Aktualności

Wycieczka z Muzeum Miejskim
Wycieczka z Muzeum Miejskim
17 sierpnia 2011 8:49
W ramach projektu "Pokażę Ci ziemię pszczyńską", Muzeum Miejskie zaprasza na kolejną wycieczkę. Tym razem, w sobotę 20 sierpnia, celem eskapady będą południowe dzielnice Katowic.
92. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego
92. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego
16 sierpnia 2011 10:08
W środę 17 sierpnia, mijają 92 lata od wybuchu I Powstania Śląskiego. W związku z tą rocznicą, władze miasta i mieszkańcy Czułowa organizują uroczystości, które rozpoczną się o 17.00, mszą w czułowskim kościele pw. Świętego Krzyża.
MZK Tychy w dzień strajku kolei
MZK Tychy w dzień strajku kolei
12 sierpnia 2011 12:47
W najbliższą środę (17.08) odbędzie się całodobowa akcja strajkowa spółki Przewozy Regionalne PKP. W związku z utrudnieniami komunikacyjnymi, tego dnia Miejski Zarząd Komunikacji w Tychach postanowił umożliwić pasażerom kolei podróż autobusami MZK Tychy na trasie Tychy-Katowice-Tychy.
Biesiada śląska na Baczyńskiego
Biesiada śląska na Baczyńskiego
12 sierpnia 2011 8:48
W niedzielę 14 sierpnia zapraszamy na Plac Baczyńskiego, gdzie odbędzie się spotkanie z biesiadą śląską. Nie zabraknie chleba ze smalcem i żurku, a także pięknych śląskich pieśni, o które zadba zespół Gizdy.
Współpraca międzyuczelniana
Współpraca międzyuczelniana
11 sierpnia 2011 10:00
Nowe kierunki, studia magisterskie, a w przyszłości nawet studia doktoranckie - to tylko niektóre zmiany, jakie przygotowano dla studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im. Emila Szramka w Tychach. W piątek (5.08) podpisano list intencyjny dotyczący współpracy WSZiNS z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach.
Bezpłatne poradnictwo prawne w Tychach
Bezpłatne poradnictwo prawne w Tychach
10 sierpnia 2011 11:39
W Tychach działa Punkt Poradnictwa Otwartego, w którym można skorzystać z porad eksperta. Punkt działa w ramach wdrażanego przez Agencję Rozwoju Lokalnego S.A. w Jaworznie oraz Stowarzyszenie Organizacji Pozarządowych MOST z Katowic projektu "Świadczenie poradnictwa prawnego i obywatelskiego sposobem na wzmocnienie struktur administracji publicznej".
Wybieramy fontannę na placu św. Anny
Wybieramy fontannę na placu św. Anny
9 sierpnia 2011 9:51
Jeszcze jesienią tego roku rozpocznie się remont placu św. Anny oraz otaczających go budynków. W ramach planowanej rewitalizacji przygotowano dwa projekty fontanny - od dziś do 31 sierpnia można głosować na wybrany przez siebie wariant w sondzie, na stronie www.fontanna.umtychy.pl.
Wojskowy piknik pod Żyrafą
Wojskowy piknik pod Żyrafą
8 sierpnia 2011 9:24
Msza święta w intencji wojska, złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańca Śląskiego na Placu Wolności, uroczysta defilada ulicami miasta i piknik wojskowy pod Żyrafą - tak będą wyglądały w Tychach obchody Święta Wojska Polskiego.
Teatralna niedziela na Placu Baczyńskiego
Teatralna niedziela na Placu Baczyńskiego
3 sierpnia 2011 11:06
Teatr Mały zaprasza w najbliższą niedzielę 7 sierpnia na spotkanie z teatrem na Placu Baczyńskiego. W programie przewidziano zarówno atrakcje dla najmłodszych, jak i spektakle dla starszej widowni.
Nowe adresy stron internetowych w tyskich placówkach oświatowych
Nowe adresy stron internetowych w tyskich placówkach oświatowych
2 sierpnia 2011 14:14
Tyskie przedszkola, szkoły, gimnazja i inne placówki oświatowe w mieście od dziś posiadają nowe, ujednolicone adresy stron internetowych.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.