Aktualności

Pokażę Ci Górny Śląsk – projekt Muzeum Miejskiego w Tychach

04.03.10

W ramach projektu Pokażę Ci Górny Śląsk, realizowanego przez Muzeum Miejskie w Tychach, placówka zaprasza na wycieczki edukacyjne oraz spotkania pod nazwą "Środy ze Śląskiem".

Koncert charytatywny

04.03.10

11 marca, w czwartek w Teatrze Małym w Tychach, o godz. 19.00 odbędzie się koncert charytatywny na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych „Muzycy dzieciom”.

Tychy olimpijską stolicą Polski

12.02.10

Tychy, na czas Igrzysk Olimpijskich zamienią się w Miasto Równoleżnika Olimpijskiego 50˚08’N. Równoleżnik ten przechodzi przez Tychy i Park Olimpijski w Whistler, stając się symbolem połączenia kibiców z Olimpijczykami.

Tychy Press Photo 2010

10.02.10

W najbliższy piątek, 12 lutego, o godz. 18.00 w Galerii „Obok” zostanie otwarta wystawa Tychy Press Photo. Wernisażowi będzie towarzyszyć pokaz slajdów, a gościem specjalnym wystawy będzie Józef Wolny, szef działu foto „Gościa Niedzielnego” i przewodniczący jury tegorocznej edycji konkursu.

Pałac Ślubów po remoncie

29.01.10

Zakończył się remont Pałacu Ślubów tyskiego Urzędu Stanu Cywilnego. Sala ślubów zyskała nowoczesne i eleganckie wnętrze. Modernizacja objęła też szatnię, poczekalnię, biuro i archiwum. Została zainstalowana szklana platforma, która ułatwi osobom niepełnosprawnym poruszanie oraz usprawni dostęp na uroczystość.

Postaw na innowacyjność - dotacje na założenie firmy dla osób 45+

28.01.10

Rozpoczął się szósty nabór do projektu „Postaw na innowacyjność – wsparcie w założeniu firmy osób 45+”, w ramach którego osoba z wyróżniającym się pomysłem na biznes w wieku min. 45 lat może uzyskać dotację w kwocie max. 40 000 zł i pomoc doradczo – szkoleniową w założeniu i prowadzeniu własnej firmy.

Wyścig o nagrody marszałka dla sportowców

26.01.10

Do końca stycznia można zgłaszać wnioski o Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe w 2009 roku.

Apel do mieszkańców

26.01.10

W związku z zapowiadaną falą silnych mrozów i opadów śniegu Wojewoda Śląski apeluje do wszystkich mieszkańców województwa śląskiego o rozważne zachowanie.

POMÓŻMY HAITI- APEL PCK

25.01.10

W odpowiedzi na stale rosnącą liczbę osób poszkodowanych w wyniku trzęsienie ziemi na Haiti, Polski Czerwony Krzyż ogłasza apel do polskiego społeczeństwa z prośbą o wsparcie działań podejmowanych na rzecz ofiar kataklizmu.

AUKSO ku pamięci ofiar KL Auschwitz

22.01.10

W najbliższy wtorek, 26 stycznia o godz.18 w kościele pw św. Józefa Robotnika w Oświęcimiu (przy ul. Jana Pawła II 2) Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO zagra koncert „Pamięci Ofiar KL Auschwitz”

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×