Aktualności

Na placu Baczyńskiego staną kostki poezji
Na placu Baczyńskiego staną kostki poezji
23 sierpnia 2010 12:18
Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie pierwszych kostek poezji, które staną na tyskim Placu Baczyńskiego. Kostki poezji będą upamiętniać patrona Placu, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na każdej z kostek będzie jeden z wierszy tragicznie zmarłego poety, napisany także alfabetem Braille`a. Na pierwszych trzech kostkach zawarte zostaną wiersze zatytułowane: Idylla kryształowa, Elegia o ... oraz Erotyk. Zaplanowana lokalizacja kostek to miejsce obecnego cokołu, który zostanie usunięty (dwie kostki), trzecia zostanie posadowiona obok cokołu.
Piknik Trzech Pokoleń
Piknik Trzech Pokoleń
23 sierpnia 2010 11:59
W niedzielę (29 VIII) Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na plac Pod Żyrafą, gdzie odbędzie się Piknik Trzech Pokoleń organizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę!”.
Tyski MOPS integruje rodziny zastępcze i promuje zastępcze rodzicielstwo
Tyski MOPS integruje rodziny zastępcze i promuje zastępcze rodzicielstwo
20 sierpnia 2010 14:27
Po raz drugi, od września br., tyski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej będzie realizował program "FAMILIA", którego celem jest promocja rodzicielstwa zastępczego, budowanie więzi pomiędzy samymi rodzinami zastępczymi, a także rodzinami i pracownikami MOPS-u oraz pomoc rodzinom zastępczym w wypełnianiu ich obowiązków wobec podopiecznych.
W tyskich szkołach będą realizowane projekty,  podnoszące kompetencje uczniów
W tyskich szkołach będą realizowane projekty, podnoszące kompetencje uczniów
20 sierpnia 2010 10:58
Od nowego roku szkolnego, w Tychach, w szkołach podstawowych i gimnazjach będą realizowane dwa projekty adresowane do ponad 4000 uczniów tyskich szkół. Projekt pn. "Pierwsze koty za płoty na drodze do Europy. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów tyskich szkół podstawowych", w którym bierze udział 19 szkół podstawowych oraz "Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych uczniów tyskich gimnazjalistów" obejmujący12 gimnazjów współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
91. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego
91. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego
18 sierpnia 2010 10:10
W dniu wczorajszym, w dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu pierwszego Powstania Śląskiego, pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Tychach Czułowie odbyły się uroczystości rocznicowe. Wzięli w nich udział przedstawiciele m.in. władz samorządowych Tychów, władz wojewódzkich, organizacji kombatanckich oraz rodzina powstańca śląskiego, twórcy i budowniczego pomnika, Józefa Dedy.
Puchar Śląska Nordic Walking
Puchar Śląska Nordic Walking
17 sierpnia 2010 14:29
21 sierpnia w Tychach na terenie OW Paprocany odbędzie się Puchar Śląska Nordic Walking. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy nie tylko na zawody, ale również na warsztaty, podczas których zostanie omówione planowanie treningu i prawidłowa technika nordic walking.
VIII Tyska Noc Filmowa
VIII Tyska Noc Filmowa
17 sierpnia 2010 13:56
W najbliższą sobotę (21.08) zapraszamy na VIII Tyską Noc Filmową. Jak co roku w Parku Miejskim wyświetlane będą specjalnie na tę okazję wybrane filmy. Dodatkowo zaprezentowany zostanie film nakręcony z okazji dwudziestolecia samorządu z udziałem tyskich dwudziestolatków.
Akcja odkomarzania w Tychach
Akcja odkomarzania w Tychach
16 sierpnia 2010 14:30
W Tychach, w dniach 17 i 18 sierpnia br. zostanie przeprowadzona akcja dezynsekcji przeciwko pladze komarów. Będzie przeprowadzona na terenach: parku Północnego, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędziego oraz w rejonie jeziora Paprocany, w godzinach wieczornych - rozpoczęcie prac po godz. 19 - tej. Całkowita powierzchnia dezynsekcji wyniesie 54 ha.
"Podajmy sobie ręce" - autorski projekt MOPS w Tychach
"Podajmy sobie ręce" - autorski projekt MOPS w Tychach
16 sierpnia 2010 12:06
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach, od września br., rozpoczyna realizację autorskiego projektu "Podajmy sobie ręce", adresowanego do rodzin pozostających od dłuższego czasu pod opieką MOPS. Do programu zostało zakwalifikowanych 10 rodzin z małoletnimi dziećmi, które znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Rodziny wyraziły chęć i zainteresowanie udziałem w programie.
Uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich
Uroczystości pod pomnikiem Powstańców Śląskich
16 sierpnia 2010 8:27
W najbliższy wtorek, 17 sierpnia, w dziewięćdziesiątą pierwszą rocznicę wybuchu pierwszego powstania śląskiego (17 sierpnia 1919r.), w miejscu śmierci Franciszka Mroza, pierwszego śląskiego powstańca, w Tychach-Czułowie odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.