Aktualności

X Tyskie Dni Literatury
X Tyskie Dni Literatury
7 października 2011 8:30
Dziś uroczysta inauguracja jubileuszowych X Tyskich Dni Literatury. W czasie trwania TDL odbędą się spotkania ze znanymi postaciami ze świata literatury, mediów, kina, a także wystawy, koncerty i występ „Piwnicy pod Baranami”.
Nowa siedziba Sądu Rejonowego
Nowa siedziba Sądu Rejonowego
7 października 2011 7:41
Tyski Sąd Rejonowy będzie miał nową siedzibę. W czwartek podpisano list intencyjny w tej sprawie. Jeśli postanowienia zawarte w liście uda się zrealizować, już za trzy lata Sąd Rejonowy w Tychach będzie mieścił się w środkowej części budynku Szkół Municypalnych przy al. Piłsudskiego.
Tłumacz języka migowego on-line w Urzędzie Miasta
Tłumacz języka migowego on-line w Urzędzie Miasta
6 października 2011 15:45
W Urzędzie Miasta Tychy do 18 października testowany jest tłumacz języka migowego. To urządzenie, które umożliwia pełną komunikację osób głuchoniemych lub z wadami słuchu z urzędnikami.
Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli
Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli
6 października 2011 14:48
Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach Filia w Tychach oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach, zapraszają na bezpłatne warsztaty: "Jak skutecznie zintegrować zespół klasowy?", które odbędą się 19. października 2011 r. w godzinach 15.00-18.00 w siedzibie biblioteki pedagogicznej w Tychach.
Tyscy uczniowie nagrodzeni
Tyscy uczniowie nagrodzeni
6 października 2011 13:18
Dziesięcioro uczniów tyskich szkół średnich otrzymało w tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W całej Polsce to wyróżnienie dla szczególnie uzdolnionej młodzieży trafiło do ponad 4 tysięcy uczniów.
X Tyskie Dni Literatury
X Tyskie Dni Literatury
5 października 2011 13:38
W piątek 7 października rozpocznie się 10. edycja Tyskich Dni Literatury. To święto miłośników słowa pisanego, podczas których czytelnicy spotykają się m.in. z pisarzami, podróżnikami, dziennikarzami i artystami.
Akademia Historii Sztuki
Akademia Historii Sztuki
4 października 2011 12:10
W czwartek 6 października rozpoczyna się kolejny cykl Akademii Historii Sztuki. Inauguracją nowego cyklu będzie zwiedzanie kościoła pw. św. Marii Magdaleny, po którym oprowadzi historyk sztuki Jacek Dębski.
Tychy przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy".
Tychy przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy".
29 września 2011 16:03
Dzisiaj, od godz. 9.00 do 10.00, przy skrzyżowaniu przy „Azecie”, pracownicy Urzędu Miasta Tychy wraz z funkcjonariuszami Miejskiej Komendy Policji i Komendy Straży Miejskiej sprawdzali trzeźwość kierowców.
Krakowski Salon Poezji w Teatrze Małym
Krakowski Salon Poezji w Teatrze Małym
29 września 2011 9:35
W niedzielę 2 października zapraszamy na XI spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji w Teatrze Małym. Salon pt. "Pan Cogito w postawie wyprostowanej" poświęcony będzie poezji Zbigniewa Herberta.
Jazz w tygodniu
Jazz w tygodniu
28 września 2011 12:03
Miejskie Centrum Kultury wznawia po wakacyjnej przerwie swój stały cykl koncertowy "Jazz w tygodniu". W piątek 30 września w sali kameralnej MCK wystąpi IVO. Koncert rozpocznie się o 19.00
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.