Aktualności

Wrześniowe wystawy w MBP
Wrześniowe wystawy w MBP
1 września 2010 10:01
Warto przypomnieć, że w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach działają galerie – Galeria w Bramie, Galeria Prowizorka i Galeria Ósemka. Liczne wystawy – fotografii, malarstwa, zbiorów książkowych – są prezentowane także w poszczególnych filiach. Zapraszamy do zwiedzania.
Mecz hokeja Polska - Francja w Tychach
Mecz hokeja Polska - Francja w Tychach
30 sierpnia 2010 9:24
W najbliższą środę, 1 września, o godzinie 18.00 na Stadionie Zimowym w Tychach odbędzie się mecz hokeja na lodzie pomiędzy drużynami Polski i Francji. Organizatorami meczu są: PZHL, GKS Tychy, MOSiR Tychy i UM Tychy.
Pomoc dla Bogatyni
Pomoc dla Bogatyni
30 sierpnia 2010 8:11
Na ostatniej sesji Rady Miasta, tyscy radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przekazaniu kwoty 30 tys złotych dla Bogatyni - miasta poszkodowanego w sierpniowej powodzi. Kwota w całości ma zostać przeznaczona na odbudowę zniszczonej infrastruktury.
Teatr Konesera
Teatr Konesera
27 sierpnia 2010 14:02
Teatr Konesera to przegląd mistrzowskich przedstawień, które będzie można obejrzeć w tyskim Teatrze Małym od września 2010 do czerwca 2011.
Film TYCHY 2 DYCHY
Film TYCHY 2 DYCHY
27 sierpnia 2010 11:05
Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta zaprezentowano film zrealizowany w ramach kampanii TYCHY 2 DYCHY. Zgromadzeni mieli okazję obejrzeć czterominutowy, dynamiczny wideoklip, w którym wystąpili zaangażowani w kampanię tyscy dwudziestolatkowie.
Port Pieśni Pracy
Port Pieśni Pracy
25 sierpnia 2010 15:26
W najbliższy weekend (28-29 VIII) zapraszamy na letnią edycję Festiwalu Port Pieśni Pracy. Jak zwykle zagrają najlepsze grupy szantowe. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. W ramach imprezy odbędzie się również Piknik Trzech Pokoleń.
KASZTAN NA WAGĘ ZŁOTA
KASZTAN NA WAGĘ ZŁOTA
25 sierpnia 2010 12:05
Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza tyszan do udziału w III edycji zbiórki kasztanów i żołędzi.
Orkiestra AUKSO na Festiwalu Solidarity of Arts 2010
Orkiestra AUKSO na Festiwalu Solidarity of Arts 2010
24 sierpnia 2010 10:32
Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod batutą Marka Mosia zagrała z Leszkiem Możdżerem podczas drugiej edycji festiwalu Solidarity of Arts z okazji 30-lecia Solidarności.
Głosujemy na plac Baczyńskiego
Głosujemy na plac Baczyńskiego
24 sierpnia 2010 9:25
Od 16 sierpnia internauci mogą głosować w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. Wśród zgłoszonych realizacji znalazł się plac Baczyńskiego.
Na placu Baczyńskiego staną kostki poezji
Na placu Baczyńskiego staną kostki poezji
23 sierpnia 2010 12:18
Rozstrzygnięto przetarg na wykonanie pierwszych kostek poezji, które staną na tyskim Placu Baczyńskiego. Kostki poezji będą upamiętniać patrona Placu, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na każdej z kostek będzie jeden z wierszy tragicznie zmarłego poety, napisany także alfabetem Braille`a. Na pierwszych trzech kostkach zawarte zostaną wiersze zatytułowane: Idylla kryształowa, Elegia o ... oraz Erotyk. Zaplanowana lokalizacja kostek to miejsce obecnego cokołu, który zostanie usunięty (dwie kostki), trzecia zostanie posadowiona obok cokołu.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.