Aktualności

Tyscy uczniowie nagrodzeni
Tyscy uczniowie nagrodzeni
6 października 2011 13:18
Dziesięcioro uczniów tyskich szkół średnich otrzymało w tym roku Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W całej Polsce to wyróżnienie dla szczególnie uzdolnionej młodzieży trafiło do ponad 4 tysięcy uczniów.
X Tyskie Dni Literatury
X Tyskie Dni Literatury
5 października 2011 13:38
W piątek 7 października rozpocznie się 10. edycja Tyskich Dni Literatury. To święto miłośników słowa pisanego, podczas których czytelnicy spotykają się m.in. z pisarzami, podróżnikami, dziennikarzami i artystami.
Akademia Historii Sztuki
Akademia Historii Sztuki
4 października 2011 12:10
W czwartek 6 października rozpoczyna się kolejny cykl Akademii Historii Sztuki. Inauguracją nowego cyklu będzie zwiedzanie kościoła pw. św. Marii Magdaleny, po którym oprowadzi historyk sztuki Jacek Dębski.
Tychy przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy".
Tychy przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii "Prowadzę - jestem trzeźwy".
29 września 2011 16:03
Dzisiaj, od godz. 9.00 do 10.00, przy skrzyżowaniu przy „Azecie”, pracownicy Urzędu Miasta Tychy wraz z funkcjonariuszami Miejskiej Komendy Policji i Komendy Straży Miejskiej sprawdzali trzeźwość kierowców.
Krakowski Salon Poezji w Teatrze Małym
Krakowski Salon Poezji w Teatrze Małym
29 września 2011 9:35
W niedzielę 2 października zapraszamy na XI spotkanie Krakowskiego Salonu Poezji w Teatrze Małym. Salon pt. "Pan Cogito w postawie wyprostowanej" poświęcony będzie poezji Zbigniewa Herberta.
Jazz w tygodniu
Jazz w tygodniu
28 września 2011 12:03
Miejskie Centrum Kultury wznawia po wakacyjnej przerwie swój stały cykl koncertowy "Jazz w tygodniu". W piątek 30 września w sali kameralnej MCK wystąpi IVO. Koncert rozpocznie się o 19.00
Popołudnie Czwartkowe w Muzeum Miejskim
Popołudnie Czwartkowe w Muzeum Miejskim
27 września 2011 9:12
W czwartek 29 września 2011 r. Muzeum Miejskie zaprasza na pierwsze, powakacyjne Popołudnie Czwartkowe z dr Łucją Marek. Tytuł najbliższego spotkania to "Świeckie chrzciny i inne nowe zwyczaje. Laicyzacja życia społecznego w Polsce Ludowej na przykładzie miasta Tychy".
Wystawy w Muzeum Miejskim
Wystawy w Muzeum Miejskim
26 września 2011 12:38
W Muzeum Miejskim w Tychach prezentowane są obecnie dwie wystawy: "Puść mnie, matko, do powstania... Tychy i tyszanie w powstaniach śląskich" oraz "To było tak… Z życia tyszan w latach 1950-1990". Oglądanie ekspozycji jest bezpłatne.
Mapping 3D w Browarze Obywatelskim
Mapping 3D w Browarze Obywatelskim
23 września 2011 8:20
W sobotę 24 września na terenie dawnego Browaru Obywatelskiego odbędzie się pierwszy otwarty pokaz mappingu w Tychach. Impreza rozpocznie się o 20.00 i zakończy akcją wypuszczania w niebo kolorowych lampionów, które za symboliczną kwotę będzie można kupić na miejscu. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży lampionów trafią na konto tyskiego hospicjum.
Teatr dla dzieci
Teatr dla dzieci
22 września 2011 15:55
W sobotę 24 września Teatr Mały zaprasza młodych widzów na spektakl "Jacek i Placek" w wykonaniu Teatru MER z Łodzi. Przedstawienie rozpocznie się o 16.00.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.