Aktualności

Ścieżki rowerowe w Tychach
Ścieżki rowerowe w Tychach
17 marca 2010 13:06
Urząd Miasta w Tychach zawarł ze Śląskim Urzędem Marszałkowskim umowę o dofinansowanie budowy i modernizacji ścieżek rowerowych w Tychach. Przedmiotem umowy jest budowa i modernizacja nawierzchni oraz oznakowanie 9 tras rowerowych (łącznie 72,4 km). Realizacja przedsięwzięcia ma na celu rozwój możliwości poruszania się mieszkańców Tychów rowerem na terenie miasta, a także umożliwienie tranzytu do miast ościennych.
Tyskie ślady w Berlinie
Tyskie ślady w Berlinie
15 marca 2010 13:08
Tyscy uczestnicy kolejnej wymiany w dniach 1-8.03.2010 poszukiwali polskich śladów w stolicy Niemiec. Spotkanie młodzieży miało charakter dwustronnej wymiany dziennikarskiej i odbyło się pod hasłem: "Polacy w Berlinie: integracja i komunikacja, historyczna wyprawa –poszukiwanie polskich śladów w Berlinie".
Ostatni weekend konsultacji społecznych w Tychach
Ostatni weekend konsultacji społecznych w Tychach
12 marca 2010 12:39
Do 15 marca br trwają w Tychach konsultacje społeczne związane ze zmianą granic, w odpowiedzi na wniosek Bierunia.
Prezydent Tychów wybrany do Zarządu Związku Miast Polskich
Prezydent Tychów wybrany do Zarządu Związku Miast Polskich
11 marca 2010 9:21
Uprzejmie informujemy, iż w dniu 8.03.2010 Prezydent Tychów Andrzej Dziuba został wybrany, w wyborach uzupełniających, do Zarządu Związku Miast Polskich.
Pokażę Ci Górny Śląsk – projekt Muzeum Miejskiego w Tychach
Pokażę Ci Górny Śląsk – projekt Muzeum Miejskiego w Tychach
4 marca 2010 11:57
W ramach projektu Pokażę Ci Górny Śląsk, realizowanego przez Muzeum Miejskie w Tychach, placówka zaprasza na wycieczki edukacyjne oraz spotkania pod nazwą "Środy ze Śląskiem".
Koncert charytatywny
Koncert charytatywny
4 marca 2010 11:32
11 marca, w czwartek w Teatrze Małym w Tychach, o godz. 19.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych „Muzycy dzieciom”.
Tychy olimpijską stolicą Polski
Tychy olimpijską stolicą Polski
12 lutego 2010 13:15
Tychy, na czas Igrzysk Olimpijskich zamienią się w Miasto Równoleżnika Olimpijskiego 50˚08’N. Równoleżnik ten przechodzi przez Tychy i Park Olimpijski w Whistler, stając się symbolem połączenia kibiców z Olimpijczykami.
Tychy Press Photo 2010
Tychy Press Photo 2010
10 lutego 2010 15:05
W najbliższy piątek, 12 lutego, o godz. 18.00 w Galerii „Obok” zostanie otwarta wystawa Tychy Press Photo. Wernisażowi będzie towarzyszyć pokaz slajdów, a gościem specjalnym wystawy będzie Józef Wolny, szef działu foto „Gościa Niedzielnego” i przewodniczący jury tegorocznej edycji konkursu.
Pałac Ślubów po remoncie
Pałac Ślubów po remoncie
29 stycznia 2010 14:45
Zakończył się remont Pałacu Ślubów tyskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Sala ślubów zyskała nowoczesne i eleganckie wnętrze. Modernizacja objęła też szatnię, poczekalnię, biuro i archiwum. Została zainstalowana szklana platforma, która ułatwi osobom niepełnosprawnym poruszanie oraz usprawni dostęp na uroczystość.
Postaw na innowacyjność -  dotacje na założenie firmy  dla osób 45+
Postaw na innowacyjność - dotacje na założenie firmy dla osób 45+
28 stycznia 2010 9:10
Rozpoczął się szósty nabór do projektu „Postaw na innowacyjność – wsparcie w założeniu firmy osób 45+”, w ramach którego osoba z wyróżniającym się pomysłem na biznes w wieku min. 45 lat może uzyskać dotację w kwocie max. 40 000 zł i pomoc doradczo – szkoleniową w założeniu i prowadzeniu własnej firmy.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.