pasjonat lokalnej historii.
Świadczenia pielęgnacyjne - zmiana przepisów
Świadczenia pielęgnacyjne - zmiana przepisów
24 października 2011 10:56
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach informuje, iż osoby pobierające świadczenia pielęgnacyjne powinny złożyć wniosek celem ubiegania się o dodatkowe 100 zł na miesiąc listopad i grudzień. Termin składania wniosków - do 31 października 2011r.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.